سمپاشی انبار مواد غذایی به صورت اصولی و بدون بازگشت

سمپاشی انبار مواد غذایی به صورت اصولی و بدون بازگشت

 

 

 

سمپاشی انبار


برای نگهداری از مواد غذایی و یا هر وسیله ای که بصورت عمده موجود است ما نیاز به فضایی بزرگ مانند انبار و یا خزانه داریم . از شایع ترین انبارهایی که در آن آفات و یا حشرات دیده می شوند انبار مواد غذایی می باشد که اگر استانداردها را رعایت کنند دچار آفت زدگی شده و حشرات آلوده در سطح انبار گشترش می یابند سمپاشی انبار جهت محافظت از محصولات انباری در مقابل آفات بسیار مهم می باشد. با ما همراه باشید تا در مورد خدمات سمپاشی انبار و شرایط انبار ها و نحوه سمپاشی انبار آشنا شویم.

 

سمپاشی اصولی انبار مواد غذایی و صنعتی

 

محصولات انباری


محصولات انباري بر خلاف آنچه كه اغلب تصور مي شود، تنها به چند قلم از غلات و يا حبوبات محدود نمي شود. بلكه بطور كلي تمام مواد غذايي ، صنعتي و غيره را كه به نحوي در انبار ها، سيلو ها و منازل نگهداري مي شوند و مورد حمله آفات قرار مي گيرند را شامل مي شود. بنابراين انواع غلات، حبوبات، محصولات آردي ، نان، دانه هاي روغني، بذرها ، ميوه هاي خشك، مواد گوشتي، داروئي، چوبي، پشمي، نخي، منسوجات، پوست ، كلكسيون هاي جانوري ، كتابخانه ها و صد ها اقلام ديگر مي توانند جز محصولات انباري محسوب شوند.


نحوه انتشار آفات انباری


سابقه انتشار آفات انباري از قاره اي به قاره ديگر با بوجود آمدن كشتي ها ي بادباني قاره اي شروع مي شود. از يك طرف كاركنان اين كشتي ها براي مصرف تغذيه ماهيانه خود اجباراً مقدار زيادي مواد غذايي همراه بر ميداشتند و از طرف ديگر با توسعه و بسط تجارت دريائي، آفات قاره اي از جمله آفات انباري همراه با محصولات آن از قاره اي به قاره ديگر وارد مي گرديد. از اين رو با توجه به وضع بيولوژي اغلب آفات انباري انتشار آنها در قاره جديد بدون معارضه صورت مي گرفت و به اين دليل آفات انباري از مهمترين حشرات همه جائي cosmopolitan insect هستند.
تمام فراورده هاي كشاورزي كه در منطقه اي تهيه مي گردد در همان محل مصرف نمي شود بلكه مقداري از آنها پس از انبار كردن در انبارهاي موقتي و آلوده شدن با آفات انباري به ساير نقاط همان كشور حمل و موجب آلودگي انبار هاي محل جديد مي گردد. از طرف ديگر اغلب محصولات كشاورزي توليد شده در مملكتي كفاف مصرف آن كشور را نمي دهد و اجبارا كسري كالاهاي مورد نياز خود را از خارج وارد مي كنند و بدين طريق آفات انباري نيز از كشور صادر كننده به كشور جديد وارد مي شود.


آفات انباری چگونه باعث کاهش کیفیت محصولات انباری می شوند؟


آفات انباري علاوه بر زيانهاي كمي باعث خسارت كيفي محصولات انبار شده نيز مي شوند اگر شرايط اكولوژيك براي فعاليت آفات مختلف فراهم باشد محصول به مدفوع و پوسته هاي لاروي حشرات و كنه ها و يا به فضولات جوندگان آلوده شده و از مرغوبيت آن كاسته ميشود . تغذيه از چنين محصولاتي بهداشت مصرف كننده را نيز ممكن است به مخاطره بيندازد.
اگر آرد و فراورده هاي آن مورد حمله حشرات قرار بگيرند اغلب رنگ طبيعي خود را از دست داده و بد مزه مي شوند. اينگونه محصولات ارزش تجارتي و نانوائي خود را نيز از دست مي دهند. سوسك هاي حبوبات كه لارو آنها در داخل دانه حبوبات زندگي مي كنند مي توانند كيفيت محصولات را بسرعت پايين بياورند و يا آن را غير قابل مصرف سازند.اگر براي از بين بردن اين سوسك ها مبارزه موثري نيز صورت بگيرد به علت اينكه لاشه لاروها و حشرات كامل در داخل دانه باقي ميمانند چنين محصولاتي حداقل براي مصرف انسان به هيچ وجه مناسب نخواهد بود. زيانهاي كيفي گاهي بصورت از بين رفتن ويتامين ها و ديگر عناصر اصلي محصول بروز مي كند شپشه گندم كه به دانه هاي غلات حمله مي كند ترجيح مي دهد در درجه اول از جوانه دانه ها كه از لحاظ مواد قندي بسيار غني است تغذيه كند سوسك هاي حبوبات ( Challosobruchus spp.) كه لارو آنها از محتويات دانه ها تغذيه مي كنند مي توانند بطور متوسط ۵۰ درصد مواد دروني دانه ها  را از بين ببرند. كه در اين ميان ۲۵ درصد آن ماده پروتئيني است.
همچنين برنج آلوده به حشرات انباري در مدت ۸ ماه بيش از ۱۰ تا ۱۵ درصد ويتامين B خود را از دست ميدهد همين پژوهشگران در سال ۱۹۵۴ نشان دادند دانه هاي غلاتي كه مورد حمله آفات مختلف قرار میگیرد.

 

اهمیت بهداشتی آفات انباری:


آفات انباري علاوه بر زيانهاي كمي و كيفي بهداشت مصرف كنندگان را نيز به مخاطره مي اندازند. كارگراني كه با پوست هاي تجارتي آلوده به سوسك هاي  Dermestes بطور مستقيم سر و كار دارند به سياه زخم شديد مبتلا مي شوند . علت ابتلا مربوط به تماس دست ها با مدفوع اين حشره اي كه ممكن است به عامل بيماري سياه زخم آلوده باشد. سوسك هاي تاريك زي كه معمولاً  Tenebrionidaeدر جاهاي تاريك و انبار هاي آلوده به آفت به سر برده و از مواد آلي در حال تجزيه تغذيه مي كنند مايع تحريك كننده اي از مخرج دفع مي كنند كه در صورت تماس با بدن انسان ناراحتي هاي پوستي ايجاد مي كند.
اگر انسان از مواد غذايي آلوده به اين ترشحات مصرف كند در اطراف دهان، و چشم ها جوش هاي دردناكي بوجود مي آيد. اين جوش ها با گذشت زمان پوسته پوسته شده و از بين مي روند اما پس از بهبودي جاي آنها به حالت بي رنگ باقي مي ماند.تجمع بعضي از سوسكها مانند لمبه گندم Trogoderma granarium روي غلات انباري گاهي محصول را بطور كلي غير قابل مصرف مي كند . نان پخته شده از آردي كه به موه هاي بلند لارو اين حشره آلوده است در دستگاه گوارشي مصرف كنندگان اختلالات شديدي ايجاد مي كند. تغذيه از محصولات آلوده به آفات انباري در دام ها نيز ناراحتي هاي مختلف پديد مي آورد.


اهميت سمپاشی آفات انباري:


۱-  افات انباري دسترنج نهايي توليد كننده را مورد حمله قرار مي دهند در صورتيكه براي آفات زراعي و باغي، گياه مي تواند خسارت را تا حدودي جبران كند ولي محصولات انباري اين قدرت را ندارند و دچار آسيب كمي و كيفي مي شوند.
۲- بقاياي افات انباري در محصولات انباري بويژه محصولات غذايي از نظر بهداشتي مضر است.
۳-  بر خلاف افات در محيط باز كه تحت كنترل عوامل طبيعي مختلف قرار مي گيرند افات انباري در محيط هاي ساده تر و مناسب هستند و زودتر به صورت طغياني در مي آيند.
۴-  با توسعه تجارت داخلي و خارجي، آفات انباري مي توانند سريعا از يك نقطه به نقطه ديگر منتقل شده و باعث آلودگي شوند.
۵-  بعضي از آفات انباري مي توانند هم در مزرعه و هم در انبار خسارت وارد سازند و يكي از محيط ها كانون الودگي را براي مكان ديگر فراهم مي كند.
۶-  افات انباري معمولا تنوع ميزباني دارند براي همين روش هاي مختلف انبارداري در كنترل انها اهميت ويژه دارد.
۷-  بسياري از افات انباري حاصل تغيير رژيم غذايي حشرات بي زيان هستند.
۸-  افات انباري همه جا زي هستند.


موجودات زنده اي كه به محصولات انباري خسارت مي زنند شامل:


•    حشرات
•    كنه ها 
•    جوندگان 
•    قارچ ها هستند. 


مبارزه با آفات انباري


بازرسي و برآورد ميزان آلودگي انبارها:


معاينه و بازرسي هاي ادواري انبارها يكي از اقدامات اساسي در نگهداري غلات و ساير محصولات انباري است. بوسيله بازرسي هاي منظم مي توان از چگونگي فعاليت آفات مختلف و ميكروارگانيسم ها آگاه شده و به موقع اقدامات لازم را به عمل آورد. براي آگاهي از نحوه فعاليت آفات و قارچ ها ،روش هاي مختلفي وجود دارد كه با بكار بردن آنها مي توان ميزا ن آلودگي محصول را برآورد كرد. اين روش ها ممكن است:


•    براساس مقدار رطوبت دانه هاي غلات (براي تخمين ميزان آلودگي به قارچ ها) 
•    يا تعداد حشرات موجود در واحد وزن محصول نمونه باشد.
در بازرسي هاي معمولي انبار بايد توجه شود كه تنها مشاهده چند حشره در گوشه و كنار انبار و يا در سطح محصول نمي تواند پايه و اساسي براي تعيين ميزان آلودگي و يا فعاليت حشرات باشد.
زيرا ميزان فعاليت اين جانوران در ساعات مختلف شبانه روز در نقاط مختلف انبار برحسب:


1.    شدت نور
2.    حرارت 
3.    رطوبت متفاوت بوده
4.    و از طرف ديگر طرز زيست و مراحل رشدي آنها نيز هميشه يكسان نمي باشد.
به طور كلي حشرات در قسمت هاي فوقاني توده محصول بيشتر مشاهده مي شوند ولي براي انجام بازرسي هاي دقيق لازم است از دانه هاي موجود در سطوح مختلف محصول، از مواد جارو شده و دانه هاي شكسته موجود در گوشه هاي انبار معاينه به عمل آيد.


براي پي بردن به وجود حشرات در انبار مي توان از:
•    مواد شيميايي جلب كننده.
•    تله هاي نوري
•    مقواهاي موج دار به عنوان پناهگاه و غيره استفاده كرد
با اين عمليات مي توان حضور حشرات را در انبار ها به اثبات رسانيد ولي براي تخمين تراكم جمعيت و ميزان فعاليت آنها نخست از محصول نمونه برداري كرده و سپس برآورد خسارت مي كنند


شرايط كلي ساختمان انبار ها :


در بيشتر كشورهاي در حال رشد نسبت به ساختن انبار هايي كه داراي شرايط لازم براي نگهداري محصولات انباري باشد كمتر توجه مي شود. در اين كشورها توليدات كشاورزي و مواد غذايي انباري گاهي در شرايط بسيار ابتدايي و غير بهداشتي نگهداري مي شوند و به اين سبب طبق گزارش هاي مجامع بين المللي بزرگترين ارقام خسارت آفات انباري در اين مناطق از جهان به چشم مي خورد. به طور كلي انبار ها به هر شكل و اندازه اي كه باشند و از هر نوع مصالح ساختماني ساخته شده باشند حداقل بايستي داراي شرايط زير باشند :

                    ۱-  قابليت نگهداري گاز 
                    ۲-  نفوذناپذير بودن به رطوبت 
                    ۳-  نفوذناپذير بودن به گرما 


 
راههای پیشگیری از آفات انباری:


جلوگیری از ورود آفات به انبار و رعایت بهداشت آن امری بسیاری ضروری می باشد. جهت پیشگیری از خسارت آفات و جلوگیری از فساد محصولات انباری، باید نکات زیر رعایت گردد:
* انبار باید در محل مناسب ساخته شده و اطراف و داخل آن تمیز نگه داشته شود.
* کف انبار باید بتونی و سالم و غیر قابل نفوذ در برابر آب و رطوبت باشد.
* سقف و دیوارهای انبار باید سالم، صاف و فاقد درز و شکاف باشد.
* انبار باید دارای سیستم تهویه بوده و پنجره های آن دارای توری و غیر قابل نفوذ برای آفات باشد.
* انبار باید قابل سمپاشی و ضدعفونی میکروب زدایی بوده و دیوارهای آن با رنگ سفید شده باشد.
* محصولات تحویل شده به انبار باید سالم، تمیز و خشک باشد.
* از مخلوط کردن محصولات انبار شده جدید با قدیمی خودداری گردد.
* کیسه ها و جعبه های نگهداری محصولات انباری باید تمیز و عاری از آفات انباری باشد و در صورت نیاز ضدعفونی گردد.
* انبار خالی قبل از ذخیره سازی محصول باید به نحو مطلوب نظافت شده و در صورت نیاز ضدعفونی و سمپاشی انبار انجام شود.
* محصولات انباری باید حداقل نیم متر از دیوارها فاصله داشته باشد و در زیر آنها نیز از پالت های چوبی یا فلزی به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر استفاده شود.
* انبار باید به طور مرتب بازرسی گردیده و با نمونه برداری از محصول ذخیره شده، وضعیت آن بررسی گردد.


آفت كش ها جهت سمپاشی انبار :


آفت كش هايي كه در مبارزه با حشرات انباري و سمپاشی انبار به كار ميروند از نظر شكل ظاهري و حالت فيزيكي بسيار متغيرند. اين آفت كش ها ممكن است به صورت گردهاي كم اثر، مايع تحت فشار، ،گرد يا قرصهاي گازي و غيره باشند.
شرایط لازم برای انبار برنج
مواردی را که جهت انبارداری برنج، مربوط به انبارهای بزرگ نگهداری برنج یا شالی است و برخی از این موارد در انبارهای خانگی نیز صدق می کردد، شامل موارد زیر می باشد: 
•    قبل از انتقال برنج یا شالی به انبار، تمیز نمودن دقیق و ضدعفونی علیه تخم، لارو و بالغ.
•     کف انبار برنج باید حتی امکان ۴۰-۵۰ سانتی¬متر از زمین بالاتر و یا فاصله داشته باشد و یا از صفحه ¬های چوبی و یا پالت استفاده گردد تا تحت تأثیر رطوبت کف انبار قرار نگرفته و امکان تهویه وجود داشته باشد. فضای فوقانی محموله انبار شده تا سقف انبار خالی باشد.
•    رعایت فاصله کافی کیسه ها با دیواره انبار و همچنین بین ردیف¬ ها جهت عبور و مرور و تهویه.
•    ایجاد سیستم تهویه مناسب در مبادی ورود و خروج انبار برنج به منظور کنترل نسبی درجه حرارت و خشک نگه داشتن محیط و فضای داخل انبار.
•    کنترل و بازدید انبار به منظور تنظیم، رطوبت، حرارت و آگاهی از وجود و عدم وجود آفات انباری
•    در صورت نصب تهویه روی دیوار انبار لازم است این دریچه¬ ها مجهز به نرده و توری گردد تا از ورود پرندگان، جوندگان و سایر عوامل خسارت¬ زا جلوگیری نمود.
•    حجم برنج یا شالی ذخیره شده متناسب با فضای انبار باشد.

 

شرکت سمپاشی رادین تک توصیه دارد انبار مواد غذایی و انبارهای ساختمان مسکونی و غیرمسکونی خود را با سمپاشی ساختمان  یا سمپاشی منزل به صورت گسترده برای انواع سمپاشی ها اعم از سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک به صورت دوره ای انجام داده تا آثار نامطلوب حمله حشرات و آفات به انبار کاهش یافته و هزینه اقتصادی کمتری در مبارزه با آفات متحمل شوید . قیمت سمپاشی انبارها با توجه به گستردگی ، مساحت و سم مصرفی و سایر فاکتورهای عمومی محاسبه می شود . قیمت خدمات سمپاشی رادین تک کاملا منصفانه تعیین شده و با تضمین 100% مشاهده نتیجه مطلوب می باشد.