سمپاشی موش | سم قوی موش

02177646282 تلفن تماس
سمپاشی موش

موش ها جوندگان پستاندارانی متعلق به Rodentia هستند. این حیوانات تقریباً در همه جای خشکیهای روی زمین به استثنای قسمتهایی از دو قطب زندگی می کنند. این راسته بزرگترین راسته پستانداران هستند که شامل 2500 گونه است.  

رادین تک
رادین تک

موش ها جوندگان پستاندارانی متعلق به Rodentia هستند. این حیوانات تقریباً در همه جای خشکیهای روی زمین به استثنای قسمتهایی از دو قطب زندگی می کنند. این راسته بزرگترین راسته پستانداران هستند که شامل 2500 گونه است.
در این حیوانات یک جفت دندان پیشین در هر فک قرار دارد که رشد دایمی داشته و خصلت جویدن اشیای سخت نیز به دلیل رشد دایمی دندانها و نیاز به سائیدن، کوتاه نگه داشتن و تیز نگه داشتن آنهاست.

برای رهایی از شر موش ها، بهتر است از خدمات سمپاشی موش در رادین تک بهره ببرید تا به طور کامل از شر این حیوان موزی خلاص شوید.

قوی ترین سم برای سمپاشی موش کدام است؟

برای از بین بردن موش ها نیازی به استفاده از سموم قوی و آسیب رسان ندارید. سموم بسیار قوی را نمی توان در محیط های زندگی انسان استفاده کرد. سموم شیمیایی قوی برای منازل مسکونی و آپارتمان با فضای محدود ساخته نشده اند. استفاده غیر اصولی از این سموم بسیار قوی می تواند سلامت انسان را با خطر جدی روبرو کند. در بسیاری از موارد هم نیازی به استفاده از سموم قوی و یا سمپاشی موش به صورت گسترده نیست. اگر از دیوار صداهایی به گوش می رسد و یا اینکه خودتان یک موش را در خانه یا آشپزخانه دیده اید، باید به فکر چاره باشید. گاهی سمپاشی ساختمان برای از بین بردن اجتماع موش ها ضروری است و لازم است تا همه ساختمان با هماهنگی ساکنین به صورت یکجا سمپاشی شود. برای بررسی دقیق و تشخیص نوع سم مصرفی حتما با یک شرکت سمپاشی منزل تماس بگیرید.

شرکت مبارزه با موش 

 در شرکت رادین تک، قیمت سمپاشی موش و قیمت طعمه گذاری موش برای یک واحد مسکونی دارای قیمت های متفاوتی است و بدیهی است با افزایش تعداد واحدها و سایر عوامل قیمت مبارزه با موش ممکن است افزایش یا کاهش داشته باشد .

توجه داشته باشید که معمولاً موش از قسمت های پارکینگ و زیر زمین وارد ساختمان می شود و برای پیداکردن غذا و تکثیر به طبقات بالاتر وارد می شود . مثلاً وقتی طبقه اول آلوده به موش می شود . توصیه می شود طبقه همکف و زیر زمین هم طعمه گذاری موش انجام شود . شرکت رادین تک به عنوان بهترین شرکت سمپاشی شناخته شده و به راحتی می تواند شما را از شر موش های مزاحم خلاص کند.

قیمت سمپاشی و طعمه گذاری موش در رادین تک :

 در شرکت رادین تک قیمت سمپاشی موش و قیمت طعمه گذاری موش باتوجه به تعداد واحد مسکونی متغییر است  و بدیهی است با افزایش تعداد واحدها و سایر عوامل قیمت مبارزه با موش ممکن است افزایش یا کاهش داشته باشد .توجه داشته باشید که معمولاً موش از قسمتهای پارکینگ و زیر زمین وارد ساختمان می شود و برای پیداکردن غذا و تکثیر به طبقات بالاتر وارد می شود . مثلاً وقتی طبقه اول آلوده به موش می شود . توصیه می شود طبقه همکف و زیر زمین هم طعمه گذاری موش انجام شود . ما آماده ارایه خدمات سمپاشی و طعمه گذاری موش برای منازل برای سازمان ها و کارخانجات در سراسر کشور خدمات ارایه می دهیم. 

 
بیولوژی و رفتار جوندگان (موش ها ):

یکی از صفات عمومی و مهم موش ها که در نحوه تغذیه و رفتار آنها تاثیر به سزایی دارد، رشد دایمی دندانهای پیشین آنها بوده که موجب افزایش طول دندانها می گردد ولی موش با جویدن مواد زاید و ساییدن آنها به یکدیگر دندانها را مرتباً ساییده و طول آنها را ثابت نگه می دارد و از طرفی باعث تیز نگه داشتن آنها می شود. بنابراین جویدن مواد سخت از ضروریات زندگی آنهاست و اگر جوند ه ای قادر به جویدن نباشد،دندانهای آنها رشد زیادی کرده،قدرت تغذیه را از دست داده و می میرند. مثلاً دندانهای یک موش Rat  هفته ای 2.7 میلی متر رشد می کند.همین نکته بالا باعث میشود موش ها دائماً در حال جویدن وسایل و مواد غذایی و آسفالت و سیم برق و .... باشند و خساراتی را به انسانها وارد می کنند.
جوندگان (موش ها ) اکثراً موجوداتی شب فعال با زندگی زیر زمینی هستند. موش ها از نظر رژیم غذایی با اینکه اکثراً گیاهخوارند ولی توانایی تغذیه از غذاهای مختلف را دارند، بدین شکل که از دانه، میوه و قسمتهای مختلف گیاهان، حشرات ، بی مهرگان کوچک دیگر، لاشه حیوانات بزرگ و حتی تحم پرندگان و پرندگان کوچک تغذیه می کنند. بیشتر جوندگان عادت به حفر لانه و سوراخ دارند مهم ترین موشهای اهلی ( موشهایی که در اماکن انسانی زندگی می کنند) شامل سه گونه زیر است.

برای خلاصی از شر این حیوان می توانید از خدمات سمپاشی موش در رادین تک بهره مند شوید.


1- موش خانگی یا Muse musculus:


موشی است باریک و کوچک با چشمهای درشت و لاله گوش نسبتاً بزرگ و به وزن 10 تا 30 گرم. طول بدن 6 تا 12 سانتیمتر . طول دم برابر طول سر و بدن که از موهای ریز پوشیده شده، رنگ خاکستری و در سطح پشتی مایل به قهوه ای است دارای زیر گونه های متعدد بوده و انواع کاملاً وحشی  و کاملاً اهلی از این نوع به شکل کلونی های بزرگ دیده می شوند. انواع اهلی معمولاً لانه حفر نکرده و از شکافها و مخفیگاه های درون منازل و انبارها استفاده و از مواد غذایی مختلفی تغذیه می کنند. 
موش خانگی ترجیحاً گیاهخوار بوده و از دانه میوه ها و سبزی ها و ... استفاده می کند . مبارزه با این موش ها راحت تر از بقیه موش ها است و گرفتن موش خانگی به راحتی با تله های چسبی کتابی امکان پذیر است. هر چقدر موش کوچکتر باشد (وزن موش کمتر باشد) مبارزه با آن راحت تر است. موش ها بزرگتر مانند موش های قهوه ای که در زیر توضیح داده شده است به علت بزرگتر بودن و باهوش بودن بسیار سخت تر هست و معمولا با تله موش نمی توان آنها را به دام انداخت. 

 

مبارزه با موش خانگی

 


2-موش انباری یا Rattus norvegicus :

معروف به موش بندری، موش قهوه ای ، موش کشتی و موش انباری است . وزن بدن 200 تا 400 گرم و طول بدن 22 تا 26 سانتی متر است. این موش بومی ایران نبوده و احتمالاً توسط کشتیها به ایران وارد شده است. در حال حاضر در سواحل شمالی و جنوبی کشور و انبارها و کانالهای سطح تهران دیده می شود. این جونده عادت به نوشیدن آب و زندگی در نزدیکی آب دارد و شناگر خوبی است. در شرایط مساعد کلنی های بزرگ حاوی چند صد عدد تولید می کنند . علاقه زیاد به کندن لانه به خصوص در کناره های مسیر آب و زیر پوشش های مطمئن مثل قطعات بتون،سنگ ، زیر کف و دیوار اتاقها دارد. موش های سطح تهران معمولا از این نوع هستند . این موش قادر به تغذیه از مواد غذایی گیاهی و گوشتی متنوع بوده و حتی از حیوانات زنده تغذیه می کند. گاهی حالت مهاجم پیدا کرده ، به نوزاد انسان نیز حمله می کند. در فاضلابها و توده های زباله به خوبی رشد می کنند.از آنجا که موش ها در انبار و کارخانجات بزرگ هم دیده شده اند برای مطالعه مقالات بیشتر مرتبط با سمپاشی موش توصیه می کنیم مقالات سمپاشی انبار و سمپاشی کارخانجات را مطالعه کنید


3- موش سقفی یا Rattus rattus:

معروف به موش سیاه ، موش سقف و موش کشتی است و طول دم بیشتر از سر و بدن و به رنگ سیاه یا خاکستری تیره دیده می شود. وزن بدن 30 تا 70 گرم و طول بدن 14 تا 17 سانتی متر بوده و در تمام سواحل بحر خزر، خلیج فارس، دریای عمان، تهران و آذربایجان شرقی پراکنده است. راتوس معمولاً به صورت گروه های کوچک زندگی کرده و کلنی های بزرگ تشکیل نمی دهند . بسته به درجه حرارت گاهی در داخل و گاهی در خارج منازل دیده می شوند. ولی بیشتر در سقف و زیر شیروانی و قسمتهای بالای ساختمان زندگی کرده و به راحتی از درخت و دیوار بالا می روند.


بهترین  فصل مبارزه با موش کدام فصل است ؟

موش ها معمولا در دو فصل اوایل پاییز و اویل بهار زاد و ولد میکنند، بنابراین طبیعتاً بهترین زمان برای سمپاشی موش (طعمه گذاری موش ) این زمان است.در صورتی که آلودگی در محلی وجود داشته باشد و مهار نشود در اواخر این فصول بایستی منتظر چند برابر شدن تعداد موش ها باشید.


 روشهای مبارزه با موش ها :  

  • اقدامات بهسازی و بهداشتی
  • تله گذاری موش
  • استفاده از سموم شیمیایی (سم پاشی موش)
  •  استفاده از امواج مافوق صوت
  • جلب کننده های شیمیایی
  • دور کننده
  • مبارزه بیولوژیکی
  • مبارزه ژنیتیکی


اقدامات بهسازی و بهداشتی در مبارزه و کنترل موش ها


الف- جمع آوری و دفن بهداشتی زباله :

در دسترس بودن زباله  و پس مانده غذا یکی از علل استقرار و افزایش جمعیت موش ها به خصوص راتوس نروژیکوس است. بنابراین نگهداری زباله در ظروف فلزی بدون رخنه و تخلیه سریع روزانه و دفن آن در گودالهایی به عمق 183 تا 244 سانتی متر بسته به نوع خاک و فشردن آن از روشهای موثر کاهش جمعیت موش هاست ، زیرا مقادیر بسیار زیاد زباله در صورت عدم دفع بهداشتی منبع آلوده کننده بزرگ و خطرناکی برای ساکنین شهرها و مناطق مجاور ایجاد می کند.


ب- رات پروف کردن ساختمان Rat proffing:

رات پروف کردن ساختمان به منظور ممانعت از ورود موشها به ساختمان از طریق ساخت پی بنا با بتون آرمه ، تنظیم لبه پایینی درها به شکل کاملاً چسبیده به چارچوب بدون شکاف و نصب ورقه فلزی به طول 30 سانتی متر از سطح زمین بر روی دربهای تخته ای ، نصب توری ضخیم بر روی پنجره ها و ورودی هواکش طبقات پایین ساختمان، تعویض سریع شیشه های شکسته و نصب صفحات فلزی مسطح یا قیف مانند بر روی ناودانها انجام می گیرد.


ج – از بین بردن پناهگاهها و لانه موشها و محروم کردن آنها از دسترسی به آب و غذا :

از طریق پر کردن شکافها و سوراخها با سیمان و قرار دادن مواد غذایی بر روی سکو به ارتفاع 30 تا 40 سانتیمتر از سطح زمین و 30 سانتیمتر از سطح دیوار و تهویه مناسب و نور کافی در انبارها و از بین بردن منابع زاید آب (مثل تعویض واشر شیر هایی که جکه می کنند. ) می توان باعث کاهش جمعیت موش ها شد.


 د – بهداشتی نگه داشتن محیط زیست :

با رعایت بهداشت در منازل، از طریق استفاده از ظروف زباله درب دار، در دسترس قرار ندادن مواد زاید و پس مانده غذا به طور آزاد و عدم پراکندگی زباله در اطراف خانه ها نیز می توان روند تکثیر موش ها را کنترل کرد .رعایت موارد بالا از ورود، استقرار و تکثیر موش ها در محل پیشگیری می کند ولی در صورت مشاهده موش ها در محل بایستی نسبت به کشتن موش ها با روش های زیر اقدام کرد : برای کشتن موش ها از دو روش استفاده می شود : روش فیزیکی و روش شیمیایی.روش فیزیکی  تله گذاری نامیده می شود . 

 

 روشهای تله گذاری موش و راههای آن کدام است:


انواع تله های موش :

  •  تله موش کشنده
  •  تله موش زنده گیر               

 
امروزه از تکنیک تله‌گذاری در موارد زیر استفاده می‌شود :

1- زمانی که به علت وجود مواد غذایی استفاده از سموم غیرممکن باشد.
2- در محلهایی که امکان جمع‌آوری لاشه موش وجود نداشته باشد.
3- در صورتیکه موشها از خوردن طعمه خودداری کنند. زمانی که موش‌ها نسبت به سموم موش‌کش‌ مصون شده باشند.
4- در صورتی که فقط یک یا دو موش تازه وارد محل شده باشند. 
 

  تله موش چسبی  و روش استفاده از آن :

چسب موش خشک نمی شود و فاقد رنگ و بو هستند و سمی نیستند .تله های چسبی کتابی موش معمولاً از نوع ایرانی و چینی در بازار وجود دارد و به شکل چسبی که به صورت یکنواخت بر روی قطعه ای مقوا توسط کارخانه پخش شده است وجود دارند . بنا به تجربه نوسینده نوع چینی معمولاً به علت کافی نبودن چسب روی آن و گاهاً خشک بودن چسب ها کیفیت پایین تری دارند و بعضی از شرکتهای ایرانی کیفیت بالاتری دارند.البته یکی از شرکتها نوع آمریکایی تله چسب موش را وارد کرده که به نظر کیفیت بالاتری دارند.شرکتهای تخصصی سمپاشی (شرکت موش گیری) به دلایل (درست کردن تعداد تله های بیشتر-ساخت تله مناسب برای محل-استفاده از چسب کافی و تازه بودن چسب )  ترجیح بر استفاده از تیوپ موش چسبی به جای تله کتابی دارند .


روش مصرف تله چسبی موش:

محتویات تیوپ را به صورت زیگزاگ بر روی صفحه ای از جنس مقوای روغنی،چوب، پلاستیک،شیشه یا سرامیک بفشارید.سپس 30 دقیقه منتظر مانده تا چسب به صورت یکنواخت بر روی سطح مورد نظر پخش و تثبیت گردد. به منظور افزایش قابلیت جذب موش ها، در وسط صفحه مقداری طعمه بگذارید و سپس صفحه را در مسیر حرکت موش ها و یا مکانهایی که معمولاً مخفی می شوند ( کنار دیوار،زیر مبل و یا پشت کمد) قرار دهید. پس از به دام افتادن موش آن را به طریق بهداشتی معدوم نمایید.در موارد زیر از تله های چسبی موش استفاده می شود :


-   در محل هایی که استفاده از ترکیبات سمی (سموم موش کش) در آنها مجاز نمیباشد.
-  آلودگی به موش به تازگی ایجاد شده است و عملاً یک یا دو موش در محل وارد شده اند.
-  نوع موش از نوع موش خانگی می باشد، چون موش های بزرگتر مثل موش قهوه ای بالغ (موش نروژی) یا موش سیاه قویتر هستند و در تله گیر نمی کنند .
-  موش ها به سموم مقاوم شده باشند.  تله موش فنری و روش استفاده از آن :

این نوع تله موش ها به تله های کشته گیر موش نیز معروف هستند. و برای چندین بار قابل استفاده هستند.این تله موش ها رو هم بایستی در مسیر تردد موش قرار داده و مقداری پنیر یا کیک بر روی قسمت طعمه موش آن قرار دهید و با حتیاط فراوان فنر آن را بکشید. بارها مشاهده شده که در اثر بی احتیاطی در کشیدن فنر انگشتان شخص در تله گیر کرده و فرد صدمه میبیند.

 

تله موش فنری و روش استفاده

 


  تله موش قفسی  و مزایای استفاده از آن :

این قفس ها برای به دام انداختن انواع جانوران مانند موش و گربه استفاده می شوند . و به راحتی با مبلغ حدود 20 هزار تومان در دسترس هستند. تله موش را در محل تردد موش ها قرار داده و درب فنری آن را باز می کنیم . از دستکش لاتکس استفاده کنید. بر روی میله معلق طعمه دلخواه موش را در آن قرار دهید . با برداشتن طعمه توسط موش درب آزاد شده و بسته می شود.تله قفسی یا شرمن، تله زنده گیر نیز نامیده می شود . 


مزایای استفاده از تله موش قفسی:

-امکان استفاده چند باره از تله
-بررسی نوع موش های به دام افتاده برای روش های مبارزه بعدی
-آلودگی بسیار کمتر نسبت به تله های کشته گیر

برای به دام انداختن موش های خانگی از طعمه موش مانند خیار و بیسکویت و برای موش های قهوه ای ترجیحاً از طعمه موش مانند سوسیس و بیسکویت استفاده کنید.پس از به دام افتادن موش در تله های قفسی آن را در سطل پر از آب فرو کنید تا موش خفه شود. سپس موش را در زمین دفن کنید و تله رو شستشو دهید و مجدداً استفاده کنید.از این تله ها برای به دام انداختن گربه ها نیز میتوان استفاده کرد و بایستی مقداری گوشت یا مرغ در داخل تله قرار دهید و پس از مدتی گربه در تله می افتد.


روش شیمیایی یا سمپاشی موش spraying :

سمپاشی موش با سموم شیمیایی ممکن است به صورت جامد ، پودر و یا مایع باشند . سموم به دو گروه حاد و تک دوز مثل فسفر دوزنگ و مزمن یا آنتی کواگولانت مثل وارفارین و راکومین تقسیم می شوند. طعمه مسموم باید از غذاهای مورد علاقه موش تهیه شده تا موش از آنها تغذیه نماید .پودر های سمی را نیز در مسیر رفت و آمد موشها می پاشند و موشها هم از طریق تماس و هم از طریق لیسیدین خود سم را دریافت می کنند .سموم مایع نیز در مناطق کم آب و گرم و خشک تاثیر خوبی دارد. و در انبارهای مواد غذایی بر طعمه مسموم ارجحیت دارد.از سموم دور کننده مثل تیرام و سیکلو هگزامید نیز در ساخت بسته بندی و کارتن مواد غذایی ، انباری و روکش سیمهای برق و تلفن استفاده می شود.سموم گازی نیز مثل سیانور، متیل بروماید  و کلرو پیکرین بیشتر برای سمپاشی موشهای صحرایی که دارای سوراخهای متعدد و عمیق هستند  استفاده می شود.


انواع سم موش کش به لحاظ مدت اثر :

1- سموم حاد یا تک دوزه
2- سموم ضد انعقادی یا گوارشی


استاندارد استفاده از سموم موش کش برای سمپاشی منزل علیه موش استفاده از سموم تاخیری یا سموم چند دوزه یا سمومی هست که باعث خونریزی داخلی در بدن موش می شود و موش با از دست دادن آب بدن برای جذب آب از محیط منزل خارج می شود و به علت دوره بیماری و مرگ طولانی تر،لاشه موش در محل دیده نمی شود. 

 

مبارزه بیولوژیکی با موش 

دشمنان طبیعی موش مانند جغد، عقاب ، شاهین و گربه و مار می توانند در مزارع و روستاها به طرز چشمگیری در کاهش جمعیت آنها موثر باشند.استفاده از این جانوران میتواند در گرفتار کردن موش ها کمک کند.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید