سمپاشی انبار مواد غذایی به صورت اصولی و بدون بازگشت

02177646282 تلفن تماس
سمپاشی انبار
برای نگهداری از مواد غذایی و یا هر وسیله ای که بصورت عمده موجود است ما نیاز به فضایی بزرگ مانند انبار و یا خزانه داریم . از شایع ترین انبارهایی که در آن آفات و یا حشرات دیده می شوند انبار مواد غذایی می باشد که اگر استانداردها را رعایت کنند دچار آفت زدگی شده و حشرات آلوده در سطح انبار گشترش می یابند
رادین تک
رادین تک

فیلم سمپاشی انبار

فیلم سمپاشی انبار
05/04/2022

سمپاشی انبار

برای نگهداری از مواد غذایی و یا هر وسیله ای که بصورت عمده موجود است ما نیاز به فضایی بزرگ مانند انبار و یا خزانه داریم . از شایع ترین انبارهایی که در آن آفات و یا حشرات دیده می شوند انبار مواد غذایی می باشد که اگر استانداردها را رعایت کنند دچار آفت زدگی شده و حشرات آلوده در سطح انبار گشترش می یابند سمپاشی انبار جهت محافظت از محصولات انباری در مقابل آفات بسیار مهم می باشد. با ما همراه باشید تا در مورد خدمات سمپاشی انبار و شرایط انبار ها و نحوه سمپاشی انبار آشنا شویم.

 

سمپاشی انبار مواد غذایی

برای نگهداری مواد غذایی و خوراکی از فضاهای بزرگ مانند انبار و سوله و خزانه استفاده میشود که از شایع ترین مکان ها برای آفات و حشرات هستند.

اگر در چنین محیط هایی موجوداتی مشاهده کنید و اهمیتی ندهید ممکن است بعدا خسارات مالی و حتی جانی زیادی به شما یا مصرف کنندگان وارد کنند.

برای اینکار میتوانید از خدمات سمپاشی انبار مواد غذایی شرکت رادین تک استفاده کنید که توسط نیروهای ماهر به گونه ای انجام میشود که به مواد غذایی آسیبی وارد نشود و فقط و فقط حشرات و جانوران و آفات ریشه کن شوند.

برای سمپاشی انبار مواد خوراکی نکات زیر را رعایت کنید :

 1. برای تشخیص اولیه نوع آفات با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 2. با کمک گرفتن از کارشناسان نوع آفت و نوع سم را مشخص کنید.
 3. تنها با گذاشتن طعمه برای آفت مورد نظر نمی توان آن را از بین برد.
 4. تمامی منافذ ، درزها وخوردگی های چوب،  داخل ساختمان باید پوشاند.
 5. در روزهایی که باد شدید می وزد، از سمپاشی کردن مزارع خودداری کنید.
 6. برای جلوگیری از حمله آفات، قبل و بعد از انبار کردن مواد غذایی، باید انبارها را سمپاشی کرد.

 

سمپاشی سوله

سمپاشی انبار

در برخی مواقع که از سوله برای نگهداری مواد استفاده میشود، ممکن است شاهد جانورانی از جمله سوسک و کنه و موش و جوندگان باشید که باعث نابودی محصولات میشوند و معمولا در مناطق گرمسیر بیشتر هستند.

این اماکن به دلیل ذخیره سازی مواد خام و محصولات، بسیار مستعد جذب، لانه گزینی و تکثیر حشرات، جوندگان و سایر موجودات هستند.

وجود چنین جانورانی باعث ایجاد مشکلات بهداشتی مثل بیماری ها و همچنین باعث از بین رفتن ویتامین مواد غذایی یا فاسد شدن آنها میشوند و باید در اولین فرصت از خدمات سمپاشی سوله استفاده کنید.

البته باید در نظر داشت که سمپاشی تنها بخشی از مبحث مدیریت و کنترل آفات در انبار محسوب می شود. بخش های دیگر شامل بهسازی و نظافت محیط است.

از خدمات شرکت ما میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • شناسایی دقیق نوع آفات توسط کارشناسان مجرب که عمل مهم در مبارزه با آفات می باشد.
 • انتخاب روش مناسب جهت مبارزه با هر نوع آفات
 • بازرسی کامل محیط و ارائه پیشنهادات کامل در صورت نیاز به بهسازی محیط انبار توسط کارشناس
 • انتخاب سموم بادوز موثر و مناسب با هر انبار جهت جلوگیری از میسمومیت افراد داخل انبار و جلوگیری از آلودگی مواد داخل انبار با سموم
 • بازرسی های روتین و تعیین تعداد دوره های سمپاشی تا از بین بردن کامل آفات

 

اهميت سمپاشی انباری و آفات آن

 1. افات انباري دسترنج نهايي توليد كننده را مورد حمله قرار مي دهند در صورتيكه براي آفات زراعي و باغي، گياه مي تواند خسارت را تا حدودي جبران كند ولي محصولات انباري اين قدرت را ندارند و دچار آسيب كمي و كيفي مي شوند.
 2. بقاياي افات انباري در محصولات انباري بويژه محصولات غذايي از نظر بهداشتي مضر است.
 3. بر خلاف افات در محيط باز كه تحت كنترل عوامل طبيعي مختلف قرار مي گيرند افات انباري در محيط هاي ساده تر و مناسب هستند و زودتر به صورت طغياني در مي آيند.
 4. با توسعه تجارت داخلي و خارجي، آفات انباري مي توانند سريعا از يك نقطه به نقطه ديگر منتقل شده و باعث آلودگي شوند.
 5. بعضي از آفات انباري مي توانند هم در مزرعه و هم در انبار خسارت وارد سازند و يكي از محيط ها كانون الودگي را براي مكان ديگر فراهم مي كند.
 6. افات انباري معمولا تنوع ميزباني دارند براي همين روش هاي مختلف انبارداري در كنترل انها اهميت ويژه دارد.
 7. بسياري از افات انباري حاصل تغيير رژيم غذايي حشرات بي زيان هستند.
 8. افات انباري همه جا زي هستند.

 

چه انبارهایی نیاز به سمپاشی دارند؟

محصولات انباري بر خلاف آنچه كه اغلب تصور مي شود، تنها به چند قلم از غلات و يا حبوبات محدود نمي شود. بلكه بطور كلي تمام مواد غذايي ، صنعتي و غيره را كه به نحوي در انبار ها، سيلو ها و منازل نگهداري مي شوند و مورد حمله آفات قرار مي گيرند را شامل مي شود. بنابراين انواع غلات، حبوبات، محصولات آردي ، نان، دانه هاي روغني، بذرها ، ميوه هاي خشك، مواد گوشتي، داروئي، چوبي، پشمي، نخي، منسوجات، پوست ، كلكسيون هاي جانوري ، كتابخانه ها و صد ها اقلام ديگر مي توانند جز محصولات انباري محسوب شوند.

به طور کل سمپاشی انباری برای تمام انبارهایی که با موجودات مزاحم مواجه شدند لازم و ضروری است در غیر این صورت به محصولات و کالاهایی که در انباری نگه داری می کنید آسیب خواهند زد.

 

آفت كش ها جهت سمپاشی انبار

آفت كش هايي كه در مبارزه با حشرات انباري و سمپاشی انبار به كار ميروند از نظر شكل ظاهري و حالت فيزيكي بسيار متغيرند. اين آفت كش ها ممكن است به صورت گردهاي كم اثر، مايع تحت فشار، ،گرد يا قرصهاي گازي و غيره باشند.

 

آیا امکان سمپاشی انبار هایی مانند انبار برنج وجود دارد؟

شرایط لازم برای انبار برنج 

مواردی را که جهت انبارداری برنج است، شامل موارد زیر می باشد: 

 • قبل از انتقال برنج یا شالی به انبار، تمیز نمودن دقیق و ضدعفونی علیه تخم، لارو و بالغ.
 • کف انبار برنج باید حتی امکان ۴۰-۵۰ سانتی متر از زمین بالاتر و یا فاصله داشته باشد و یا از صفحه های چوبی و یا پالت استفاده گردد تا تحت تأثیر رطوبت کف انبار قرار نگرفته و امکان تهویه وجود داشته باشد. فضای فوقانی محموله انبار شده تا سقف انبار خالی باشد.
 • رعایت فاصله کافی کیسه ها با دیواره انبار و همچنین بین ردیف ها جهت عبور و مرور و تهویه.
 • ایجاد سیستم تهویه مناسب در مبادی ورود و خروج انبار برنج به منظور کنترل نسبی درجه حرارت و خشک نگه داشتن محیط و فضای داخل انبار.
 • کنترل و بازدید انبار به منظور تنظیم، رطوبت، حرارت و آگاهی از وجود و عدم وجود آفات انباری
 • در صورت نصب تهویه روی دیوار انبار لازم است این دریچه ها مجهز به نرده و توری گردد تا از ورود پرندگان، جوندگان و سایر عوامل خسارت زا جلوگیری نمود.

باید بگوییم شرکت سمپاشی رادین تک با داشتن تخصص فراوان در سمپاشی ، توانایی سمپاشی انبارهای برنج بدون آسیب رسیدن به محصولات را دارد. کار را به کاردان بسپارید و با خیال راحت از شر موجودات مزاحم راحت شوید.

 

آفات انباری چگونه باعث کاهش کیفیت محصولات انباری می شوند؟

سمپاشی سوله مواد غذایی

آفات انباري علاوه بر زيانهاي كمي باعث خسارت كيفي محصولات انبار شده نيز مي شوند اگر شرايط اكولوژيك براي فعاليت آفات مختلف فراهم باشد محصول به مدفوع و پوسته هاي لاروي حشرات و كنه ها و يا به فضولات جوندگان آلوده شده و از مرغوبيت آن كاسته ميشود . تغذيه از چنين محصولاتي بهداشت مصرف كننده را نيز ممكن است به مخاطره بيندازد.
همچنين برنج آلوده به حشرات انباري در مدت ۸ ماه بيش از ۱۰ تا ۱۵ درصد ويتامين B خود را از دست ميدهد همين پژوهشگران در سال ۱۹۵۴ نشان دادند دانه هاي غلاتي كه مورد حمله آفات مختلف قرار میگیرد.

همانطور که می دانید بهترین راه مبارزه با آفات انبار، سمپاشی است. شما باید برای حفظ محصولات خود و نگهداری درست از کالاهای موجود در انباری کار سمپاشی انباری را به یک شرکت سمپاشی معتبر بسپارید تا کمترین آسیب به سرمایه شما وارد شود.

موجودات زنده اي كه به محصولات انباري خسارت مي زنند شامل:

 • حشرات
 • كنه ها 
 • جوندگان 
 • قارچ ها هستند. 

 

مبارزه با آفات انباری از طرق سمپاشی انباری

 ميزان فعاليت اين جانوران در ساعات مختلف شبانه روز در نقاط مختلف انبار برحسب :

 1. شدت نور
 2. حرارت 
 3. رطوبت متفاوت بوده
 4. و از طرف ديگر طرز زيست و مراحل رشدي آنها نيز هميشه يكسان نمي باشد.

به طور كلي حشرات در قسمت هاي فوقاني توده محصول بيشتر مشاهده مي شوند ولي براي انجام بازرسي هاي دقيق لازم است از دانه هاي موجود در سطوح مختلف محصول، از مواد جارو شده و دانه هاي شكسته موجود در گوشه هاي انبار معاينه به عمل آيد.

براي پي بردن به وجود حشرات در انبار مي توان از:

 • مواد شيميايي جلب كننده.
 • تله هاي نوري
 • مقواهاي موج دار به عنوان پناهگاه و غيره استفاده كرد

با اين عمليات مي توان حضور حشرات را در انبار ها به اثبات رسانيد ولي براي تخمين تراكم جمعيت و ميزان فعاليت آنها نخست از محصول نمونه برداري كرده و سپس برآورد خسارت مي كنند.

 

شرايط كلی ساختمان انبار ها

در بيشتر كشورهاي در حال رشد نسبت به ساختن انبار هايي كه داراي شرايط لازم براي نگهداري محصولات انباري باشد كمتر توجه مي شود. در اين كشورها توليدات كشاورزي و مواد غذايي انباري گاهي در شرايط بسيار ابتدايي و غير بهداشتي نگهداري مي شوند و به اين سبب طبق گزارش هاي مجامع بين المللي بزرگترين ارقام خسارت آفات انباري در اين مناطق از جهان به چشم مي خورد. به طور كلي انبار ها به هر شكل و اندازه اي كه باشند و از هر نوع مصالح ساختماني ساخته شده باشند حداقل بايستي داراي شرايط زير باشند :

 1. قابليت نگهداري گاز 
 2. نفوذناپذير بودن به رطوبت 
 3. نفوذناپذير بودن به گرما 

 

 راههای پیشگیری و مقابله با موجودات موذی و آفات انباری

جلوگیری از ورود آفات به انبار و رعایت بهداشت آن امری بسیاری ضروری می باشد. جهت پیشگیری از خسارت آفات و جلوگیری از فساد محصولات انباری، باید نکات زیر رعایت گردد:

 •  انبار باید در محل مناسب ساخته شود و اطراف و داخل آن تمیز باشد.
 •  کف انبار باید بتونی و سالم و غیر قابل نفوذ در برابر آب و رطوبت باشد.
 •  سقف و دیوارهای انبار باید سالم، صاف و فاقد درز و شکاف باشد.
 •  انبار باید دارای سیستم تهویه بوده و پنجره های آن دارای توری و غیر قابل نفوذ برای آفات باشد.
 •  انبار باید قابل سمپاشی و ضدعفونی میکروب زدایی بوده و کار سمپاشی انبار بصورت دوره ای انجام شود تا از ایجاد مشکلات مواجه شدن با آفات پیشگیری شود.
 •  کیسه ها و جعبه های نگهداری محصولات انباری باید تمیز و عاری از آفات انباری باشد و در صورت نیاز ضدعفونی گردد.
 •  انبار خالی قبل از ذخیره سازی محصول باید به نحو مطلوب نظافت شده و در صورت نیاز ضدعفونی و سمپاشی انبار انجام شود.
 • محصولات انباری باید حداقل نیم متر از دیوارها فاصله داشته باشد و در زیر آنها نیز از پالت های چوبی یا فلزی به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر استفاده شود.
 • انبار باید به طور مرتب بازرسی گردیده و با نمونه برداری از محصول ذخیره شده، وضعیت آن بررسی گردد.

 

آیا رادین تک خدمات مربوط به سمپاشی انباری را انجام میدهد؟

رادین تک تمام اقدامات لازم برای سمپاشی انبار را طبق برنامه ریزی های مشخص و با اصول و قواعد درست انجام می دهد.شرکت سمپاشی رادین تک توصیه دارد انبار مواد غذایی و انبارهای ساختمان مسکونی و غیرمسکونی خود را با سمپاشی ساختمان  یا سمپاشی منزل به صورت گسترده برای انواع سمپاشی ها اعم از سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک به صورت دوره ای انجام داده تا آثار نامطلوب حمله حشرات و آفات به انبار کاهش یافته و هزینه اقتصادی کمتری در مبارزه با آفات متحمل شوید . قیمت سمپاشی انبارها با توجه به گستردگی ، مساحت و سم مصرفی و سایر فاکتورهای عمومی محاسبه می شود . قیمت خدمات سمپاشی رادین تک کاملا منصفانه تعیین شده و با تضمین 100% مشاهده نتیجه مطلوب می باشد.



امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید