آشنایی با علت جذب موریانه در خانه

02177646282 تلفن تماس
دلایل جذب موریانه در خانه چیست؟
آفات و حشرات خطرناک انواع مختلف دارند که در ادامه می خواهیم به موریانه بپردازیم و با علت های جذب موریانه در منزل بپردازیم تا با آن ها آشنا شوید و بدانید که چگونه می توانید برای مبارزه با موریانه در خانه اقدام نمایید البته بهترین راه، کمک از تیم خدماتی سمپاشی موریانه در خانه رادین تک می باشد.
رادین تک
رادین تک

راه های ورود موریانه به خانه

موریانه یکی از آفات خطرناک در خانه است که به مرور زمان با آسیب دیدگی چوب ها، دیدن بال، تونل گلی، فضله های قهوه ای و غیره متوجه وجود آن ها در خانه می شود. اما آنچه که مهم است پیدا کردن علت جذب موریانه در خانه می باشد که یکی از رایج ترین راه های ورود آفاتی مثل ساس و موریانه به خانه ها، وسایل و آیتم های آلوده به این آفات است. مثلاً گاهی ممکن است صاحبخانه ها ندانسته و ناخودآگاه، موریانه ها را از طریق هیزم ها و یا الوار و امثال آن به خانه بیاورند. علاوه بر وسایل چوبی، موریانه ها بسته به نژادشان، به رطوبت چوبی که در تماس با فونداسیون خانه باشد و ترک ها و شکاف های موجود در سطح بیرونی خانه نیز جذب می شوند. مکان جغرافیایی نیز در میزان احتمال بروز تهاجم موریانه ها نقش دارد. مناطق دارای هوای گرم و رطوبت مداوم، بیشتر در معرض تهاجم این آفات قرار می گیرند.

دلایل جذب موریانه در خانه

موریانه آفات خانه

 •  رطوبت

لوله های دارای نشت و چکه کننده، شبکه فاضلاب با زهکشی نامناسب و جریان هوای ضعیف همگی منجر به ایجاد رطوبت می گردند که همه این عوامل نتیجه ای جز جذب موریانه ها در بر ندارد. به خصوص موریانه های زیرزمینی و موریانه های چوب مرطوب، در محیط های نم دار و مرطوب زندگی می کنند. در حالی که موریانه های چوب مرطوب، چوب های آسیب دیده ناشی از آب و رطوبت را ترجیح می دهند، موریانه های زیرزمینی قادر به زیست و بقای حیات نیستند مگر آن که با مقادیر رطوبت کافی احاطه شده باشند. بنابر این یکی از راه های از بین بردن موریانه ها، کنترل میزان رطوبت موجود در خانه است.

 • چوبی که در تماس با فونداسیون های خانه است

از آنجایی که برخی گونه ها مثل موریانه های زیرزمینی بایستی از داخل خاک یا چوب حرکت کنند تا بتوانند به داخل خانه راه یابند، وجود چوب هایی که در تماس با فونداسیون بناها می باشند، این ساختمان ها را مستعد تهاجم موریانه ها می سازد. لاشبرگ (کود گیاهی)، بوته های بیش از حد رشد کرده و هیزمی که در نزدیکی خانه ها قرار داده می شوند، فقط برخی از انواع چوب هایی هستند که به موریانه ها امکان دسترسی به ساختارها و وسایل چوبی داخل ساختمان را می دهند.

 • شکاف های موجود در جبهه خارجی ساختمان

هر نوع درز و شکاف موجود در دیواره های خارجی خانه راهی برای ورود آفات به داخل است. از آنجایی که موریانه نیز در گروه آفات جای دارد از این فضاها برای ورود به خانه بهره می برد.

 1. درز و شکاف موجود در فونداسیون
 2. ترک های ریز و درشت موجود در دیوارها
 3. فواصل ایجاد شده بین قطعات دیوارپوش ها
 4. درز و شکاف درب ها
 5. چهارچوب های درزگیری نشده
 6. فضای موجود در اطراف پنجره ها

موریانه چگونه از بین میرود؟

بعد از مواجه شدن با موریانه در خانه اولین سوالی که برایتان پیش می آید آن است که چکار کنیم موریانه از بین برود؟ ما به شما با ارئه خدمات سمپاشی در منزل کمک می کنیم تا برای همیشه از موریانه در منزل، خلاص شوید. همانطور که می دانید دو نوع موریانه داریم که طرز خلاص شدن و کشتن موریانه با هم متفاوت است که در ادامه به هر یک از آن ها می پردازیم.

از بین بردن موریانه های چوب خشک: 

 • برق: این روش ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این یکی از موثرترین روش های ریشه کنی موریانه ها است.حفر سوراخ ضروری نیست، اما اگر این کار را انجام دهید، موثرتر خواهد بود. 
 • روغن پرتقال: روغن پرتقال، عصاره پوست پرتقال است. در آب حل نمی شود.شما باید با این روغن بسیار مراقب باشید چون برای انسان ها خطرناک است.اگر این روغن را از طریق اشتباه مصرف کنید، ممکن است از مشکلات شکمی رنج ببرید.هم چنین پوست و یا چشمان شما را تحریک می کند.

روغن پرتقال برای درمان انواع حشرات از طریق تخریب غشا سلولی شان مورد استفاده قرار می گیرد ؛ شما باید یک سوراخ کوچک در چوب خراب شده را حفر کنید و روغن را در فضاهای خالی آن بریزید.نتایج در عرض یک یا دو هفته دیده خواهد شد. 

 • نور خورشید: همانطور که قبلا بحث شد، نور خورشید راهی برای کشتن موریانه ها است.موریانه ها عاشق تاریکی هستند و نور برایشان مضر است به عنوان مثال، اگر میز یا صندلی تان آلوده شده باشد، شما می توانید آن ها را در نور خورشید بیرون ببرید و آن را بگذارید 2-3 روز بیرون بمانند.

از بین بردن موریانه های زیرزمینی: 

 1. اسید بوریک: اسید بوریک یک حشره کش طبیعی است که حشرات را از بین می برد و سیستم عصبی آن ها را متوقف می کند. شما می توانید چوب را با اسید بوریک اسپری بکنید. لطفا ً مراقب باشید این اسید اگر استنشاق شود می تواند سمی باشد.شما باید هنگام استفاده از اسید از ماسک و دستکش استفاده کنید. حیوانات و کودکان خود را از این ماده دور نگاه دارید. 
 2. نماتدها: نماتدها گونه ای از کرم ها هستند که به دنبال میزبانی مانند موریانه ها در نظر گرفته می شوند. آن می تواند در شکل اسپری یافت شوند که موریانه ها را در حدود 48 ساعت می کشد ؛ نماتدها برای گیاهان، انسان ها و حیوانات خانگی مضر نیستند.
 3. آن ها فقط بر روی حشرات تمرکز می کنند و فوری کلونی شان را نابود می کنند. به یاد داشته باشید که نماتدها باید بلافاصله استفاده شود. اگر شما بلافاصله از آن ها استفاده نمی کنید، آن را در یخچال نگه دارید و از آن ها هم در صبح زود یا بعد از غروب آفتاب استفاده کنید. 
 4. بمب های حشرات: این مورد حاوی مایع حشره کشی است که می کنند و در قوطی موجود باشند ؛ وقتی اسپری روی زمین پاشیده شود، روی زمین و مناطق دیگر نبز می رود. پس از اینکه موریانه ها در تماس با این ماده سمی قرار گیرند، می میرند با این حال، بمب ها در چوب نفوذ نمی کنند و یا به لانه های موریانه ها نمی رسند.زمانی که از بمب حشره استفاده می کنید، ماسک بزنید.

سمپاشی موریانه در منزل رادین تک

سمپاشی موریانه در منزل با کمک تیم رادین تک

چگونه موریانه به خانه نفوذ می کند؟

از طریق درز شکاف موجود در فونداسیون های خانه یا دیوارهای خارجی یا فضای خالی بین دیوار خارجی ساختمان و روکش ها، به موریانه ها فرصت نفوذ و رسوخ به داخل ساختمان را می دهد. گونه های زیرزمینی در این مناطق لوله های گلی ساخته و از آن ها برای رفتن به داخل خانه ها استفاده می کنند. به علاوه ترک های موجود در اطراف پنجره ها و درب ها نیز به موریانه های بالدار از هر نژادی فرصت این را می دهد که به داخل راه یافته و کلونی هایشان را ایجاد کنند. برای از بین بردن موریانه ها، قبل از هر چیز باید راه های ورود موریانه به خانه را مسدود کنید و عوامل جذب آن مانند رطوبت را از بین ببرید. پس اولین قدم تشخیص نوع موریانه، دوم تشخیص عوامل جذب موریانه در منزل، سوم تشخیص راه ورود موریانه به خانه، چهارم اقدام به روش های خانگی سمپاشی موریانه در خانه و در آخر در صورت مواجه شدن با افزایش تعداد موریانه، برای دریافت خدمات سمپاشی موریانه در منزل توسط رادین تک اقدام نمایید.

تفاوت موریانه چوب خشک و مرطوب با موریانه زیر زمینی چیست؟

موریانه های چوب خشک و موریانه های چوب مرطوب و  همانطور که نامشان دلالت می کند، به ترتیب به دنبال چوب خشک و مرطوب هستند اما موریانه های زیرزمینی نیز بایستی خاک مرطوب در دسترس داشته و هر چوبی که در تماس با زمین باشد را آلوده می سازند. به علاوه موریانه های زیرزمینی برای راه یابی از خاک به داخل چوب مورد نظر خود لوله های گلی می سازند. این لوله های گلی در واقع راه اتصالی برای موریانه های زیرزمینی فراهم می کنند تا بتوانند به چوبی که احتمالاً در بالای زمین قرار دارد دست یافته و همچنین از دهیدراسیون و از دست دادن رطوبت بدن شان در امان بمانند.


 • راه های تشخیص وجود موریانه در خانه چیست؟

  آسیب چوب، بال، فضله قهوه ای، تونل های گلی

 • چگونه راه ورود موریانه به خانه را مسدود کنیم؟

  با گرفتن درز و شکاف هایی که در اطراف لوله آب و لوله گاز ورودی به منزل می توانید راه های ورود موریانه به خانه را مسدود کنید.

 • برای سمپاشی و دفع موریانه در خانه چه کنیم؟

  جهت خلاص شدن از موریانه در خانه بهترین کار، مراجعه به رادین تک برای بهره مند شدن از خدمات سمپاشی در منزل با سم مخصوص موریانه می باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید