سمپاشی کارخانه صنعتی و غذایی | اقدامات و ضرورت ها

سمپاشی کارخانه صنعتی و غذایی | اقدامات و ضرورت ها

 

 

سمپاشی کارخانه صنعتی و غیرصنعتی

 

سلامت محیط کارخانه از عوامل مهم در صنعت ساخت و ساز چه در لوازم و اجسام و چه در مواد غذایی می باشد . اگر کارخانه دچار آفت شود قطعا سلامت انسانها نیز در خطر قرار می گیرد . وجود این آفات در کارخانه باعث توقف تولید خواهد شد و علاوه بر زیان به مواد تهیه شده در کارخانه زیان بر خط تولید کارخانه نیز خواهد شد .  میدانیم که کارخانه های مواد غذایی بیشتر مورد هجوم حیوانات و حشراتی مانند سوسک ، موش ، مارمولک ، عقرب ، رتیل، مار و... هستند و زیان وارده بر اموال کارخانه نیز بیشتر است به همین خاطر بهتر است که اگر این گونه حشرات و حیوانات را در کارخانه خود مشاهده کردید حتما با متخصیصن در حوزه سمپاشی تماس بگیرید . 

 

سمپاشی کارخانجات در رادین تک

 


دلایل لزوم سمپاشی و کنترل حشرات و جوندگان در صنایع و کارخانجات

 

•    ایجاد اختلال در کار ماشین آلات


بارها اتفاق افتاده است که وجود برخی از خزندگان و جوندگان در کارخانجات باعث توقف تولید شده است به عنوان مثال فرض کنید یک مار به زیر یک دستگاه می‌رود. اپراتور به منظور حفظ جان خود دستگاه را خاموش می‌کند و از سایر کارگران هم کمک میخواهد تا بتوانند مار را از محل دور کنند و یا آن را از بین ببرند. در برخی مواقع که حتی تلاش ها نتیجه هم نمیدهد و مدیران شرکت مجبور میشوند از آتش نشانی برای رفع این مشکل کمک بخواهند  که باعث میشود ساعت ها تولید متوقف شود . برخی جوندگان مثل موش علاقه زیادی به جویدن کابل های برق دارند و این باعث میشود برق یک کارخانه قطع شود و قطع برق یعنی توقف تولید = ضرر مالی. 


•    ایجاد سوراخ و منافذ در سقف و دیوار ها


•    آتش سوزی و ایجاد خفگی


حشرات و جوندگان و پرندگان برای اینکه سرپناهی برای خود داشته باشند لانه سازی میکنند. موارد متعددی پیش آمده است که این موجودات با ساخت لانه در منافذ و دودکش ها باعث برگشت گاز ناشی از وسایل گرم کننده مثل منواکسید کربن شده اند و باعث ایجاد مسمومیت ناشی از منواکسید کربن و یا حتی مرگ کارکنان شده اند. این رفتار حشرات و جوندگان باعث آتش سوزی نیز شده است


•    آسیب به محصولات نهایی شرکت و برند شرکت


این مشکل بیشتر برای صنایع غذایی اتفاق می‌افتد. فکر کنید یک عدد کیک یا همبرگر خرید میکنید. موقعی که درآن را باز میکنید با صحنه مشمئز کننده مدفوع یه جونده مثل موش و یا دست و پای له شده سوسک مواجه میشوید. این گونه اخبار خیلی سریع در شبکه های اجتماعی انتشار پیدا میکند و شما می‌توانید در کمتر از چند ساعت فیلمی که از این صحنه گرفتید را در تلگرام فراگیر کنید! و این یعنی نابود شدن برند یک شرکت که سالها برای آن زحمت کشیده است این موضوع در مواقعی میتواند حتی منجر به ورشکستگی یک صنعت و بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران شود.


•    ایجاد فاجعه ایمنی


کارگرانی را فرض کنید که در ارتفاع روی یک میله آهنی مشغول به کار هستند.ناگهان یکی از کارگران سر میخورد و از ارتفاع به پایین پرت می‌شود. موضوع مورد بررسی قرار میگیرد. این مسئله حتی در ارزیابی ریسک واحد ایمنی و بهداشت هم مورد توجه قرار نگرفته است. بررسی های مکرر یک دلیل ساده را برای مرگ و یا نقص عضو دائمی این کارگر بیان میکند. “پای کارگر روی مدفوع یک پرنده رفته است” کارگر سر خورده است !”


حشرات و جوندگان در صنایع غذایی


صنعت تولید و بسته بندی مواد غدایی یک صنعت بسیار رقابتی است که نیازمند سختگیرانه ترین استانداردهای ایمنی و بهداشت و کیفیت است. وجود آلودگی مواد غذایی ناشی از فعالیت حشرات و جوندگان تاثیرات منفی بالایی بر جذب مشتری در این صنعت میگذارد. شرکت رادین تک آمادگی خود را برای همکاری با شرکتها،صنایع و کارخانجات جهت کنترل حشرات و جوندگان اعلام میدارد.


مشکلات رایج آفات در شرکت های تولیدی مواد غذایی


در حالی که تعداد زیادی از گونه آفت درصنایع مواد غذایی وجود دارد، مجرمان عمده عبارتند از:


جوندگان : موشها مشکل آفت اصلی برای صنایع هستند.  این جونده ۱۰ برابر بیشتر از غدایی که مصرف میکند مواد غدایی را نیمه کاره رها میکند!  عادت به جویدن کابل های برق دارد  و باعث ایجاد خطر اتصال کوتاه و آتش سوزی می‌شود  و این باعث می‌شود هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری و تمیز کردن محل به شدت افزایش پیدا کند.
 
•    سوسک : سوسک آفت اصلی برای صنعت فرآوری مواد غذایی است. سوسک می توانید تعدادی از بیماری ها، مانند سالمونلا، اسهال خونی و وبا را منتقل کند.
•    مگس : مگس بر روی یک طیف گسترده ای از مواد غذایی از جمله مدفوع و زباله تغذیه می کند. آنها قادر به ایجاد آلودگی باکتریایی، برای مثال، سالمونلا و وبا عوامل بیماری زا هستند
•    آفات انباری : همانطور که  نام نشان می دهد در حال حاضر، این حشرات به طور عمده از آفات مواد غذایی میباشد.

 

اقداماتی که در سمپاشی کارخانه توسط رادین تک صورت می گیرد :


-شناسایی کلنی ها
-مسدود کردن کلنی ها
-معدوم سازی لاشه حشرات و حیوانات

 

شرکت رادین تک و دفع  آفات کارخانجات صنعتی


 رادین تک با ارائه اقدامات پیشگیرانه کنترل آفات  برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به آلودگی اولیه، درمان غیر سمی برای هر آفت میکند. پیشگیری آفات و گزارش خدمات یک عنصر مهم در روند کاری شرکت خدماتی دفع آقات رادین تک است. هزینه سمپاشی کارخانجات صنعتی و غیر صنعتی در رادین تک به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرکت سمپاشی رادین تک علاوه بر سمپاشی کارخانه  ، سمپاشی رستوران ، سمپاشی بیمارستان  و غیره نیز اجام می دهد.متخصصین ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد. برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد کنترل حشرات و جوندگان با شرکت تماس حاصل کنید.