سمپاشی کک | درمان گزیدگی کک

02177646282 تلفن تماس
سمپاشی کک

کک ها، حشرات موذی و بسیار خطرناکی هستند که به واسطه ویژگی های حرکتی و دوره زندگی، به دام انداختن آن ها بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است. حتی استفاده از سموم در مبارزه با آن ها راه به جایی نمی برد.

رادین تک
رادین تک

کک ها حشراتی موذی و بسیار خطرناک که باعث گزش و اذیت و آزار انسان و حیوانان میشوند و به دام انداختن آنها امری دشوار است.

کک ها معمولا در مکان هایی که حیوان وجود داشته باشد یافت میشوند و از پستانداران و پرندگان خونخواری میکنند.

اگر در محیطی شاهد کک بودید، بهترین کار برای از بین بردن آنها سمپاشی کک میباشد که یکی از امور تخصصی شرکت رادین تک میباشد.

 

سمپاشی کک در شرکت سمپاشی رادین تک

سمپاشی یکی از عمده‌ترین راه‌های از بین بردن کک می‌باشد . بعد از سمپاشی حتما هواگیری انجام شود، درب و پنجره‌ها را باز کرده و توجه داشته باشید تا زمانی که سم خشک نشده قابلیت ایجاد مسمومیت را ایجاد می‌کند.

رادین تک بهترین شرکت سمپاشی در تهران با کارشناسان متخصص خود می تواند شما را در دفع و ریشه کنی کک ها یاری رساند . همانطور که در مقاله سمپاشی ساس مطالعه کردید قیمت سمپاشی کک نیز با توجه به فاکتورهای مهم سمپاشی به صورت قطعی و بدون در نظر گرفتن میزان آلودگی و همچنین نوع سم به کار رفته قابل محاسبه نیست.لذا جهت دریافت مشاوره برای اطلاع از هزینه سمپاشی کک با کارشناسان رادین تک تماس بگیرید.

 

سمپاشی خانه برای کک

خدمات سمپاشی کک در خانه تضمینی و با ضمانت نامه کتبی ارائه میشود که میتوانید با تماس با ما درخواست این خدمات را داشته باشید تا کادر خدماتی ما در کمترین زمان به محل اعزام شوند.

سمپاشی کک در منزل به عملی گفته می شود که در آن با استفاده از مواد خاص بر روی سطوح مختلف موجب فراری دادن انواع کک و همچنین سایر حشرات موذی می‌ شود.

ویژگی های شرکت سمپاشی کک رادین تک عبارتند از :

 • ارائه خدمات سمپاشی تضمینی کک در صورت درخواست مشتریان
 • سابقه بسیار بالا و تجربه مفید در زمینه انواع مختلف سمپاشی حشرات موزی
 • استفاده از روش‌های نوین سمپاشی با بالا ترین کیفیت با کمترین هزینه در کمترین زمان ممکن
 • به کارگیری ابزار و دستگاه های به روز و پیشرفته
 • بهره‌مندی از سمپاش های ماهر و متخصص و با تجربه
 • استفاده از سم های مورد تایید علوم پزشکی با قابلیت تاثیرگذاری بسیار بالا
 • سم پاشی انواع مختلف ساختمان های تجاری و مسکونی و کارخانجات و کارگاه ها
 • روش های مخصوص سمپاشی ها و رستوران ها و انواع مختلف غذاها

 

کنترل و سمپاشی کک

به هیچ عنوان نباید فکر کنید که اگر در حیوان خانگی خود کک را از بین ببرید خانه و حیاط شما عاری از این حشره خواهد شد و بالعکس. بنابراین درمان حیاط شما قبل از فصل شروع چرخۀ زندگی این حشره یکی از راه های مقابله و ریشه کنی کک می باشد.

اگر شما حیاط یا حیوان خود را درمان کرده و از خانۀ خود غافل شوید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. قاعدۀ عمومی این است که اگر حیوان شما داخل خانه زندگی می کند شما باید هم خانه و هم حیوان خود را برای اطمینان بیشتر درمان کنید ولی اگر حیوان خانگی تان در خارج از خانه زندگی می کند باید حیاط و حیوانتان را درمان کرده و همچنین اگر حیوان شما هم در خانه و هم خارج از خانه زندگی می کند باید هم خانه ، حیاط و حیوانتان را درمان کرده و اگر باز هم از درمان کامل مطمئن نشده اید باید هر محلی را که حدس می زنید احتمال وجود این حشره وجود دارد عملیات مبارزه با کک صورت گیرد و همیشه به یاد داشته باشید از بین بردن تخم حشره قبل از پیشرفت و کامل شدن چرخۀ زندگی اش راه بسیار موفقی در درمان کامل این حشره بوده و این ساده ترین و کامل ترین راهی است که وجود دارد.

کک نسبت به سرمای هوا بسیار حساس هستند به طوری که در زمستان قادر به تحمل سرمای خارج از منزل نیستند و ترجیح می دهند در منزل شما که هوای گرم و مرطوب و غذای کافی وجود دارد زندگی کنند.

بلافاصله پس از اطمینان از وجود کک در محل زندگی خود با ما تماس بگیرید .

مشخصات کک ها و نحوه زندگی آن ها

کک ها، حشرات موذی و بسیار خطرناکی هستند که به واسطه ویژگی های حرکتی و دوره زندگی، به دام انداختن آن ها بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است. حتی استفاده از سموم در مبارزه با آن ها راه به جایی نمی برد.

اگر کک ها، وارد محیط های مسکونی شوند، بیرون راندن آن ها بسیار مشکل است. این چگونه سعی در شناساندن کک ها به شما و ارائه چند راه برای مبارزه با آن ها داردکک ها اغلب منازلی را که حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه در آن ها نگه داری می شود؛ درگیر می کنند.

عمومی ترین انگل در سگ ها در حقیقت از طریق کک به او سرایت می کند. عموماً کک های سگ در اروپا یافت می شوند به طوری که کک هایگربه عموماً در آمریکا یافت می شود. کک های گربه در موارد نادر با خود بیماری هایی را حمل می کنند.

کک ها می توانند به لباس ها یا حیوان شما بچسبند. آن ها در حیاط ها، پرورشگاه های سگ و گربه، جنگل ها و پارک ها یا در مکان های دیگری که حیوانات در آنجا زندگی می کنند؛ یافت می شوند. چون این ها مکان هایی هستند که کک ها می توانند میزبان های خود را پیدا کرده و تولید مثل کنند.

یک کک ماده می تواند در روز 50 تخم بگذارد. بر اساس تحقیقات آزمایشگاهی، فقط 50% از تخم های هر کک به لارو تبدیل می شوند و در حدود 35% از لاروها موفق به تنیدن پیله و تشکیل پوپ می گردند. جای خوشبختی است که از کل تخم های اولیه کک فقط 5% آن ها به بلوغ می رسند.

 

نحوه زندگی کک ها چگونه است؟

سم مخصوص کک

چرخه زندگی کک ها شامل 4 مرحله تخم، لارو، شفیره و بالغ است. کک های بالغ 1 تا 4 میلیمتر طول و بدنی بیضی شکل دارند و در طرفین فشرده و بدون بال هستند. همچنین پاهای آن ها رشد مناسبی داشته و برای پریدن سازگاری دارند. تخم کک ها حدود 0.5 میلیمتر طول دارد و تخم مرغی شکل و سفید می باشد.
 
کک روی میزبان خود تخم گذاری می کند، که این تخم ها از بدن میزبان روی فرش، زمین، خاک یا هر جای دیگری میافتند و در شرایطی که دمای هوا اندکی بالا و هوا نسبتاً مرطوب باشد می توانند دوام بیاورند و چرخه زندگی خود را کامل کنند. در عرض 10 روز پس از قرار گرفتن تخم در محیط مناسب، لارو کرم مانندی که فاقد ضمائم حرکتی است خارج می شود.
 
این لاروها از زیر سطح خاک حرکت می کنند و یا اگر داخل اتاق باشد به داخل فرش ها و یا شکاف های کف نفوذ می کنند، لاروها از مدفوع کک های بالغ تغذیه می کنند و در عرض 5-12 روز پیله ای ابریشم مانند (silk like cocoon) در اطراف خود تولید و در آن شفیره گذاری می کنند. خروج حشره بالغ از پیله بسته به شرایط ممکن است از 5 تا 140 روز طول بکشد، پس از خارج شدن حشره بالغ از پیله، خود را به میزبانش می رساند و ادامه عمرش را که حدود 100 روز می باشد روی میزبان سپری می کند.
 
چرخه زندگی کک معمولاً در عرض 3-4 هفته کامل می شود. کک ها 48 ساعت پس از اولین خونخواری، جفت گیری کرده و به تولید تخم می پردازند. کک ها نسبت به سرما حساسند و در زمستان قادر به تحمل سرمای هوای بیرون از منزل نیستند و در ساختمان هایی که هوای گرم و مرطوب و غذای کافی وجود دارد به سر می برند.
 
به طور معمول انسان به وسیله کک گربه (کتنو سفالیدس فلیس)، بیشتر از کک سگ (کتنوسفالیدس کنیس) گزیده می شود.
 
کک انسان (پولکس ایرتیانس) علی رغم نامش خطر چندانی برای انسان ندارد. کک ها معمولا از روی زمین به قسمت هایی از بدن انسان مانند مچ و ساق پا که دسترسی به آن آسان است می جهند. هر چند به تمام قسمت های بدن انسان ممکن است حمله شود. گزش کک سبب تحریک و گاهی ناراحتی زیاد می شود. آلودگی های زیاد به کک ممکن است سبب واکنش های شدید و درماتیت شود.


 

اقدامات کنترلی مبارز با کک چیست؟

حفاظت فردی : استفاده از دور کننده های شخصی

اقدام های ساده بهداشتی : برای از بین بردن کک ها، تخم ها، لاورها و پیله ها می توان خانه را تمیز نموده و کف اتاق ها را شست. استفاده از جارو برقی نیز موثر است.

سمپاشی : در آلودگی های شدید جهت ریشه کنی موثر کک ها می بایست از خدمات سمپاشی رادین تک استفاده نمایید.

در مورد سمپاشی موش ، سمپاشی مورچه و سمپاشی موریانه هم بدانید.

 

کک ها چگونه به خانه وارد می‌شوند؟

کک‌ ها به راحتی از حیوان یا انسان آلوده، می‌توانند به خانه منتقل شوند. کک‌های بالغ در یک روز می‌توانند 50 عدد تخم بگذارند و اگر این تخم‌ها در جای دیگر بیفتد منجر به ایجاد لارو می‌شود که این کار، باعث تکثیر کک می‌شود و از بین بردن کک را سخت می‌شود.

 

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم؟

سمپاشی کک

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم، اولین سوالی است که همه‌ی ما پس از دیدن این موجودات موذی، آن را جستجو می‌کنیم. از بین بردن کک کار دشواری است و حتی برخی متوسل به دعای دفع کک از خانه، می‌شوند. دلیل این موضوع، تخم‌ریزی سریع کک است که می‌تواند در کمتر از چند هفته، کل منزل را فرا گیرد. در ادامه روش از بین بردن کک را مشاهده می‌کنید:

 1. ابتدا خانه خود را تخلیه کنید.
 2. تمام خانه را جاروبرقی کنید.
 3. خانه را کاملا سمپاشی کنید.
 4. وسایل منزل را با آب داغ بشویید.
 5. خودرو و تمام جاهایی که حیوان امکان رفت و آمد به آن‌جا را داشته حتما سمپاشی کنید.
 6. کمدهای خانه را تخلیه کرده و لباس‌ها را شستشو کنید و داخل کمد نیز سمپاشی انجام دهید.
 7. اگر حیوان خانگی دارید آن را حمام کنید 

 

 روش‌های از بین بردن کک در منزل بدون نیاز به سمپاشی منزل

2 روش دیگری که می‌توانید برای از بین بردن کک استفاده کنید، نیازی به سمپاشی ندارید.

 1. می توانید از یک پارچه سفید برای از بین بردن کک در منزل استفاده کنید. با توجه به رنگ تیره  کک، پارچه با ابعاد تقریبی یک متر در یک متر را پهن کنید. طی پرش‌هایی که کک دارد، به راحتی می‌توانید کک‌ها را دستگیر کنید.با این کار، قبل از ورود کک به بدن، به آسانی می‌توانید آن‌ها را پیدا و از بین ببرید.
 2. برای از بین بردن کک، درون یک سینی بزرگ(مجمعه) آب بریزید. در اولین پرش کک داخل آب می‌افتد. کک در داخل آب و مناطق خیس بسیار آسیب پذیر است.
 3. یک بشقاب یا کاسه را با مخلوطی از آب گرم و صابون پر کنید و آن را در اتاق های خانه و مناطقی که آلوده به کک هستند، قرار دهید. محلول صابون و آب مثل چسب عمل می کنند و کک ها را جذب می کند.

 

علائم کک گزیدگی چیست؟

زمانی که شما دچار کک گزیدگی می‌شوید، احساس خارش شدید خواهید کرد؛ و جای نیش قرمز و متورم شده و به شکل ۳ الی ۴ نیش بر روی بدن ظاهر می شود. این اتفاق بیشتر زمانی که کودکان با سگ یا گربه ‌شان بازی می ‌کنند اتفاق می‌افتد.

درمان گزیدگی کک در کودکان

 • برای جلوگیری از عفونت محل گزیدگی را با ماده‌ی ضدعفونی کننده یا صابون شستشو دهید.
 • برای از بین بردن خارش خمیری از نشاسته و جوش شیرین تهیه کرده و روی محل گزیدگی قرار دهید.
 • در صورت دیدن علائم حساسیت پدر و مادر میتوانند یک قاشق از شربت آنتی هیستامین به او بدهند فوری به پزشک مراجعه شود.

درمان کک در انسان

 • هر زمان که متوجه شدید کک بر روی بدنتان در حرکت است بدنتان را خیس کنید یا اگر به حمام دسترسی دارید فوری دوش بگیرید.
 • یخ خشک را در محل گزیدگی بگذارید زیرا می تواند به تمام شدن خارش و درد کک گزیدگی کمک کند. 
 • جوش‌شیرین یک خنثی کننده اسید طبیعی است که موجب توقف سریع خارش کاهش ورم و التهاب عفونت می شود.
 • یاس هندی، الوئورا و سرکه سیب نیز به کاهش التهاب و عفونت کمک می‌کند.

 

فواید حشره کک چیست؟

یکی از موضوعات پر مخاطب دانستن فواید کک است به طور کلی حشرات به صورت‌های مختلفی می‌تواند برای ما فایده داشته باشد اما وجود کک در زندگی انسان بسیار پر خطر بوده و باید آن را فوری به وسیله سمپاشی کک از بین برد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید