علت وجود کنه در خانه چیست؟

02177646282 تلفن تماس
علت وجود کنه در خانه
مشاهده کنه در منزل ترسناک و آزار دهنده است. علاوه بر این که این آفات آلودگی و حساسیتهای زیادی ایجاد میکنند، چگونگی مبارزه و از بین بردن آنها هم خود دغدغه نگرانی ساکنین منزل میشود. این حشره ها معمولا در جاهایی که پرندگانی همچون کبوتر و یا کریم، گنجشک، مرغ و خروس زندگی میکنند یافت میشوند.
رادین تک
رادین تک

پرندگان به لانه سازی در شکافهای آپارتمانها و خانه های ویلایی علاقه زیادی دارند. در شهرهای بزرگی همچون تهران و کرج که آلودگی هوای آنها روز به روز بیشتر میشود، پرندگان بیشتری به حشرات آزاردهنده ای مانند کنه ها آلوده میشوند و در نتیجه در صورت لانه سازی پرنده، خانه و محل زندگی افراد نیز به این انگلها آلوده میشود. بنابراین باید با این آفات آشنا باشید تا در صورت مشاهده بلافاصله اقدام به از بین بردن آنها کنید تا منجر به آلودگیهای بیشتری نشوند. در این مقاله قصد داریم علت وجود کنه در خانه و راه مبارزه با آنها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

علت وجود کنه در خانه چیست؟

مشاهده کنه در منزل ترسناک و آزار دهنده است. علاوه بر این که این آفات آلودگی و حساسیتهای زیادی ایجاد میکنند، چگونگی مبارزه و از بین بردن آنها هم خود دغدغه نگرانی ساکنین منزل میشود. این حشره ها معمولا در جاهایی که پرندگانی همچون کبوتر و یا کریم، گنجشک، مرغ و خروس زندگی میکنند یافت میشوند. اما انتقال کنه ها به منزل چگونه است؟ علت وجود کنه در خانه چیست؟

  • این حشرات چندش آور در محلهایی که کبوتران و سایر پرندگان لانه سازی کرده اند یافت میشوند و از خون آنها تغذیه میکنند. هنگامی که پرندگان لانه خود را ترک میکنند، این کنه ها بدون غذا میمانند و در جستجوی پیدا کردن غذا راه خود را داخل منزل پیدا میکنند و از خون انسانها تغذیه میکنند. 
  • یکی دیگر از راههای انتقال کنه به داخل خانه، بردن سگ و گربه های خانگی به پارک و طبیعت است. در این صورت کنه ها میتوانند به بدن و موی حیوان خانگی بچسبند و به این وسیله به داخل خانه راه پیدا کنند. 

علت وجود کنه در خانه

نیش کنه چگونه است؟

نیش کنه ها باعث بروز حساسیت، التهاب، قرمزی و خارش میشود. جای نیش برخی کنه ها مانند کنه کبوتری میتواند سبب بروز تحریک شدید شود. تشخیص نیش کنه از نیش سایر آفات کمی سخت است. 

کنه ها بیشتر در کجا یافت میشوند؟

کنه ها به گرما علاقه زیادی دارند و در معمولا در محیط های گرم یافت میشوند. فعالیت کنه ها در فصول گرم سال یعنی بهار و تابستان بیشتر است.

از بین بردن کنه در خانه

  1. در صورتی که کنه ای در منزل خود مشاهده کردید، ابتدا ببینید در کجاهای منزل شما دیده میشوند و مکان آنها را پیدا کنید. 
  2. لانه های کبوتری که در اطراف منزل شما مانند تراس، بالکن، اطراف پشت بام، فضای زیر شیروانی، زیرزمین و زیرپله، اطراف دیوارها و پنجره ها و حیاط وجود دارد را از بین ببرید. برای از بین بردن آنها حتما از ماسک و دستکش استفادخ کنید.  
  3. حال نوبت به از بین بردن کنه های موجود در خانه میباشد. برای این کار درزها و شکافها را با دقت بپوشانید و با استفاده از سم مخصوص کنه محل مورد نظر را پاکسازی کنید. 

برای آن که خیالتان از بابت از بین رفتن همه کنه ها راحت باشد، میتوانید کار سمپاشی را به افراد متخصص در این کار بسپارید.

برای این کار میتوانید با کارشناسان شرکت سمپاشی رادین تک تماس بگیرید تا ضمن دریافت راهنمایی های لازم، از خدمات سمپاشی نیروهای حرفه ای ما بهره مند شوید.

وجود کنه در خانه و از بین بردن آن

سخن پایانی

علت وجود کنه در خانه و روش مطمئن از بین رفتن آنها را بررسی کردیم. قبل از آن که بخواهید اقدامی برای از بین بردن کنه ها در منزل انجام دهید، ابتدا باید نحوه و شدت آلودگی، نوع آلودگی و موقعیت محلی را شناسایی کنید. سمپاشی کنه بهترین روش از بین بردن این حشرات است. این کار توسط نیروهای حرفه ای شرکت رادین تک با بهترین سمها انجام میشود و سبب از بین رفتن قطعی همه کنه های موجود در منزل میشود. 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید