سمپاشی مورچه ، ریشه کنی مورچه از خانه و ساختمان

02177646282 تلفن تماس
سمپاشی مورچه
مورچه ها اگر چه به ظاهر، حشرات بی آزاری به نظر می آیند، ولی هنگامی که در گوشه ای از خانه لانه کنند، با دردسرهای بسیاری مواجه می شوید.اسپری مورچه کش خانگی برای مقابله با مورچه بسازید! سم ها بزرگترین دشمن مورچه ها است.
رادین تک
رادین تک

مورچه ها در آب و هوای گرم سروکله شان پیدا می شود.  در خانه، روی ایوان و هر گوشه و کناری را که سرک بکشم،  مورچه  ها در آنجا دیده می شوند. آنها رد بوی مواد غذایی را پیدا کرده و دنبال می کنند. هرجا که یک مورچه باشد حتما یک مورچه دیگر هم خواهید دید. 

 

سمپاشی مورچه ها و ریشه کنی مورچه از خانه

سمپاشی مورچه از فعالیت های تخصصی در زمینه سمپاشی شرکت رادین تک می باشد. مورچه ها معمولا به صورت دسته جمعی زندگی می کنند. اگر در منزل یا محل کار خود این حشره را مشاهده کردید، به احتمال زیاد تعداد موجود خیلی بیشتر از آن چیزیست که شما دیده اید. مورچه از هر سوراخ ریزی برای رفت و آمد استفاده می کنند و سر راه خود هر چه باشد را به تدریج از بین می برند.

مورچه مانند زنبور عسل حشره‌ای اجتماعی می باشد. این حشره از راسته نازک بالان است که در میانه‌های دوره کرتاسه یعنی حدود ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون سال پیشتکامل یافته‌ است. در حال حاضر بیشتر از  ۱۲۰۰۰ نوع یا گونه مورچه دسته بندی شده‌اند و می توان حدس زد این تعداد تا ۲۲۰۰۰ گونه نیز برسد. مورچه‌ها به راحتی از شاخک‌های دارای آرنج و ساختار گره مانند خود و نیز کمری باریک قابل شناسایی می باشند.

مورچه ها از جمله حشراتی هستند که اگر چه به عقیده بسیاری از افراد حشرات بی آزاری هستند ولی در مواقعی همین حشرات بی آزار با افزایش جمعیت می توانند زندگی را برای هر خانواده ای با مشکل مواجه کنند. مورچه ها در تعداد زیاد باعث ایجاد سوراخ هایی در دل اتاق های منزل می شوند که برای دور کردن آنها باید سریع اقدامات لازم را انجام داد.

 

سمپاشی مورچه

سمپاشی مورچه

سمپاشی مورچه و از بین بردن کلونی های متعدد مورچه های خانگی و بالدار با روش های خانگی کار دشواری است، اما بهترین روش نابودی مورچه ها به صورت تضمینی، استفاده از روش های اصولی و تخصصی سمپاشی و البته سپردن این امر به دست توانمند شرکت های سمپاشی دارای مجوز و با سابقه است .

البته لازم به ذکر است که سمپاشی مورچه های بالدار کمی دشوارتر نسبت به سایر مورچه هاست زیرا حرکت پروازی آنها کار را سخت میکند.

اجتماع مورچه‌ها می‌تواند از ده ها مورچه ی شکارچی در یک سوراخ یا حفره تا چند میلیون مورچه ی ساده و مورچه نازای ماده و طبقه‌ای از کارگرها و سربازها و سایر گروه‌ها را در یک محدوده جغرافیایی وسیع شامل شود.

همچنین اجتماع مورچه‌ها دارای تعدادی نر نطفه دار و همچنین تعدادی مورچه ماده که توانایی بارور شدن دارند و ملکه نامیده می‌شوند، می‌شود. اجتماع مورچه‌ها را می توان یک ابرجامعه توصیف کرد. به این علت که مورچه‌ها در اجتماع با یکدیگر کار می‌کنند و از کلونی خود دفاع به عمل می آورند.

سمپاشی مورچه ریز، سمپاشی مورچه بالدار و سایر مورچه ها از فعالیت ها و خدمات تخصصی شرکت ما میباشد که با اعزام کارشناسان و سمپاشان حرفه ای همراه با سموم مخصوص مورچه ارائه میشود.

 

در مورد سمپاشی موریانه و سمپاشی سوسک هم بدانید.

 

همه چیز درباره مورچه ها ، سمپاشی مورچه در رادین تک

 • مورچه ها فاقد بینی هستند و در عین حال دارای بویایی قوی می باشند. شاخک های مورچه ها به آن ها کمک می کند تا بتوانند مورچه های دیگر را شناسایی کنند و با آن ها ارتباط بر قرار نمایند. ساختار فیزیکی مورچه ها شامل مغز،چشم مرکب و آرواره های قوی و دهان می باشد.
 • مورچه جزوه حشره های اجتماعی به شمار می رود که دارای سابقه طولانی می باشند که در میانه‌های دوره کرتاسه یعنی حدود ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون سال پیش تکامل یافته اند.
 • امروزه بیش از ۱۲۰۰۰ گونه مورچه طبقه بندی شده‌اند.
 • اندازه اجتماع آنها می‌تواند از چند طبقه مورچه شکارچی در یک حفره، چند میلیون مورچه ساده، مورچه نازای ماده، طبقه‌ای از کارگرها، سربازها و سایر گروه‌ها را در یک محدوده جغرافیایی وسیع باشد.
 • گاهی اجتماع مورچه‌ها به یک ابر جامعه توصیف می شود، زیرا مورچه‌ها در آن با یکدیگر کار می‌کنند و از اجتماع خود دفاع می‌کنند.
 • یکی از بزرگ ‌ترین مشکلات مربوط به آن ‌ها ، آلودگی غذایی است، زیرا مورچه ها باکتری های موجود را روی بدنشان حمل می‌کنند و همین موضوع منجر به انتشار آلودگی به نقاط مختلف خانه می شود. البته ذکر این نکته لازم است که تنها چند گونه از آن‌ها بیماری را انتقال می‌دهند، اما پیدا کردن هر نوع آن در انبار یا داخل خانه تجربه ناخوشایندی است که باعث ایجاد ناراحتی می‌شود.
 • برخی گونه‌های آن ها نیز، مشکلات بیشتری را به وجود می آوردند که گاز های آنها می‌تواند باعث درد و بیماری شود.

 

قیمت سمپاشی مورچه چگونه محاسبه میشود؟

 1. مساحت محل سمپاشی مورچه
 2. نوع و میزان تجمع حشرات
 3. موقعیت مکانی شرکت سمپاشی
 4. میزان مصرف و استفاده مواد و سموم

 

هزینه سمپاشی مورچه 

هزینه و قیمت سمپاشی مورچه

طبیعتا سمپاشی منزل هزینه بر بوده و این موضوع به شدت بر روی سمپاشی مورچه ها تاثیر گذار می باشد.هزینه های سمپاشی مورچه رادین تک، نرخ و قیمت مخصوص به خود را دارا می باشد که این قیمت در هر شرکت سمپاشی متفاوت بوده و بر اساس استاندار ها و بررسی های صورت گرفته از محیط می توان حدود قیمت آن را ارائه داد. اما همه هزینه ها یکسان نمی باشد به طوریکه قیمت سمپاشی منازل شمال تهران با قیمت سمپاشی منازل غرب تهران بسیار متفاوت می باشد.

در واقع موقعیت مکانی و محلی که منزل مشتریان در آن واقع شده روی قیمت سمپاشی منازل تاثیر گذار است و این یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت سمپاشی مورچه در رادین تک می باشد، چرا که برخی از مناطق تهران توسط حشرات اشغال شده اند و نیاز به سمپاشی تضمینی برای ریشه کنی مورچه و سمپاشی سوسک ریز دارند.

برای اطلاع دقیق تر در مورد هزینه سمپاشی مورچه در رادین نک می توانید با پشتیبانی سایت در تماس باشید. در اصل قیمت سمپاشی مورچه در رادین تک  پس از بررسی اولیه و با توجه به نوع حشره و تعداد آن مشخص می شود. رادین تک  متخصص در سمپاشی ساختمان است که دارای کادر تعلیم دیده و متخصص در زمینه کنترل آفات و حشرات مزاحم خانگی است. سموم مورد استفاده در سمپاشی منازل مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارد و خطرات سمپاشی منازل به طور کلی از بین خواهد رفت.

 

توصیه های ایمنی پس از سمپاشی مورچه ها

 1. از مصرف سایر مواد غذایی که به سموم آغشته شده اند خودداری کنید.
 2. پس از هوادهی محل سمپاشی شده، می توانید به محل ورود کنید و باز گردید.
 3. پس از سمپاشی مورچه می بایست تمام راه های ورودی و خروجی را برای جریان هوا باز بگذارید.
 4. سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند، پس از حضور در محل خودداری فرمایید.
 5. بهتر است تا زمان خشک شدن سم از ورود به محل خودداری فرمایید، زیرا ذرات معلق و بخار سم منجر به مسمومیت می شود.
 6. افرادی که دچار بیماری های خاص مانند قلبی، کلیوی، پوستی هستند، خانم های باردار و کودکان می بایست برای ورود به محل سم پاشی شده طبق توصیه و پیشنهاد کارشناسان عمل کنند.

 

مواد دفع کننده مورچه ها در بازار

از آنجایی که مورچه ها می توانند در داخل و خارج از خانه زنده بمانند باید دفع کننده ای را انتخاب کنید که برای طبیعت خطرناک نباشد. همچنین تاثیر خوبی داشته باشد. بسیاری از انواع موجود در بازار نه تنها سمی بوده بلکه برای کودکان و حیوانات خطرناک هستند. بنابراین نباید در اتاق پذیرایی و آشپزخانه استفاده شوند. 

مواد شیمیایی موجود در حشره کش های بازاری عبارتند از: 

 • نئونیکوتینوئیدها: یک ماده شیمیایی سمی که توسط پوست جذب می شود. 
 • ایورمکتین: یک ماده شیمیایی که برای سیستم عصبی و بارداری سمی است. 
 • فیپرونیل: ایجاد مسمومیت در صورت هضم
 • ارگانوفسفات ها و کاربامات: این مواد برای کودکان و سیستم عصبی سمی بوده و به سرطان منجر میشود. 

 

بهترین سم برای از بین بردن مورچه

منطقی ترین روش برای از بین بردن مورچه ها و کلونی آنها بهترین سم برای از بین بردن مورچه هاست که این سموم مخصوص باید یک سری ویژگی ها داشته باشند تا بتوانند مورچه ها را ریشه کن کنند که این ویژگی ها عبارتند از :

 • سم بی ضرر برای انسان و حیوانات خانگی
 • سم دفع کننده مورچه بی بو و بی رنگ
 • ماندگاری طولانی مدت در محیط
 • کاربری آسان
 • سازگار با محیط زیست
 • قابلیت استفاده در فضاهای باز و محیط های بسته
 • مقرون به صرفه


نحوه پیشگیری از وجود مورچه ها در خانه:

بهترین راه رهایی از شر مورچه ها در خانه پیشگیری از ورود آنهاست! برخی از بهترین راه ها برای ورود آنها به خانه عبارتند از: 

 1. پوشاندن تمام حفره ها و ترک های موجود در دیوار و کف
 2. جارو کردن مداوم کف
 3. تمیز کردن قسمت غذاخوری حیوانات
 4. پوشاندن خوراکی های موجود در بیرون از یخچال
 5. خالی کردن متعدد سطل زباله


چگونه مورچه‌ را ریشه کن کنم؟

نداشتن بهداشت در منزل انگیزه اصلی هجوم مورچه است . خوردن غذاهای مانده در ظرف‌شویی ، پس ‌مانده ‌های غذا روی زمین ، خرده‌ های نان روی زمین و زباله‌ ها ، منابع غذایی برای مورچه‌ها هستند .

مورچه ای که با چند آذوقه وارد منزل می‌شود می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود که همین مورچه ها در دیوار ها و گوشه و کنار منزل سوراخ ها ، تونل ، و شکاف هایی را ایجاد می کنند . در مقاله سمپاشی ساختمان به طور کلی اقدامات و  سمپاشی منزل توضیح داده شده است. می توانید از نحوه سمپاشی این محل ها با مطالعه این مقالات اطلاعات کسب کنید.

 

از بین بردن کلونی مورچه

احتمالا خطی از مورچه ها که به دنبال غذا هستند و مقصد آنها جایی است با هزارات یا میلیون ها مورچه را دیده اید که به آن کلونی مورچه ها میگویند.

روش از بین بردن کلونی مورچه ها بستگی به مکان آن داد که معمولا برای از بین بردن آنها باید از سموم مایع مخصوص مورچه ها استفاده کرد.

 

متخصص پاکسازی مورچه بالدار

بهترین سم برای از بین بردن مورچه

رادین تک یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های سمپاشی میباشد که دارای بیش از 10 سال تجربه و سابقه درخشان در این زمینه میباشد.

برای درخواست خدمات سم پاشی مورچه توسط متخصص پاکسازی مورچه میتوانید با ما تماس بگیرید.

با درخواست شما کارشناسان ما در محل حاضر میشوند و مورچه ها و شرایط را شناسایی میکنند.

بعد از آن سموم مخصوص را ساخته و در روز تعیین شده همراه با متخصصین سمپاشی در محل برای ارائه خدمات خاضر میشوند.

 

وجود مورچه در منزل شما چقدر مهم است؟

یکی از بزرگ ‌ترین مشکلات مربوط به مورچه ‌ها ، آلودگی غذایی است . مورچه‌ ها باکتری را روی بدنشان حمل می‌کنند . تنها چند گونه از آن‌ها بیماری را انتقال می‌دهند ، اما پیدا کردن هر نوع مورچه در انبارها یا داخل خانه تجربه ناخوشایندی است که باعث ایجاد ناراحتی می‌شود.

برخی گونه‌ها مانند carpenter و ants ، مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کنند .یک نجار هجوم مورچه را می‌تواند با جویدن تونل ‌ها از طریق تیره‌ ای چوب ، جبران کند . نیش مورچه که شامل envenomation می‌شود می‌تواند باعث درد و بیماری شود که اغلب منجر به واکنش ‌های آلرژیک به برخی از افرادی می‌شود که نسبت به نیش مورچه حساس هستند .کنترل مورچه می تواند دشوار باشد ، اما مواردی وجود دارد که باید بدانید که چگونه رفتار مورچه  ها می تواند منجر به دردسر شدید برای شما در خانه شود .

ورود مورچه : مورچه ها می توانند از طریق حتی باریکترین شکاف ها وارد شوند ، به دنبال آب و مواد غذایی شیرین یا چرب در آشپزخانه یا آبدار خانه یا بخش های انبار هستند.

آثار رایحه دار : مورچه ها یک دنباله شیمیایی نامرئی را از خود خارج می کنند که حاوی فرومون هایی است که سایرین به دنبال آن می روند.

مکان های لانه : آنها می توانند در هر جایی در اطراف خانه شما لانه داشته باشند . در چمن ها ، دیوارها ، کنده های درخت ، حتی زیر پایه ها .

اندازه کلنی : کلنی ها می توانند تا 300000 تا 500000 عدد باشند و کلنی ها می توانند به سرعت از بین بروند و به سرعت حرکت کنند در صورتی که مورد تهدید واقع شوند .

 

طول عمر مورچه

طول عمر مورچه : یک مورچه می تواند زندگی عمر نسبتا طولانی داشته باشد . مورچه های کارگر ممکن است هفت سال زندگی کنند و ملکه تا 15 سالگی زندگی می کند.
خودتان به طور اثر بخش انجام دهید : اغلب اقدامات کنترل را خود انجام می دهند ، که فقط مورچه هایی را که می بینید را می کشند . برخی از درمان های موثر می تواند نفوذ و تخریب لانه ها باشد تا مانع از بازگشت این آفات شوند .

همچنین ، درمان های خانگی برای این واقعیت نیست که انواع مختلف مورچه ها نیاز به درمان های مختلف دارند . که اگر در خانه خود از این حشرات دیدید با مشاوران شرکت رادین تک تماس بگیرید تا در اولین فرصت پس از بازدید منزل شما اقدامات لازم جهت سمپاشي مورچه را انجام دهند .

 

سیکل زندگی مورچه

چرخه زندگی مورچه چهار مرحله متمایز و بسیار متفاوت از حیوانات را دارد : تخم ، لارو ، پوپ و بالغ . این به عنوان دگرگونی کامل شناخته می شود . به طورکلی ، بسته به گونه های مورچه و عوامل محیطی از چند هفته تا چند ماه برای تکمیل چرخه زندگی طول می کشد .

تخم :

یک مورچه ی ماده که با مورچه ی نرموفق به جفت گیری می شود ، تبدیل به مورچه ی ملکه ای خواهد شد که تخم می گذارد . ملکه بارور یک محافظت گاه را برای گذاشتن یک لانه جهت تخم گذاری انتخاب کرده و تخم گذاری را شروع می کند. تخم ها بسیار کوچک هستند و فقط حدود نیم میلی متر قطر دارند . تخم ها همچنین بیضی شکل ، سفید و شفاف هستند .

لارو  :

پس از حدود 1 تا 2 هفته از مرحله تخم ، لاروهای مورچه کرمی شکل بدون دست و پا از تخم خارج می شوند . در این مرحله لارو مورچه دارای اشتهای فراوان است و مورچه های بزرگسالان بیشتر وقت خود را صرف تغذیه لارو ها با غذا و مایعاتی می کنند که آن را هضم کرده و بر می گردانند .

پوپ :

بعد از اینکه لاروها پوست اندازی کردند ، به پوپ تبدیل می شوند . پوپ ها شبیه بالغ خود بنظر می رسند به جز پاها و آنتن ها که بصورت چند لایه فشرده بر روی بدن قرار می گیرند . در ابتدا، پوپ های مورچه معمولا سفید هستند ، اما به آرامی رنگ آنها تیره تر می شوند . بسته به نوع مورچه ، پوپ ممکن است در یک پوشش محافظتی قرار بگیرند .

بالغ :

هنگامی که مرحله پوپ کامل می شود ، مورچه بالغ به صحنه می آید . در زمان خروج ، مورچه بالغ به طور کامل رشد کرده است ، اما به همان اندازه که سن دارد ، رنگ آن تیره تر می شود . مورچه های بزرگسالان یکی از سه موردهای متفاوت های کلونی هستند .

که این سه قسمت : ملکه ، مورچه های کارگر و نرها . ملکه ماده بار وریست که تمام تخم ها را در کلنی قرار می دهند. مورچه های کارگر همان ماده های عقیمی هستند که تکثیر نمی کنند ، بلکه جمع آوری غذا می کنند .تغذیه لاروها و نگهداری و پاک کردن لانه از وظایف آنهاست .

مورچه های کارگر که بدون بال هستند که در اطراف به جستجوی غذا میپردازند یا از کلنی در برابر مهاجمان دفاع میکنند . مورچه های نر بالدار هستند ، اما تنها کاری که آنها انجام میدهند جفت گیری با ملکه است .

بهترین روش برای از بین بردن کامل این آفات سمپاشی مورچه می باشد که از مهم ترین آن سپردن این کار به شرکت متخصص و ماهر از جمله رادین تک می باشد که به بهترین نحو ممکن این کار را انجام دهد.

 

انواع مورچه

مورچه های آکروبات ، مورچه آرژانتینی ، مورچه های بزرگ ، مورچه دیوانه کارائیبی ، مورچه نجار ، مورچه های فشرده ، مورچه های دیوانه ، مورچه کشنده ترکه ای ، مورچه آتشی ، مورچه بودار خانگی ، مورچه های راهپیما ، مورچه فاروچ ، مورچه هرمی ، مورچه مریخی ، مورچه های زرد ، مورچه های پا سفید

 

از بین بردن دائمی  مورچه ها

اولین فکری که به ذهن شما در صورت مواجهه با مورچه ها می رسند این است که چطور از شر این حشرات رها شویم قبل از اینکه خسارات بیشتری به بار بیاورند. ولی دقت داشته باشید که سمپاشی منزل یا سمپاشی محل کار خود را برای ریشه کنی مورچه ها به هر کسی نسپارید. زیرا ممکن است افراد غیر متخصص و سودجو با استفاده از مقدار سم زیاد و نوع سم غیر مرتبط و یا غیر بهداشتی موجبات خسارات بیشتری شوند.

 

مضرات استفاده از سموم غیر بهداشتی توسط افراد غیر متخصص

 • استفاده از سم های غیر بهداشتی که معمولا هم با افراط استفاده می شوند، می تنواند موجبات از بین بردن موجودات زنده دیگر و یا حتی انسان منجر شود.
 • استفاده از سموم غیر بهداشتی می تواند منجر به بیماریهای تنفسی، تپش قلب، افزایش ضربان قلب، کاهش یا قطع تنفس و … شود.
 • افراد غیر متخصص نمی توانند به صورت کامل مورچه ها را از بین ببرند و شما با پرداخت هزینه های مکرر و تعداد متوالی متحمل ضرر و زیان مالی نیز می شوید.

 

12 راه حل پیشگیری از  ورود مورچه ها به منزل

 1. خالی کردن مداوم سطل زباله.
 2. حذف منابع غذایی برای مورچه ها.
 3. از بین بردن مخفی گاه و پناهگاه مورچه ها.
 4. به کار بردن طعمه های آغشته به سموم بهداشتی.
 5. قبل از ساختمان سازی باید خاک آن ضد عفونی شود.
 6. رعایت بهداشت محیطی جهت جلوگیری از نفوذ حشرات.
 7. جارو کردن مداوم کف اتاق ها و خانه.
 8. گرفتن و پوشاندن درز شیارها و قرنیز ها.
 9. استفاده از روشهای IPM از قبیل مبارزه بیولوژیک.
 10. ریختن مقداری نمک و سم مورچه کنار درب های ورودی.
 11. تعویض شیشه و در شکسته برای جلوگیری از ورود آفات.
 12. برداشتن مواد غذایی شیرین که در مسیر مورچه قرار دارند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • سامان
  سلام خونه مادرم مورچه های ریز داره سخت دیده میشن ولی زیادن وشبا گاز میگیرن کمک کنید نجات پیدا کنیم، خونه قدیمیه 40 متره
  • مدیر سایت

   سلام. برای درخواست سم پاشی مورچه منزل با همکاران ما تماس بگیرید تا به محل اعزام شوند.

تماس بگیرید