سمپاشی عقرب ، چگونگی شناسایی عقرب ، معرفی سم ضد عقرب

02177646282 تلفن تماس
سمپاشی عقرب

کژدم ها اغلب ازحشرات موزی،سوسک های سیاه وقورباغه تغذیه می کنند.عقرب ها پس از شکار ابتدا طعمه را نیش می زنند و به کمک آرواره ،بدن طعمه را خرد می کند ،زیرا مواد غذایی باید به صورت مایع وارد بدن کژدم ها شود.

رادین تک
رادین تک

آیا با سمپاشی عقرب  می توان آن ها را از بین برد؟

عقرب حشره ای فوق العاده قوی میباشد. از بین بردن آن کار بسیار سختی است . در مناطق روستایی نگهداری طیور در حیاط منازل باعث کاهش جمعیت عقربها می شد. شرکت سمپاشی رادین تک این نوید را به شما میدهد که با استفاده از سموم مخصوص این شرکت میتوانید خیالتون راحت باشد که دیگر عقربی نخواهید دید. این شرکت از سموم ترکیبی برای این منظور استفاده میکند. ۳ نوع سم از سه گروه متفاوت سموم با هم مخلوط میشود و سمی را تشکیل میدهد که به طور کامل عقرب را از بین میبرد. 

سمپاشی عقرب به صورت حرفه ای یکی از خدمات سمپاشی رادین تک می باشد.

 

چه سمی برای کشتن عقرب مناسب است؟

برای کشتن عقرب ها مصرف سموم بادوام مثل سم لیندین، بایگون و دیازینون در اطراف منازل مفید است. در مناطق روستایی نگهداری طیور در حیاط منازل باعث کاهش جمعیت عقربها می شد.

 

قیمت سمپاشی عقرب به چقدر است؟

همانند سایر خدمات سمپاشی حشرات و جانوران گزنده ، قیمت سمپاشی عقرب نیز به عواملی چون نوع سم مصرفی و همچنین میزان سم مورد استفاده برای سمپاشی محل های مشکوک به لانه گزینی عقرب ها بستگی دارد .برای اطلاع دقیق از خدمات سمپاشی رادین تک  و هزینه سمپاشی با کارشناسان ما در رادین تک تماس بگیرید .پس از ارائه مشاوره از جانب کارشناسان ما و بازدید محل موردنظر قیمت دقیق سمپاشی عقرب اطلاع رسانی می شود.

زیستگاه و سکونت عقرب کجاست ؟

عقرب ها در آب و هوای بسیار خشک زندگی می کنند . با این وجود آنها به از دست دادن رطوبت خود و پنهان شدن در مکان های مشکوک در طول روز بسیار حساس هستند . آنها بیشتر آب خود را از طعمه بدست می آورند .

 

عقرب ها را چگونه شناسایی کنیم؟

کژدم یا عقرب و یا دراز دم نام یکی از گونه‌های بندپایان رده عنکبوتیان است که دارای ۸ پا و نیشی با زهر کشنده می‌باشد. نیش عقرب در نوک دم آن قرار دارد. عقرب‌ها شب‌ها به آرامی به فعالیت‌های زیستی خود می‌پردازند و بیشتر در آب و هوایی گرم فعال هستند.این جانوران چنگال‌های خارداری دارند که در واقع قسمتی از دهان آن‌ها محسوب می‌شوند. آنها قادرند که مادهٔ سمی خطرناکی از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین بپاشند. این جانور بیشتر در شب شکار می‌کند و پاهای بلند جلویی خود را برای پیدا کردن غذا به‌کار برده و پس از یافتن غذا آن را با چنگال‌هایش می‌گیرد. کژدم‌ها اغلب در طول روز در زیر سنگ‌ها یا در حفره‌های به نسبت خنک زیر زمین پنهان می‌گردند.
کژدم‌ها رنگ‌های مختلفی مثل زرد مایل به قهوه‌ای، قهوه‌ای، خاکستری و سیاه دارند و اندازه آنها بین ۱۸ تا ۵/۱ سانتی‌متر مختلف است. ولی بواسطه شکل بدنی خود که حالتی تخت و صاف دارد، می‌توانند از شکاف‌هایی به عرض ۳ میلی‌متر نیز عبور کنند و خود را وارد خانه سازند.عقرب ها دارای هشت پا هستند و مشخصه اصلی آنها دم آنهاست که به عقب برگشته است و علت اصلی نامگذاری این حشره به نام کژدم درست همین دم کج اوست که در واقع نوعی وسیله دفاعی برای او به حساب آمده و غده های زهری خود را در آن نگاه میدارد. و به وسیله آن مانع از حمله دشمن به خود مشود. هر چند امروزه همان دم و زهر آن شده است بلای جان عقرب و سالانه تعداد زیادی از آنها به دلیل استفاده از زهرش شکار میشوند.

 

 

شناسایی عقرب

 

 

چگونه از وجود عقرب در خانه مطلع شوم ؟

کژدم‌ها در محیط خارج از خانه در شکاف و درز بین سنگ‌ها، زیر پوست درختان، بین هیزم‌ها و مانند آن یافت می‌شوند و در محیط خانه در حمام، دستشوئی، آشپزخانه و محیط‌های مرطوب دیده می‌شوند. این جانوران در طول روز در گوشه‌ای بی‌حرکت و پنهانند و در طی شب فعالیت خود را آغاز می‌کنند و به‌دنبال شکار خود می‌روند و سم خود را از طریق نیش که در انتهای دم آنها وجود دارد به شکار خود تزریق می‌کنند. بنابراین برای مبارزه و دفع این موجودات نیاز به سمپاشی منزل و یا دفع آن از طریق شرکت سمپاشی احساس می شود .رادین تک بهترین شرکت سمپاشی در تهران می تواند شما را در دفع و دور کردن عقرب از محب زندگی یاری کند.

 

آیا نیش عقرب خطرناک است؟

شاید تعجب کنید که بدانید با اینکه همه عقرب ها سم دارند اما تعداد معدودی از آنها هستند که دارای سم خطرناک میباشند و در اثر گزش انها انسان دجار مشکل جدی میشود. اما مهمترین عواملی که روی آن اثر میگذارد سن، وضع تغذیه،فصل و شرایط جسمی فرد عقرب زده می باشند.به طور کلی سم عقرب ها دارای ۲ تیپ متفاوت میباشد. سم گروه اول روی اعصاب مرکزی اثر میگذارد و سم گروه دوم روی بافت بدن و آن را فاسد کرده و عضله نکروز میشود. در هر حال اگر کسی دچار عقرب گزیدگی شد باید خیلی سریع به مرکز درمانی منتقل شود. در مواردی مشاهده شده است که در اثر فلج دستگاه تنفسی فرد عقرب گزیده میمیرد. گلدن تایم یا زمان طلایی برای رساندن فرد عقرب گزیده به بیمارستان حداکثر ۲ ساعت است.فشار ناحیه ای که عقرب گزیده است در خروج سم بسیار موثر است همچنین بستن بالای گزش برای جلوگیری از انتشار آن در بدن و رسیدن به قلب تاثیر بسزایی دارد.

 

اهميت بهداشتي عقرب ها و علائم عقرب گزیدگی:


عقرب گزيدگي يكي ازمشكلات بهداشتي درماني در بسياري ازنقاط دنيا ازجمله نواحي گرمسيري ايران محسوب مي شود. زهرعقرب هاي كه درمحيط هاي خشك وصحرائي زندگي مي كنند به علت بالاتر بودن غلطت زهر خطرناك تر از عقرب هاي است كه درنواحي مرطوب زندگي مي كنند.

از دیگر خدمات شرکت رادین تک می توان به سمپاشی موش ، سمپاشی کنه و سمپاشی ساس نیز اشاره کرد.

علائم عقرب گزیدگی کدام است؟

تورم موضعی، حساسیت و سوزش، بی قراری، تاری دید، تنگی نفس و افزایش تعریق و ترشح بزاق از علائم عقرب گزیدگی است.با توجه به خطرناک بودن نیش برخی از گونه‌های این حشره باید فرد عقرب گزیده در اولین فرصت به بیمارستان اعزام و آزمایش‌های ویژه برایش انجام شود.اگر بیمار عقرب گزیده در شش ساعت اول مراجعه نکند، به نوعی شانس درمان کامل را از دست می‌دهد و هر چه زمان بیشتری بگذرد، به دلیل نفوذ سم در جریان خون با خطر مرگ مواجه می‌شود.

 

روش های پيشگيري ازعقرب گزيدگي کدام است؟

•    بهسازی محیط‌های فرسوده محل زندگی
•    نصب توری بر روی درها و پنجره‌ها
•    پوشاندن فاصله در و کف زمین و درز دیوارها و جمع آوری نخاله‌های ساختمانی
•    ازپابرهنه راه رفتن درمحيط بازبخصوص درشب خودداري شود.
•    ازفروبردن دست در زيرسنگها وسوراخ هاي فاقد ديد كافي خودداري شود.
•    براي خوابيدن درمحيط باز ازتخت استفاده شود.
•    از انباشتن سنگ، چوب، علوفه در اطراف محيط مسكوني به مدت طولاني خوداري شود.
•    سوراخ ها وحفرات اطراف ساختمان مسدود گردد.
•    قبل ازپوشيدن لباس وقبل ازورود به تختخواب ازعدم حضورجانوراطمينان حاصل شود.
•    انجام عملیات سمپاشی عقرب به صورت دوره ایامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید