معرفی انواع سوسک خانگی + راه های سمپاشی آن ها

02177646282 تلفن تماس
آشنایی با انواع سوسک های خانگی

سوسک ها از حشرات آزاردهنده در منزل هستند که در انتشار باکتری های خطرناک، بیماری ها و آلرژن ها، زندگی در چیزهای پوسیده، نقش دارند. برای از بین بردن سوسک های خانگی و آشنایی با روش های از بین بردن آن ها، نیاز به شناخت نوع زیست هریک از این موجودات موذی دارید در ادامه برای راه های خلاص شدن از سوسک در منزل با ما همراه باشید.

رادین تک
رادین تک

معرفی سوسک خانگی

برای در امان ماندن و خلاص شدن همیشگی از سوسک خانگی ( سوسک حمام )، شناسایی گونه این سوسک و پیدا کردن راه های موثر از بین بردن آن ها است برای این امر نیاز به تخصص فرد سمپاش است که در زمینه شناسایی تمامی مدل های حشرات و سوسک ها، سم های مخصوص از بین بردن آن ها، تخصص و مهارت دارند. چرخه زندگی سوسک ها بدین گونه است که به سرعت تخم ریزی و رشد می کنند که تنها با استفاده از حشره کش از بین نمی روند بلکه نیاز است از معتبر ترین موسسات خدمات سمپاشی در منزل برای خلاص شدن از سوسک ریز و درشت خانگی، کمک بگیرید. پیشنهاد ما مراجعه به شرکت سمپاشی رادین تک در تهران برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک های خانگی، می باشد.

انواع سوسک های خانگی

روش مبارزه با سوسک خانگی

 • سوسک آمریکایی

سوسک آمریکایی ( سوسک فاضلابی ) با مشخصات ۲/۵ تا ۲/۷، رنگ قرمز متمایل به قهوه ای، بالهای آن کاملاً رشد یافته هستند که در فاضلاب زندگی میکنند. برای از بین بردن این سوسک ها باید برای سمپاشی مجاری فاضلاب، محل های عبور و مرور این حشرات هم توسط شرکت رادین تک انجام شود.

 • سوسک های آلمانی

سوسک آلمانی همان سوسک های ریز خانگی با مشخصات طول بین ۱۵-۱۰ میلی متر، رنگ زرد طلائی تا قهوه ای مایل به زرد، طول عمر آنها حدود ۶ ماه هستند البته سوسک آلمانی ماده درشت تر از نرها بوده و نرها کمی روشن تر از ماده ها یعنی قهوه ای مایل به زرد روشن هستند. سوسک ماده طی زندگی خود ۶ تا ۸ کیسه در انتهای بدن خود ایجاد می کند که هر کدام حاوی ۳۰ تا ۴۰ تخم سوسک می باشد. این سوسکها مختص آشپزخانه ها بوده و اغلب در رستوران ها و شیرینی پزی ها و منازل یافته می شوند بنابراین برایت رعایت موارد بهداشتی، نیاز به سمپاشی سوسک در آشپزخانه توسط متخصصان رادین تک دارید.

 • سوسک های شرقی

سوسک های شرقی از دیگر گونه های سوسک خانگی با مشخصات طول حدود ۲/۵ سانتیمتر، رنگ تیره، مسطح و پهن، بالهای کوتاه هستند که سرعت تکثیر و تخم ریزی آن ها در خانه به شدت بالا می باشد که در صورت مشاهده حتما باید برای سمپاشی در منزل، اقدام شود.

روش های مبارزه با سوسک خانگی چیست؟

راه های از بین بردن سوسک خانگی

 1. زباله ها را در داخل کیسه های نایلونی غیر قابل نفوذ قرار دهید و در اولین فرصت داخل سطل آشغال بیندازید و هچنین در کیسه زباله را محکم کنید.
 2. مواد غذایی را در داخل یخچال، داخل ظرف های در دار نگهدارید و باقی مانده مواد غذایی را در حین پخت و پز، صرف غذا، جمع آوری کنید.
 3. کابینت، کف آشپزخانه را تمیز کنید،  سیم ظرفشوئی و اسکاچ را بعد هر بار استفاده بشویید.
 4. درزها و شکاف های موجود بر دیوار، کف، سقف، درزهای میان پله ها و… مسدود کنید.
 5. چربی های رو دیوار آشپزخانه و بر روی هواکش را تمیز کنید.
 6. بندهای موجود میان کاشی ها، کف و حاشیه قرنیزها را با استفاده از پودر بندکشی به پرکردن منافذ بپردازید.
 7.  کف شوی فاضلاب ها بخصوص کف شوی آشپزخانه را با استفاده از درپوش، مجهز کنید.
 8. آب موجود در زیر گلدانی ها را تخلیه کنید.
 9. ظروف آشپزخانه را در اسرع وقت بشویید.
 10. شیرهای آبی که چکه می کنند را تعمیر کنید.
 11. استفاده از روش التراسونیک برای دور کردن حشرات موذی و سوسک های خانگی به کمک امواج صوتی.
 12. در نهایت موثر ترین و بهترین روش از بین بردن سوسک در خانه، سمپاشی توسط تیم متخصص رادین تک می باشد.

سمپاشی انواع سوسک خانگی

سمپاشی سوسک های خانگی

سمپاشی یک اقدام کاملا تخصصی است که فرد متخصص با شناسایی نوع سوسک، بستن راه های نفوذ این حشره، روش های از بین بردن سوسک خانگی، استفاده از سم مخصوص به ریشه کن کردن انواع سوسک خانگی می پردازد. با تماس شما در اولین فرصت سمپاش حرفه ای را به منزل شما اعزام خواهیم کرد، ما بر اساس میزان تخم ریزی سوسک ها در خانه در چندین مرتبه به سمپاشی می پردازیم.


 • محل لانه گذاری سوسک خانگی کجا است؟

   درزهای دیوار، پشت و مابین وسایل مختلف، کابینت‌ها، بین وسایل حمام، ما بین سقف‌های کاذب و... محل لانه گذاری سوسک خانگی می باشد.

 • انواع سوسک خانگی کدام اند؟

  1.  سوسک قهوه ای نواری
  2. سوسک آسیایی یا شرقی
  3. سوسک حمام آلمانی
  4. سوسک آمریکایی
 • موثر ترین راه از بین بردن سوسک خانگی چیست؟

  سمپاشی یکی از موثر ترین روش های از بین بردن سوسک خانگی به شمار می رود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید