مهم ترین دلایل جذب سوسک در خانه

02177646282 تلفن تماس
علت وجود سوسک در خانه چیست؟
همانطور که می دانید سوسک یکی از آفات مضر است که باید از طریق راه های مختلف مانع ورود آن ها به خانه شویم پس ابتدا باید بدانیم که چگونه و چجوری سوسک ها وارد خانه می شوند، سپس با سمپاشی سوسک در خانه قدم را برای مبارزه با سوسک بر میداریم.
رادین تک
رادین تک

علت وجود سوسک در خانه چیست؟ چگونه سوسک ها وارد خانه می شود، سوسک از کجا می آید؟ سوالات بسیاری از شما است که در هنگام مواجه شدن با سوسک ریز و درشت در خانه از خود می پرسید. ما اینجا برای شما مقاله ای را تهیه کرده ایم تا بتوانیم به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم چرا که ما در زمینه ی سمپاشی سوسک در خانه، فعالیت داریم و بهترین سمپاشی ارزان قیمت را به نحوه احسن، ارائه می دهیم.

مهم ترین دلایل جذب سوسک در خانه

مهم ترین دلایل جذب سوسک در خانه

ممکن است همراه کیسه خریدتان یک سوسک آلمانی یا تخم‌های سوسک بندقهوه‌ای را به خانه بیاورید و یا امکان دارد که از طریق کیسه‌های خرید، جعبه‌های نازک، اثاثیه یا مبلمان وارد خانه شوند. اگر در محل کارتان سوسک وجود دارد شما به راحتی می‌توانید آنها را به خانه ببرید. کودکانتان می‌توانند در کوله‌پشتی‌شان یا در ظرف غذایشان سوسک‌ها را به خانه بیاورند، پس همیشه این وسایل را بررسی کنید. هیچ وقت جعبه های کهنه را در منزل نگه ندارید زیرا مکان محبوب سوسک‌ها برای تخم‌ریزی هستند.

عوارض وجود سوسک در خانه چیست؟

وجود سوسک در خانه کمی خطرناک است و استفاده از روش های سمپاشی خانگی سوسک و یا تماس با شرکت رادین تک برای سمپاشی سوسک در منزل، توصیه می شود چرا که این موجودات توانایی پخش انواع باکتری را دارند و از طریق انتشار پروتئین‌ها در بزاق و مدفوع خود موجب بیماری‌هایی نظیر آسم و انواع آلرژی می‌شوند. این موجودات همچنین سیر تکاملی را پیش گرفته‌‎اند تا بتوانند در برابر سموم و مواد شیمیایی ما انسان‌ها مقاومت کنند.

آشنایی با راه های ورود سوسک به خانه

راه ورود سوسک به خانه

با توجه به این که سوسک ها بسیار پر تحرک هستند راه ورود سوسک به خانه بسیار زیاد است برای مثال در داخل سوراخ ها از درون حفره های کوچک و ترک های داخل ساختمان خزیده می شوند، سوار شدن بر روی کیف ، کوله پشتی ، چمدان و ظروف دیگر، پیدا کردن دهانه های اطراف درب و پنجره ها، حرکت از یک آپارتمان به دیگری از طریق لوله ها و سوراخ های دیگر در دیوارهای مشترک.

چگونه سوسک را در خانه پیدا کنیم؟

سوسک ها مدل های مختلفی دارند که لازم است با گونه ی هر یک از آن ها آشنا شوید تا بدانید محل رشد و زندگی کدام سوسک در کدام قسمت از خانه است.

 • سوسک‌های آلمانی: رایج‌ترین نوع سوسک‌های خانگی هستند، بخصوص در خانه‌هایی که چند خانواده ساکن هستند بیشتر یافت میشوند. سوسک‌های آلمانی مکان‌های تاریک، گرم و مرطوب نزدیک غذا و آب را که دما در آنجا حدود ۷۰ تا ۷۵ درجه فارنهایت است را بیشتر انتخاب می‌کنند. آنان معمولا در آشپزخانه، در سوراخ‌های اطراف کابینت‌ها، نزدیک سینک و محلهای دیگر آماده‌سازی و ذخیره مواد غذایی یافت می‌شوند. آن‌ها مخصوصاً در حمام و دستشویی بسیار فراوان‌اند. برای کنترل این سوسک‌ها باید مانده‌های غذاها و خرده نان‌ها را جمع کنید و نگذارید ظرف‌ها برای بیش از یک شب نشسته بمانند، غذاها را در مکان‌های بدون هوا نگهداری کنید و مواد دور ریختنی را در یک کیسه سربسته بگذارید، سوسک‌های شرقی مکانهای تاریک، مرطوب و خنک را ترجیح می‌دهند. در فضاهای باز بیشتر در مکان‌های ارگانیک همچون کودهای گیاهی و تراشه‌های چوبی زیر سکوها و پیاده‌روهای آجری بین خاک و آب یافت می‌شوند.

سوسک آلمانی در فضاهای بسته داخل فاضلاب‌ها، زیرزمین‌ها و فضاهای بسته یا در طبقه‌های پائینی، مخصوصاً در حمام و دستشویی یافت می‌شوند. شما همچنین ممکن است آن‌ها را زیر لوله‌های آب که نشتی دارند و زیر سینک‌ها، یخچال‌ها و ماشین‌های ظرفشویی پیدا کنید.

 • سوسک‌های بندقهوه‌ای: نسبت به سوسک‌های آلمانی مکانهای گرم‌تر(با دمای حدود ۸۰ درجه فارنهایت) و خشک تر را ترجیح می‌دهند. آن‌ها در سطوح بالاتر و تقریباً همسطح چشم‌های انسان همچون کابینت‌ها، قفسه‌ها، پشت تابلوها، بین کتاب‌ها، زیر صندلی‌های آشپزخانه و دوش حمام زندگی می‌کنند. آن‌ها همچنین در مکان‌های گرم مانند نزدیک ساعتهای الکترونیکی، تلویزیون‌ها و موتورهای یخچال‌ها زندگی می‌کنند. ممکن است تخم آن‌ها را روی دیوارها، کاشی‌ها یا نزدیک سینک آشپزخانه دیده باشید.
 • سوسک‌های آمریکایی: معمولاً درون خانه‌ها پیدا می‌شوند و به این مشهورند که به رستوران‌ها، بقالی‌ها و نانوایی‌ها حمله می‌کنند؛ یعنی هرجایی که غذا آماده و ذخیره میشود. آن‌ها مکان‌های گرم و مرطوب را ترجیح می‌دهند و معمولاً در اتاق‌های دارای بخار، تونل‌های دارای بخار گرم، زیر زمین‌ها، اطراف لوله‌ها و زمین‌های خیس یافت می‌شوند. این سوسک‌ها به وفور در سیستم‌های فاضلابی وجود دارند.

روش مسدود کردن راه های ورود سوسک به منزل

 1. مواد غذایی را در ظروف بسته بندی شده نگهداری کنید و ظروف حیوان خانگی را نیز بپوشانید.
 2. درپوش ها ، پیشخوان ها و کف اجاق گاز را از چربی و مواد غذایی تمیز نگه دارید.
 3. نشت لوله کشی، ترک ها و سوراخ ها را در نزدیکی درها ، پنجره ها و سایر مناطق خانه ببندید.
 4. خانه خود را از نظر علائم سوسک رصد کنید.

دریافت خدمات سمپاشی منزل توسط شرکت رادین تک

سمپاشی سوسک

سمپاشی سوسک درمنزل

سوسک ها معمولا در جاهای کم نور و دور از چشم منازل زندگی می کنند و تقریبا می توانند از هر چیزی تغذیه کنند. سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک ریز در حیطه ی تخصص گروه شرکت سمپاشی رادین تک است که با قیمت سمپاشی سوسک ارزان، با ماندگاری طولانی قادر به سمپاشی محل مورد نظر شما است. خدمات سمپاشی سوسک در منزل را به تیم حرفه ای رادین تک بسپارید.


 • دلایل جذب سوسک در خانه چیست؟

  با توجه به این که سوسک گونه های مختلفی دارند، راه های جذب و ورود سوسک به خانه با یک دیگر متفاوت است بنابراین با مراجعه به مقاله ی "علت جذب سوسک به خانه" می توانید با انواع سوسک خانگی آشنا شوید.

 • سوسک‌ها از کجا می آیند؟

  برایتان بار ها سوال پیش آمده است که چگونه سوسک وارد خانه می شود در پاسخ باید گفت: 

  1. ممکن است از اول که شما به خانه‌تان آمدید سوسک‌ها در آنجا حضور داشته باشند.
  2. سوسک‌ها همچنین به راحتی به مکان‌های جدید می‌روند، پس ممکن است آن‌ها همراه با شما به مکان زندگی‌تان آمده باشند.
  3. ممکن است از وسایل همسایه‌هایتان خارج شده باشند یا از محیط بیرون وارد خانه‌تان شوند.
 • چگونه مانع ورود سوسک به منزل شویم؟

  تا حد امکان مکانهای مخفی فعال را پیدا کنید. به دنبال مناطق گرم با دسترسی به آب باشید. از تله های چسبنده برای شناسایی مناطقی از فعالیت سوسک بالا استفاده کنید. تلاش های پیشگیری و نظارت را ادامه دهید تا خانه شما برای حشرات کمتر قابل سکونت باشد. از به هم ریختگی وسایل  که سوسکها ممکن است برای مخفی شدن ورشد استفاده کنند خلاص شوید. از خدمات سمپاشی سوسک در منزل شرکت رادین تک استفاده نمایید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید