راه های سمپاشی و خلاص شدن از مگس سرکه

02177646282 تلفن تماس
مگس سرکه چیست و چگونه با آن مبارزه کنیم؟

مگس سرکه از سری حشرات آزار دهنده ای در خانه و بیرون از خانه است که با آمدن فصل گرما و نزدیک شدن به تابستان بیشتر متوجه حضور آن ها می شویم. ما در ادامه به چرخه زندگی مگس سرکه و روش های از بین بردن این حشرات موذی به صورت طبیعی و یا با استفاده از ماده شیمیایی، خواهیم پرداخت، ممنون از همراهی شما.

رادین تک
رادین تک

شناسایی مگس سرکه

مگس سرکه چیست؟ آیا مگس سرکه خطر دارد؟ راه های ورود مگس سرکه به خانه چیست؟ ما در ادامه به پاسخ تمامی سوالات شما خواهیم پرداخت. نام دیگر مگس سرکه، مگس میوه با مشخصات ظاهری چشم های قرمز، طول 2.5 تا 5 میلیمتری آن، بدن زرد مایل به قهوه ای تا قهوه، حلقه های سیاه روی شکم می باشد که در تابستان حضورشان بسیار پر رنگ  و البته آزاردهنده می شود، ما به شما در راه از بین بردن مگس میوه کمک خواهیم کرد.

شرکت رادین تک آماده ارائه خدمات سمپاشی انواع مگس سرکه در منزل می باشد.

مگس سرکه چیست؟ آیا نیش خطرناکی دارد؟

مگس سرکه چیست؟

مگس سرکه چون  روی میوه های رسیده، سبزیجات فاسد، مایعاتی مانند آب میوه و الکل و زباله ها نشسته و تغذیه می کند، معروف به مگس میوه است که برخی از این مگس ها به مخمر روی غذاها جذب می شوند، همچنین ممکن است روی نان و سایر خوراکی ها نیز تغذیه کنند. لازم به ذکر است که این حشره آزار دهنده معمولا روی سرکه و مربا هم دیده می شود. در خصوص آسیب و خطرات مگس سرکه می توان اینگونه پاسخ داد: نیش مگس سرکه بر انسان هیچ گونه خطری ندارد اما از شایع تریت آسیب های وارد شده توسط مگس میوه ای به شرح زیر است:

 • مگس سرکه اصولا بر روی میوه میشیند و از آن ها تغذیه می کند بدین صورت که میوه رسیده و برداشت شده را به مرز فاسد شدگی میبرد.
 • میوه توت فرنگی در معرض آسیب شدید توسط مگس سرکه قرار دارد زیرا این حشره علاقه شدیدی به این نوع میوه دارد که نتیجه خراب شدن توت فرنگی را به دنبال دارد.
 • در رستوران ها با تجمعی تعداد زیادی از مگس سرکه مواجه هستنند زیرا منبع مواد غذایی به تعداد بالا هستند بنابراین محل مورد علاقه برای رشد و تغذیه این حشره موذی می باشد. زمانی که مواد غذایی توسط این موجودات تغذیه می شود، تمامی غذاها فاسد و خراب می شوند.

روش خانگی از بین بردن مگس سرکه

 1. یک کاسه کوچک را از سرکه سیب پر کرده و در کنار یک ظرف میوه قرار دهید تا حشرات به سمت کاسه آمده و در آن بیفتند. این بهترین راه برای جذب مگس سرکه است. 
 2. شیشه مربا از موثرترین روش برای جذب و به دام انداختن مگس سرکه است. یک شیشه کوچک مربا را با سرکه سیب پر کنید. کمی میوه ماند توت فرنگی یا موز هم داخل شیشه قرار داده، روی شیشه کاغذ کشیده و داخل آن سوراخ ایجاد کنید. حشرات به دام افتاده نمی توانند سوراخ  را پیدا کرده و از آن خارج شوند. 
 3. میوه توی شیشه راحت ترین راه برای به دام انداختن مگس سرکه این است که کمی میوه کهنه یا شکر را در آب گرم داخل شیشه، کاسه یا بطری پلاستیکی بریزید. یک تکه پلاستیک روی شیشه قرار دهید و با خلال دندان سطح آن را سوراخ کنید تا حشرات به درون آن وارد شوند.
 4. روی بطری نوشابه یک سوراخ تونل مانند ایجاد کنید و آن را با سرکه سیب پر کنید. با این کار مگس ها به درون آن رفته و دیگر نمی توانند از آن خارج شوند. 
 5. یک شیشه دهان بزرگ را با آب و کمی طعمه ماهی پر کنید. این طعمه را می توانید از ابزار فروشی ها خریداری نمایید. تا نصف آن را با آب پر کنید تا برای مگس های موجود در خانه کافی باشد. در شیشه را با پلاستیک سیاه پوشانده و با کش دور آن را محکم کنید. روی پلاستیک حفره هایی ایجاد کنید تا مگس ها بتوانند به درون آن وارد شوند. این نوع تله می تواند صدها مگس را به خود جلب کند.

چگونه مانع ورود و رشد مگس سرکه به منزل شویم؟

روش خانگی از بین بردن مگس میوه

 • میوه های رسیده را دور انداخته و در یخچال بگذارید.
 • قطرات آب میوه، نوشابه یا مایعات دیگر را تمیز کنید.
 • بطری نوشیدنی ها را پیش از نگهداری بشویید.
 • زباله ها و ذرات ریز را از روی پیشخوان و قسمت های دیگر تمیز کنید.

مگس سرکه علاقه به رشد در کجا را دارد؟

یکی از علایق مگس سرکه، قند است. قند میوه ها، سبزیجات (رسیده، پوسیده، درحال تخمیر)، گوشت فاسد، سطل زباله، نوشابه گازدار، آبمیوه باز از مواردی هستند که مگس میوه را به خود جذب می کنند. پشه میوه یا مگس‌های میوه ماده معمولاً برای تخم‌گذاری به دنبال میوه‌های بسیار رسیده یا پوسیده می‌گردند.

سمپاشی مگس سرکه توسط شرکت رادین تک

سمپاشی مگس سرکه

سمپاشی یکی از موثر ترین روش های از بین بردن مگس های خنگی است که باید اصولی و با تکنیک های خاص انجام شود. برای دریافت خدمات سمپاشی مگس سرکه در منزل توسط متخصصین سمپاش شرکت رادین تک، با مشاوران ما از طریق شماره تماس های مندرج در سایت، تماس بگیرید. شرکت ما متشکل از کادر حرفه ای و آشنا با انواع سم و راه های از بین بردن مگس میوه ای، می باشد.

هزینه سمپاشی مگس سرکه در منزل چقدر است؟

اگر بابت هزینه و مبالغ بالای دستمزد سمپاشی در منزل نگران هستید و به سراغ استفاده از سم و یا مواد شیمیایی برای از بین بردن این موجودات می روید، راه اشتباهی را انتخاب کرده اید. شرکت خدمات سمپاشی رادین تک با هدف اراه خدمات سمپاشی در منزل با کمترین هزینه، تاسیس شده است. مواردی که در تعیین هزینه سمپاشی مگس سرکه موثر می باشند می توان به دستمزد سمپاش، نوع سم، تعداد مگس ها، نوع این حشرات ریز، مدت زمانی که نیاز به سمپاشی است و غیره اشاره کرد.


 • مگس سرکه ای چه مشخصاتی دارد؟

  مگس میوه ملقب به مگس سرکه دارای مشخصات ظاهری چشم های قرمز، طول 2.5 تا 5 میلیمتری آن، بدن زرد مایل به قهوه ای تا قهوه، حلقه های سیاه روی شکم می باشد که حضورشان در تابستان الی اواخر پاییز پر رنگ می شود.

 • بهترین راه از بین بردن مگس سرکه چیست؟

  سمپاشی مگس سرکه توسط شرکت رادین تک از راه های تضمینی برای از بین بردن همیشگی این حشرات موذی در خانه محسوب می شود.

 • نحوه ی دریافت خدمات سمپاشی مگس در منزل چگونه است؟

  از طریق تماس با شرکت رادین تک می توانید برای خدمات سمپاشی مگس میوه در منزل اقدام نمایید و ما در اولین فرصت به حل مشکل شما با شناسایی نوع مگس و انتخاب سم مخصوص آن توسط متخصصین، می پردازیم.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید