سمپاشی کنه ، هزینه سمپاشی کنه

02177646282 تلفن تماس
سمپاشی کنه

کنه‌ها انگل‌هایی هستند که از خون سایر جانوران تغذیه می‌کنند. زندگیشان را به صورت تخم شروع می‌کنند که در تابستان به صورت لارو از تخم خارج و به نوک علف‌ها و دیگر گیاهان کوتاه می‌خزند. آن‌ها منتظر می‌مانند تا جانور خون‌گرم بعدی برسد.

رادین تک
رادین تک

سمپاشی و مبارزه با کنه کبوتری در رادین تک

خوددرمانی بدون دانش می تواند موجبات انتشار کنه های کبوتری شود .توصیه ما این است برای عملیات سمپاشی ساختمان ، سمپاشی منزل  و یا سمپاشی محل کار از دانش کارشناسان متخصص شرکت سمپاشی رادین تک برای مبارزه و سمپاشی کنه کبوتری کمک بگیرید. هزینه سمپاشی کنه کبوتری همانند هزینه سمپاشی ساس از طریق نوع سم و مفدار سم مصرفی محاسبه می شود.  شرکت سمپاشی رادین تک با ارائه خدمات سمپاشی مختلف  و برای از بین بردن حشرات خانگی از سموم استاندارد طبق نظارت وزارت بهداشت استفاده می کند. کارشناسان سم شناسی با ترکیب سموم به نسبت مناسب، از فرمول اختصاصی برای از بین بردن حشرات خانگی استفاده می کنند. قیمت سمپاشی کنه کبوتری پس از بازدید رایگان اطلاع رسانی می شود. سموم استفاده شده در این سرویس برای انسان و حیوانات خانگی بدون ضرر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

سمپاشی کنه در تهران

چگونگی وجود کنه ، انواع روش های سمپاشی کنه و مقابله با کنه را به شرکت سمپاشی رادین تک در تهران بسپارید تا شما را از شر کنه رهایی دهد.کنه حشره  ریزی است  که دیدن آن با چشم غیر مسلح دشوار است ولی با روشهای سم پاشی کنه میتوان با آنها مقابله کرد.

برای ثبت درخواست سمپاشی کنه و اطلاع از هزینه سمپاشی کنه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

تعرفه سمپاشی کنه

هزینه سمپاشی کنه منزل در مقابل هزینه درمان پزشکی اصلا زیاد نیست. کنه نیش می زند و گاز می گیرد و عوامل بیماری زا را در محیط پخش می کند. برای سمپاشی کنه از متخصصین حرفه ای رادین تک کمک بگیرید. همه ساختمان های قدیمی و حتی بسیاری از آپارتمان های نوساز هم با سوسک و حشرات کوچک دیگری اشغال شده اند اما سمپاشی کنه بخشی از خدمات شرکت ما است که برای کمک به سلامت جامعه و راحتی افراد انجام می شود.

مشخصات کلی کنه و انواع آن

کَنه‌ها از جانوران کوچک انگلی هستند.کنه‌ها بندپا هستند و از نظر علمی به دو گروه کنه‌های حیوانات یا Ticks و سایر کنه‌ها یا mites تقسیم می‌شوند که گروه اخیر را برخی هیره می‌نامند. در باور عامه نام کنه فقط به کنه‌های حیوانی اطلاق می‌شود که این نوع کنه‌ها از راه خوردن خون پستانداران، پرندگان و گاه خزندگان و دوزیستان تغذیه می‌کنند
کنه‌ها به همراه هیره‌ها زیرردهٔ کنه‌سانان (Acarina) را تشکیل می‌دهند. کنه‌ها دارای انواع یک‌میزبانه، دومیزبانه و سه‌میزبانه هستند. کنه‌های ایکسودس، هیالوما و بوافیلوس از خانواده سخت‌کنه‌ها عمدتاً در نشخوارکنندگان ایجاد بیماری می‌کنند. کنه‌های مرغی (ارگاس پریسکوس) نیز از خانوادهٔ نرم‌کنه‌ها هستند. استفاده از انواع سموم حشره‌کش مانند کومافوس، فن والریت، پرمترین و فلومترین در مبارزه با این انگل‌ها مؤثر است. انواع ان‌ها موجب بروز بیماری‌هایی مانند تب کریمه کنگو می‌شوند که می‌تواند منجر به مرگ شود که در کشورهای حوزه خاورمیانه بخش‌های جنوبی و شرقی اروپا شمال غربی چین هند و اسیای میانه شیوع دارد و از طریق گوشت دام وارد بدن انسان میشود.

 

انواع کنه  به همراه شکل ظاهری آنها

به طور کلی کنه ها به دو دسته کنه های سخت و کنه های نرم تقسیم بندی می شوند.کنه های سخت از خانواده Ixodidae در راسته متا استیگماتا میباشند.راسته متا استیگماتا دارای یک زوج منفذ تنفسی(استیگمات) در طرفین بدن هستند که هریک از آنها به وسیله یک قطعه تنفسی کیتینی مدور احاطه شده است.هیپوستوم قطعات دهانی برای سوراخ کردن پوست میزبان به هنگام خونخواری مورد استفاده قرار میگیرد که دارای دندانه هایی است که به طرف شکم انحنا دارد.حدود ۶۵۰گونه کنه سخت که به ۱۱جنس تعلق دارند وجود دارد.کنه های ایکسودیده انتشار جهانی دارند ولی فراوانی این کنه ها در مناطق معتدل خیلی بیشتر از کنه های نرم است.

 

1. مشخصات کنه های Ixodes:

دارای انتشار جهانی میباشند. چشم ندارند. شیار یا خط مخرجی ، مقعد را ازجلو دور میزند. فستون وجودندارد.پالپها مخروطی و طول دومین بند پالپ حداقل به اندازه عرض آن میباشد. گونه های کوچکی هستند و اسکوتوم بدون نقش است.

 

مشخصات ظاهری کنه ایکسودس

 

 

2. مشخصات کنه های هیالوما Hyalomma:

در جنوب اروپا، خاورمیانه، عربستان تا هندوستان، بنگلادش و آفریقا یافت میشوند. دارای چشم هستند که زیر اسکوتوم قرار گرفته است. هیپوستوم و کلیسرها از عرض پایه کاپیتولوم بلندتر هستند. دومین بند پالپ به طور قابل ملاحظه ای طویلتراز عرض آن می باشد ولی طولش کمتر از دوبرابر طول بند سوم است.اسکوتوم ساده و اگر تزئینی وجود داشته باشد محدود به باندهای رنگ پریده روی پاهاست. فستون ندارند و در صورت وجود به هم پیوسته است. معمولا کنه های درشتی هستند.

مشخصات ظاهری کنه هیالوما

 

 

3. مشخصات ظاهری کنه Boophilus:

این کنه ها عمدتا از نظر دامپزشکی اهمیت دارندو در آمریکای شمالی، مرکزی، جنوبی، آسیا، آفریقا، استرالیا انتشار دارند. چشم ندارند. طول هیپوستوم و کلیسر تقریبا اندازه پایه کاپیتولوم است. دومین بند پالپ خیلی کوتاه و طول و عرض آن تقریبا مساوی است.همیشه بدون فستون هستند. بندهای پاهای عقب خیلی باد کرده یا تسبیح مانند نمیباشند و تزئینات ندارند.

 

مشخصات ظاهری کنه بوافیلوس

 

 

4.مشخصات ظاهری کنه Haemaphysalis:

انتشار وسیع در دنیای قدیم و جدید دارد.این کنه ها فاقد چشم هستند و شیار مخرجی از عقب مقعد عبور میکند. پالپها کوتاه و مخروطی و طول دومین بند پالپ حداقل به اندازه عرض آن می باشد و از طرفین و دور از پایه کاپیتولوم خارج شده است.اسکوتوم تزئینی ندارد و دارای فستون میباشند.

 

مشخصات ظاهری کنه Haemaphysalis

 

 

5.مشخصات ظاهری کنه Rhipicephalus:

گونه های این جنس انتشار وسیعی در دنیای قدیم دارند.دارای چشم و طول هیپوستوم و کلیسر تقریبا به اندازه پایه کاپیتولوم است.طول و عرض دومین بند پالپ تقریبا مساوی است. فستون دارند. این کنه ها شبیه درماسنتور هستند ولی اسکوتوم فاقد نقوش است و صفحات شکمی فقط در جنس نر وجود دارد و ماده ها فاقد آن میباشند.

مشخصات ظاهری کنه Rhipicephalus

 

6. مشخصات ظاهری کنه Dermacentor:

در آمریکای شمالی و مرکزی، آسیا، اروپا و آفریقا انتشار دارد. چشم دارند.طول هیپوستوم و کلیسر به اندازه عرض پایه کاپیتولوم است. طول دومین بند پالپ به اندازه عرضش میباشد. ۱۱فستون دارند. اسکوتوم معمولا دارای نقوش است. هر دو جنس فاقد قطعات شکمی می باشند.

مشخصات کنه Dermacentor

 

7. مشخصات ظاهری کنه Amblyomma:

در آمریکای شمالی، مرکزی، جنوبی، آفریقا ، اروپا و آسیا وجود دارد. چشم ها در لبه اسکوتوم قرار دارد. هیپوستوم و کلیسر ها طویلتر از پایه کاپیتولوم است.دومین بند پالپ خیلی بلندتر از عرض آن بوده و طولش بیش از دو برابر طول بند سوم است. اسکوتوم معمولت نقوش رنگی دارد. فستون وجود دارد و به هم پیوسته نیستند.

 

مشخصات ظاهری کنه Amblyomma

 

 

چرخه زندگی و تولید مثل کنه

کنه‌ها انگل‌هایی هستند که از خون سایر جانوران تغذیه می‌کنند. زندگیشان را به صورت تخم شروع می‌کنند که در تابستان به صورت لارو از تخم خارج و به نوک علف‌ها و دیگر گیاهان کوتاه می‌خزند. آن‌ها منتظر می‌مانند تا جانور خون‌گرم بعدی برسد. سپس، روی آن محکم می‌چسبند، به درون پوست نفوذ و شروع به مکیدن خون می‌کنند. زمانی که حریصانه بلعیدند تا به ده برابر اندازهٔ عادی‌شان رسیدند، از میزبان جدا می‌شوند. پاییز و زمستان را استراحت می‌کنند و در بهار به صورت شفیره دگردیسی پیدا می‌کنند و دوباره برای یک غذای خون‌گرم منتظر می‌مانند. این بار وقتی غذا می‌خورند، می‌افتند و بالغ می‌شوند و در زیر بوته‌های کوتاه برای میزبانی بزرگ، اغلب آهو، گوزن شمالی یا انسان منتظر می‌مانند. مادامی که روی بدن جانور میزبان هستند، کنه‌های نر و ماده یکدیگر را پیدا و جفت‌گیری می‌کنند. کنه نر به زودی می‌میرد، در حالی که ماده، مملو از تخم‌های بارورشده، زمستان را می‌گذارند و در بهار آینده تخم‌گذاری می‌کند

 

ویژگی های کنه کبوتری یا کنه پرندگان

 • این حشرات بیضی شکل با پوششی از موهای کوتاه هستند ، خیلی کوچک و دارای 8 پا می باشد
 • کنه ها در فصل بهار و تابستان شروع به فعالیت می کنند
 • و معمولا در جاهای مرطوب و گرم زندگی می کنند
 • و در جاهایی که کبوتر ، گنجشک و مرغ لانه گذاری کرده باشند دیده می شوند.
 • در لانه پرندگان به سرعت تولید مثل می کنند و از خون پرندگان تغذیه می کنند
 • کنه کبوتری از خون انسان نیز تغذیه می کند و بعد از تغذیه رنگ آن از نیمه شفاف به قرمز تبدیل می شود
 • کنه ها از درزها و شکاف های موجود در منزل برای تغذیه از انسان وارد می شوند
 • اگر سه هفته متوالی بدون غذا بمانند از بین می روند

 

آشنایی با علائم نیش حشره کنه کبوتری

 • جای خاصی از بدن را نیش می زند و در زیر پوست وارد می شود
 • حس راه رفتن کنه بر روی پوست ، هنگام فعالیت کاملا احساس می شود
 • نیش کنه کبوتری موجب خارش شدید و تورم و قرمزی در جای گزش می شود
 •  خال های قرمز رنگی بر روی پوست ایجاد می شود

 

خطرات گزش کنه کبوتری (Argas)

کنه های آرگاس و مایت ها از جمله مهمترین اکتوپارازیت ها یا انگل هایی هستند که از بدن کبوتر ها به محل سکونت انسان انتقال یافته و از خون انسان تغذیه می نمایند. این حشرات ناقل بیماری های عفونی و منبع انتقال آنتی ژن هایی هستند که آلرژی های شدید از جمله باعث شوک آنافیلاکسی در انسان می گردد
عدم آشنایی با کنه های کبوتری و مایت ها باعث می شود تا ما از علائم آلرژیکی ایجاد شدۀ ناشی از گزش این حشرات غافل شویم و در مرور زمان با آلرژی های شدیدتری از جمله شوک آنافیلاکسی مواجه شویم که برای سلامت انسان بسیار خطرناک می باشد.
رشد جمعیت کبوترها در شهرها از یک طرف و از طرفی لانه گزینی و مستقر شدن آن ها در زیستگاه انسان ها به طور فزاینده ای به عنوان یک منبع نگران کننده برای انسان ها بشمار می آید که باعث انتقال پارازیت ها و انگل هایی موجود در بدنشان نظیر کنه های آرگاس، مایت ها، مگس های کبوتری و ... به محل سکونت انسان می گردد.

گزش کنه کبوتری

لانه های کبوترها معمولاً در پشت بام، تراس، لبه های کناری پنجره ها ، درز انقطاع ساختمان، روی کولرها و.... مشاهده می شود و مایت های کبوتر در شکاف و درزهای لانه کبوترها زندگی می کنند . این اکتوپارازیت ها برای تغذیه به دنبال خون می باشند و از این جهت وارد منازل می شوند تا بتوانند از خون گرم انسان تغذیه داشته باشند. نیش کنه ها به همراه سوزش و آلرژی های پوستی شدید و ضعیف بسته به واکنش ایمنی که سیستم ایمنی افراد دارد، متفاوت می باشد. دور کردن کبوترها از محل زندگی و حفظ اصول بهسازی محیط می تواند از آلودگی محیط به کنه ها و مایت ها پیشگیری نماید.
کارشناسان و مهندسان شرکت رادین تک با بررسی و شناخت کنه های کبوتری ، مایت ها در محل زندگی انسان می توانند در جهت پیشگیری از بروز یک عامل آنافیلاکسی خطرناک برای افراد نقش مؤثری داشته باشند.مهندسان ماهر شرکت رادین تک با تجربه در زمینه مبارزه و سمپاشی کنه های کبوتر و مایت ها به شما خدمات لازم را ارائه می دهند و از طرفی با آموزش اصول بهسازی محیط روش های پیشگیری را نیز به شما ارائه می دهند. ما به شما عزیزان پیشنهاد می کند تا فقط با یک تماس با ما از شر این مشکل برای همیشه رهایی یابند.کک ها و کنه ها : تفاوت ها و شباهت ها

ککها و کنه ها هر دو بطور طبیعی انگل می باشند که در میزبان بسیار بزرگتر از خودشان زندگی می کنند . هر دو کک و کنه از خون میزبان خود تغذیه میکنند و انتقال دهنده بیماری های مختلف هستند .مانند سایر بندپایان ، کنه های بالغ دارای چهار جفت پا هستند . با این حال ، لارو آنها تنها شش پا داشته و پس از پوست اندازی چهارمین جفت خود را به دست می آورند . مکان های مشخص و تعریف شده ای ندارند . در عوض ، کنه ها در داخل زیستگاه های میزبان ترجیحی زندگی می کنند . بنابراین ، کنه ها ممکن است در مناطقی مانند جنگل ها ، چمنزار ها و خانه های انسانی یافت شوند . پس از خروج از تخم تمام زندگی کنه از خون تغذیه میکند .

تفاوت کک و کنه

کک ها حشرات با شش پا هستند . آنها بدون بال بوده و توانایی پرواز ندارند . با این حال ، بدن صاف و پاهای بلند کک برای جهیدن و مهارت های پرش توسعه یافته است . کک ها در سر تا سر جهان یافت می شوند و گونه های متعددی در خانواده های مختلف قرار دارند . کک ها دگردیسی کامل داشته و شامل مراحل تخم لارو شفیره و بالغ می باشند که فقط بالغ آن خونخوار است .
در حالی که نه کنه ها و نه کک ها انسان ها را به عنوان میزبان اصلی خود انتخاب نمی کنند ، هر دو انگل شناخته می شوند که در غیاب سایر منابع غذایی انسان را نیش میزنند و از خون آنها تغذیه می کنند .
بازرسی های منظم حیوانات خانگی می تواند شانس ابتلاء حیوان خانگی شما به بیماری ناشی از کنه را کاهش دهد . کنه های خون خوار به محض کشف شدن باید حذف شوند . بسیاری از درمان ها نیز از اداره دامپزشکی برای کنترل کنه در دسترس هستند.و در آخر اگر هر گونه علائمی از این حشرات در منزل و محل زندگی خود دیدید حتما با مرکز تخصصی سمپاشی کنه تماس بگیرید .


نشانه های وجود کنه در خانه

کنه ها می توانند از طریق حیوان خانگی به داخل منزل وارد شوند همچنین لباس ها میتوانند منبع آلودگی باشند . بنابراین ، همیشه یک ایده خوب است که حیوانات خانگی و اطفال خود را بررسی کنیم تا مطمئن شویم که هیچ کنه ای وجود ندارد و لباس هایی که ممکن است حاوی کنه باشد را بشوییم . اگر کنه میزبان مناسبی در فضای خانه یا اتاق پیدا کند ، میتواند به یک معضل تبدیل گردد . حیوانات دیگر ممکن است کنه ها را به داخل لانه ها ، پناهگاه ها ، آشیانه و فضای زندگی خود بیاورند . هنگامی که در داخل باشند ، اکثر گونه های کنه نمیتوانند زنده بمانند ، مگر اینکه آنها میزبان دیگری پیدا کنند. استثنا در این مورد هم وجود دارد کنه سگ قهوه گونه ای است که میتواند کاملا زنده مانده و تولیدمثل کند و همین طور کنه های نرم  هم به همین صورت هستند .

چگونه متوجه حضور کنه در منزل شویم؟

کنه های نرم در خانواده Argasidae یک گروه از کنه ها هستند که گاهی اوقات به ساختارهایی از میزبان حمله می کنند ، این کنه ها تهدیدی برای خانه هایی که به خوبی ساخته شده و نگهداری می شوند ، نیستند مگر اینکه در آن ساختار میزبان مناسب وجود داشته باشد . با این حال ، در کابین های روستایی یا خانه های قدیمی ، خانه های فرسوده و خانه ای که دارای ورودی های متعدد هستند ، ممکن است این کنه ها قبل از بازگشت به مکان های مخفی خود در داخل شکاف ها یا لانه میزبان خود ، تلاش کنند تا بر روی انسان تغذیه و خون خواری کنند.

رهایی از شر کنه ها

برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت ، باید با رعایت دقیق نکات اقدام به برداشتن و حذف کنه کرد. با سمپاشی اصولی کنه ها می توانید به راحتی از شر این آفات خلاص شوید. استفاده از چنگک یا موچینها مهمترین روش حذف است . با این حال ، در صورتی که فرد درگیر ، این ابزار را نداشته باشد و نیاز به حذف یک کنه داشته باشد ، باید قبل از برداشتن کنه دست ها شستشو شود .
هنگام حذف کنه از پوست مراقب باشید که کنه بر سطح پوست له نشود زیرا این به مراتب خطرناک تر از نیش زدن آن است و میتواند فرد را به باکتری های بیماری زای مهم مبتلا کند . هنگام برداشت کنه آن را از نزدیکترین محل ممکن به سر بگیرید ، زیرا دهان نیز باید به طور کامل از پوست فرد جدا شود . پس از حذف کنه ، آن را در یک بطری درب دار بریزید و دست ها و محل گزش را شسته و ضد عفونی کنید . اگر ملاحظات پزشکی خاصی متوجه شدید ، با پزشک تماس بگیرید .

 

پیشگیری و کنترل از آفات کنه

کنه ها به دنبال مکانهای امن پنهانی در داخل خانه هستند . تعمیر هر گونه شکاف و سوراخ و نگهداری علف ها و گیاهان بریده شده در خارج از ساختمان باعث جلوگیری از آلودگی خواهد شد . دفع و خالی نمودن مواد از آشیانه پرندگان و لانه های جوندگان ضروری است ، زیرا کنه به راحتی به این مواد هجوم خواهد برد . مبارزه با کنه ها همانند کک نیست . اگر شما مشکوک به آلودگی کنه ای هستید ، با مدیریت و مشاوران شرکت رادین تک تماس بگیرید تا بطور رایگان شما را برای خلاصی از کنه ها راهنمایی کنند و بهترین راه برای سمپاشي کنه را به شما معرفی کنند چرا که اینکار فقط توسط افراد دوره دیده شرکت در حوزه سمپاشي حشرات امکان پذیر خواهد بود .
کنه ها به عنوان آفت مطرح هستند و نیاز است که مردم محتاط بوده و به طور کامل آنها را از بین ببرند . باید به کمک انبرک کوچک به آرامی کنه ای را که به پوست میزبان چسبیده است گرفت و با چرخاندن آن را جدا کرد . له کردن کنه می تواند منجر به انتشار مایعات خطرناک شود . بسیارمهم است که ضمایم دهانی کنه به طور کامل از زخم یا پوست برداشته شود . مناطق آلوده باید کاملا شسته و ضد عفونی شود . اگر نگرانی های پزشکی ناشی از نیش کنه یا کک وجود داشت ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید .

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید