عکس کنه کبوتر

02177646282 تلفن تماس
عکس کنه کبوتر | تصاویر کنه کبوتری
کنه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها شکل و ویژگیهای ظاهری متفاوتی دارند. مهمترین کنه های کبوتران کنه های آرگاس و کنه های رفلوکسوس هستند.
رادین تک
رادین تک

کنه کبوتری از مهمترین انگلهای کبوتران به شمار میرود که میتواند در صورت پیدا کردن راه برای ورود به خانه، برای ساکنین منزل دردسر درست کند. امروزه با توجه به افزایش ساخت و ساز، پرندگان به خصوص کبوتران شروع به لانه سازی در شکافهای موجود در ساختمانها یا مکانهای دیگر منازل مانند، تراس، بالکن، حیاط، پشت بام، زیر ایوان و دیوارها و پنجره ها میکنند و به این صورت راه را برای ورود کنه به منزل باز میکنند. اما کنه کبوتر چیست و چه شکلی دارد؟ برای شناسایی و تشخیص کنه کبوتر باید آن را از نزدیک دیده باشید یا عکس آنها را مشاهده کرده باشید تا به راحتی این آفات را از آفات دیگری همچون ساس، کک و ... تشخیص دهید. به همین منظور این مقاله عکس کنه کبوتر را برای شما قرار دادیم تا به طور کامل با آنها آشنا شوید.

کنه چه شکلی است؟

کنه چیست؟

شکل ظاهری کنه ها

کنه ها انواع مختلفی دارند که در مقاله ای جدا به بررسی انواع کنه پردختیم. هر کدام از کنه ها شکل و ویژگیهای ظاهری متفاوتی دارند. مهمترین کنه های کبوتران کنه های آرگاس و کنه های رفلوکسوس هستند. در ادامه به بررسی شکل انواع کنه کبوتری میپردازیم.

شکل کنه

عکس کنه

شکل کنه آرگاس

کنه آرگاس از خانواده کنه های نرم است. طول بدن کنه آرگاس 4 الی 6 میلیمتر میباشد. دهان آن در حاشیه بدن کشیده شده، سر در امتداد بدن قرار دارد و از سمت بالای بدن کنه قابل مشاهده نیست. پوست کنه آرگاس به صورت چروک و چرمی به نظر میرسد.

تصویر کنه

تصاویری از کنه

شکل کنه رفلوکسوس

این کنه روی بدن کبوتران اهلی و وحشی زندگی میکنند. بدن این کنه ها کشیده تر است و شبیه تخم مرغ هستند. حاشیه بدن آنها ظریف تر و نازک است و رنگ آن قهوه ای روشن است. 

شکل کنه رفلوکسوس

شکل کنه کبوتر

برای آن که با کنه کبوتر به طور کامل آشنا باشید و به محض مشاهده به سرعت آنها را شناسایی کنید، باید چند تصویر واضح از آنها دیده باشید. ما در این مقاله عکس تعدادی از کنه های کبوتر را برای شما عزیزان قرار دادیم تا با دقت بررسی کنید. این را هم اضافه کنیم که کنه ها قبل و بعد از تغذیه از خون میزبان خود شکلهای متفاوتی دارند و هنگامی که به اندازه کافی سیر میشوند، بدنی گرد و پر پیدا میکنند که ما در این قسمت عکسهایی از کنه های تازه تغدیه شده نیز قرار دادیم.

شکل کنه کبوتر تغذیه شده

عکس کنه کبوتر

سخن پایانی

با مشاهده تصویر و عکس کنه کبوتر به طور کامل با این نوع کنه ها آشنا شدید. در صورتی که در منزل خود این کنه ها را مشاهده کردید به سرعت از شرکت هایی که خدمات سمپاشی ارائه میدهند درخواست خدمات کنید. 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید