روش های از بین بردن و سمپاشی مگس فاضلابی

02177646282 تلفن تماس
مگس فاضلابی چیست و چگونه آن را از بین ببریم؟

سرویس بهداشتی چه در منزل چه در حیاط باید مدام تمیز، شست و شو داده شود همچنین هرگز در داخل لوله کشی آن، آب کدر نماند زیرا محل رشد مگس فاضلاب یا همان مگس توالت، سرویس بهداشتی است. عاشق رطوبت هستند و به هرجایی که مرطوب باشد علاقه دارند برای خلاص شدن از این حشرات ریز توالت ابتدا باید آن ها را بشناسید سپس از رش های طبیعی از بین بردن مگس فاضلابی اقدام نمایید.

رادین تک
رادین تک

شناسایی مگس فاضلابی

مگس فاضلابی آسیبی به انسان نمی رساند اما مشاهده ی این حشره ریز در توالت ناخوشایند است. بنابراین اگر نکات بهداشتی را در دستشویی رعایت کنید و به طور منظم به شست و شوی آن با مواد شوینده بپردازید مانع رشد مگس توالت می شوید. اگر به هر دلیلی شاهد رشد و افزایش تعداد مگش های فاضلابی در سرویس بهداشتی شده اید تنها کافیست از طریق تماس با تیم حرفه ای شرکت رادین تک برای سمپاشی در منزل اقدام نمایید. ما در ادامه به معرفی و شناسایی این حشرات موذی و را ه های خانگی از بین بردن مگس فاضلابی می پردازیم، با ما همراه باشید.

مگس فاضلابی چیست؟

مگس فاضلابی یکی از حشرات ریز توالت و سرویس بهداشتی است که از طریق لوله های فاضلاب وارد خانه می شوند. مگس فاضلاب که نامهای زیادی چون مگس توالت، پشه فاضلاب، پشه ریز توالت و حشره دستشویی دارد، مگس های فاضلاب از فاضلاب و مواد آلی تغذیه می کنند همچنین ماده این مگس ها به طور همزمان می توانند 30 الی 100 تا تخم بگذارند، در عرض دو روز هم کرم ها رشد و در عرض چند روز جمعیتشان زیاد می شود.

آیا مگس فاضلابی خطر دارد؟

خطرات مگس فاضلابی

حتما با خودتان فکر می کنید که مگس فاضلابی چون از غاضلاب تغذیه می کند همراه با خود بیماری هایی را به انسان منتقل می کند در صورتی که این باور غلط است، مگس توالت هی چونه خطری برای انسان ندارد و تنها حضور این موجود در توالت بسیار آزاردهنده است که با کمک سمپاشی توسط متخصصان رادین تک می توانید از وجود آن ها خلاص شوید.

مگس توالت در کجاها رشد می کنند؟

مگس توالت در مجرای فاضلاب، تانک‌های آلوده و کثیف و خاکِ آلوده به فاضلاب زندگی می کند و اگر موقعیت و فرصت مناسب را پیدا کند، با رساندن خود به مکان‌هایی مانند سینک آشپزخانه و کف‌شور حمام، وارد خانه می‌شود همچنین این حشرات موذی روی دیوار نزدیک دوش حمام یا در حال پرواز در اطراف سینک آشپزخانه، در اطراف سینک و دوش‌هایی که مدتی بی‌استفاده بوده‌اند (مثلا پس از تعطیلاتی طولانی) یا به‌ندرت استفاده می‌شوند می‌بینیم.

روش های طبیعی از بین بردن مگس فاضلابی چیست؟

روش های از بین بردن مگس فاضلابی

 • استفاده از سرکه، جوش‌شیرین و آب جوش برای از بین بردن حشرات

یک دوم فنجان جوش شیرین و ۱فنجان سرکه را با هم حل کنید، به این صورت که ابتدا جوش شیرین را در لوله بریزید، سپس به آرامی سره را بریزید. این محلول شروع می‌کند به کف کردن و شاید از لوله هم بیرون بزند. بعد از یک ساعت که گذشت یک مقدار زیاد آب جوش در لوله بریزید. این مواد لوله ها را شستشو می‌دهند. چون سرکه و جوش شیرین وقتی ترکیب شوند، موادی شیمیایی ایجاد کرده که باعث تمیز کردن لوله فاضلاب می‌شوند.

 • استفاده از سرکه سیب برای از بین بردن مگس فاضلاب

سرکه سیب یکی از مواد طبیعی است که برای از بین بردن این مگسها مفید است. ابتدا حدود یک چهارم پیمانه سرکه درون لیوان یا ظرفی بریزید، روی لیوان را با پلاستیکی بپوشانید. پلاستیکی که روی لیوان سرکه گذاشتید را سوراخ‌کنید، حال آن را نزدیک لوله تخلیه فاضلاب بگذارید. بدین شکل لیوان سرکه شبیه به دام عمل کرده و پشه‌ها جذب آن می‌شوند، وارد سوراخ شده و در سرکه غرق می‌شوند.

 • مایع سفید‌کننده برای از بین بردن حشرات

استفاده از مایع سفید کننده یکی دیگر از روشها مقابله است. مایع سفید کننده و آب را به نسبت یک به ده ترکیب‌کنید، بگذارید این ترکیب چند ساعتی در لوله‌ها بماند.سپس لوله‌ها را با آب سرد بشویید، البته این روش به خوبی سرکه و جوش شیرین عمل‌نکرده و باعث تمیزی لوله‌ها نمی‌شود، اما به نسبت روش خوبی است. چون هم پشه‌ها را از بین برده و هم باعث تمیزی لوله‌ها فاضلاب می‌شود.

 • مقابله با مواد آلی

حشرات به دلیل وجود مواد عالی در آنجا تکثیر می‌شوند. پس بهترین و اولین راه از بین بردن مواد آلیست. یک برس لوله از جنس فلز را درون بوبه فشار دهید. مواد موجود در لوله را که به دیواره لوله‌ها چسبیده‌اند را پاک‌کنید. سپس مقداری اب جوش در لوله بریزید. بدین صورت لوله‌ها شسته می‌شوند. با استفاده از برس توالت مواد آلی مورد تغذیه آنها را از بین می‌برید و این روش باعث کاهش حشرات می‌شود.

 • .استفاده از ژل تمیزکننده در حمام و دستشویی

وجود پشه فاضلاب در خانه می‌تواند بخاطر لوله‌های حمام باشد. این پشه‌ها به دلیل تجمع موی سر، شامپو، پوست و صابون که به فاضلابی تبدیل می‌شود، بوجود آیند. پروبیوتیکهای طبیعی مانند ژل تمیزکننده فاضلاب، لوله‌های فاضلاب را عاری از لارو و تخم مگس فاضلابی کرده و آنها را ریشه‌کن می‌کند.

چگونه پشه توالت را از بین ببریم؟

مگس ریز توالتی

با توجه به این که مگس توالت بسیار ناخوشایند اما بدون ضرر است یک مزایا هم دارد. مزایای این حشره موذی خوردن و از بین بردن حشرات ریزی مثل پشه توالت می باشد. این حشرات ریز که اکثرا در توالت و لوله های فاضلاب رشد و تکثیر می شوند، تنها از طریق مگس فاضلابی از بین می روند.

سمپاشی مگس فاضلاب توالت

مگس فاضلابی یکی از آزار دهنده ترین حشرات موجود در خانه هستند که اگر با روش های طبیعی از بین نرفتند باید از طریق راه شیمیایی برای مبارزه با مگس فاضلابی قدم بردارید. شرکت رادین تک در زمینه خدمات سمپاشی توسط متخصص سمپاش فعالیت می کند، برای دریافت خدمات سمپاشی مگس فاضلابی با بهترین نوع سم با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. با تماس شما در الین فرصت مشکل شما را حل خواهیم کرد.

مراقبت های قبل و بعد از سمپاشی مگس فاضلاب

نکات مهمی که در هنگام سمپاشی مگس فاضلابی باید رعایت شود به شرح زیر است:

 1. قبل از سمپاشی حشرات ریز توالت حتما مسواک، حوله‌ها و سایر وسایل بهداشتی را از دستشویی و حمام خارج کنید تا بخار سم روی آن‌ها تاثیر نگذارد.
 2. مهم ترین نکته ای که پس از سمپاشی مگس و پشه توالت باید رعایت شود این است که پس از سمپاشی هم ۴ تا ۶ ساعت آب روی سم نریزید تا اثرگذاری بیشتر شود.

راه های جلوگیری از رشد مگس توالت

با تمیز کردن، شست و شو سرویس بهداشتی و حمام، رعایت موارد بهداشتی، استفاده از شوینده های مخصوص، سمپاشی در توالت مانع رشد و تکثیر مگس ریز سرویس بهداشتی شوید. سعی کنیم مانع ماندگاری رطوبت در این محیط ها شویم چرا که حشرات و مگس فاضلابی علاقه ی شدید به زندگی در محیطی با رطوبت، آلوده را دارند.

بررسی بهترین راه از بین بردن مگس فاضلابی

اگر به دنبال بهترین راه از بین بردن مگس فاضلابی با یک مرحله هستید پیشنهاد ما سمپاشی است. روش های مبارزه با مگس توالت از طریق سمپاشی را با مراجعه به شرکت سمپاشی رادین تک، تجربه کنید. تیم متخصص ما با به کارگیری سم و روش های متناسب با از بین بردن مگس ریز سرویس بهداشتی در راه از بین بردن آن ها برای همیشه طی یک یا چند مرحله، قدم بر می دارند.


 • آیا مگس فاضلابی باعث انتقال بیماری می شوند؟

  مگس فاضلابی یا همان مگس پروانه ای با وجود نوع تغذیه ای که دارند حتی با نیش به انسان هیچ گونه بیماری را انتقال نمی دهند و فقط وجودشان آزار دهنده است.

 • راه سمپاشی مگس فاضلابی چیست؟

  با توجه به مضر بودن ماده شیمیایی سم، حتما برای سمپاشی مگس پروانه ای توالت با متخصصان سمپاشی در منزل شرکت رادین تک تماس حاصل نمایید.

 • روش خانگی از بین بردن مگس فاضلابی چیست؟

  روش های متعددی برای از بین بردن مگس ریز سرویس بهداشتی پیشنهاد می شود که از کاربردی ترین آن ها استفاده از سرکه، شوینده های مخصوص است اما راه تضمینی از بین بردن مگس توالت، سمپاشی می باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید