تفاوت کک و کنه و شناسایی آن‌ها

02177646282 تلفن تماس
تفاوت کک و کنه
کک‌ها و کنه‌ها جانورانی چندش آوری هستند که در صورتی که تعداد آن‌ها زیاد باشد و آلودگی زیادی را ایجاد کرده باشند، به راحتی نابود نمی‌شوند. یکی از بهترین روش‌ها برای نابودی کک و کنه سمپاشی آن‌هاست که باید توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود.
رادین تک
رادین تک

کک‌ها و کنه‌ها هر دو جانواران آزار دهنده‌ای هستند که وجود آن‌ها در هر مکانی ناخوشایند است. بدون شک در صورت مشاهده این حشرات بلافاصله باید به فکر از بین بردن آن‌ها بیفتید. ولی یک نکته وجود دارد. کک و کنه شبیه هم هستند و تشخیص آن‌ها شاید برای شما دشوار باشد و برای نابودی آن‌ها ابتدا باید بدانید با کک طرف هستید یا کنه و بعد اقدام به پاکسازی کنید. به همین دلیل در این مقاله تفاوت کک و کنه را بررسی کردیم تا در صورت مشاهده به درستی آن‌ها را شناسایی کنید. 

کک چیست؟

برای آن که با تفاوت کک و کنه آشنا شوید باید ابتدا ویژگی‌های هر کدام از این جانوران را مورد بررسی قرار دهیم. کک حشره بسیار ریزی است که به صورت جهشی حرکت می‌کند و انواع مختلفی دارد. کک‌ها بسیار ریز، بدون بال و خونخوار هستند که گزش آن‌ها باعث بروز حساسیت و التهاب می‌شود. این حشرات به سختی با چشم دیده می‌شوند. 

کک چیست و جه تفاوتی با کنه دارد؟

کنه چیست؟

کنه‌ها انگل‌های کوچکی هستند که با چشم غیر مسلح نیز دیده می‌شوند. این جانوران به داخل پوست میزبان خود نفوذ می‌کنند و از آن تغذیه می‌کنند. پس از مکیدن مقدار کافی خون از بدن میزبان جدا می‌شوند. 

زندگی کک

کک‌ها معمولا از خون پستانداران و پرندگان تغذیه می‌کند. البته انواعی از آن‌ها وجود دارند که به تغذیه از خون انسان‌ها علاقه دارند. نیش این حشرات چندش آور باعث خارش، تحریک شدید و گاهی خونریزی می‌شود. برخی از آن‌ها هم ناقل بیماری‌هایی مانند تیفوس هستند. جالب است بدانید که کک‌ها از حیوانات به انسان‌ها منتقل نمی‌شوند و نوع آن‌ها با هم تفاوت دارد. 

حشره کک چگونه از بین می‌رود؟

 • در صورتی که تعداد کنه‌ها کم باشد، می‌توانید آن‌ها را خیس کنید. اگر روی بدنتان هستند، به حمام بروید و زیر دوش قرار گیرید تا کنه‌ها خیس شوند و از بین بروند. به علت این که این حشرات قهرمان جهش هستند و هنگام حرکت می‌دوند، در صورت خیس شدن، دیگر قادر به حرکت کردن نیستند. 
 • راه دیگر برای از بین بردن کک، جارو کشیدن همه فرش‌ها و سوراخ‌ها و شکاف‌های خانه است.
 • یکی دیگر از راه‌های نابود کردن کک‌ها در خانه، استفاده از اسپری‌های کک کش است. اسپری‌های متنوعی برای از بین بردن کک تولید شده‌اند که می‌توان آن‌ها را از فروشگاه‌ها تهیه کرد.
 • اگر آلودگی بسیار زیاد بود، باید به سراغ سمپاشی بروید. برای این کار باید از حشره کش‌های مخصوص کک استفاده کنید. 

حشره‌های کک چه خصوصیاتی دارند؟

 • خروج حشره بالغ کک از پیله ممکن است از 5 تا 140 روز طول بکشد.
 • عمر کک‌‌ها حدود سه ماه و معمولا 100 روز می‌باشد. 
 • کک‌ها بسیار ریز و بدون بال هستند.
 • گزش کک‌ها بسیار آزار دهنده است و گاهی خارش شدید و مداوم و در نتیجه عفونت ایجاد می‌کند. 
 • جای نیش کک گاهی تا ماه‌ها روی بدن فرد باقی می‌ماند. 
 • کک‌های ماده می‌توانند روزانه تا 50 تا تخم بگذارند. 
 • کک‌ها علاقه زیادی به گرما و رطوبت دارند و در جاهای سرد دوام نمی‌آورند.

تفاوت کک و کنه در چیست؟

 1. کک‌ها اندازه کوچکتری نسبت به کنه دارند و به صورت جهشی حرکت می‌کنند. از آنجایی که این حشرات به خصوص روی بدن حیوانات به راحتی دیده نمی‌شوند، می‌توان آن‌ها را از روی مدفوعشان که در واقع همان خون مکیده انسان‌ها یا حیوانات است تشخیص داد. 
 2. کنه‌ها دارای دو نوع کنه نرم و کنه سخت هستند. کنه‌های سخت در پشت خود پوشش سختی دارند. 
 3. تشخیص کنه‌ها از کک‌ها به این صورت است که به بدن میزبان می‌چسبند و حرکت نمی‌کنند، اما کک‌ها به صورت جهشی حرکت می‌کند و روی بدن می‌جهند.
 4. از بین بردن کک‌ و کنه تقریبا مانند هم است. تنها در سمی که در سمپاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تفاوت‌هایی دارند.

تفاوت کک و کنه

شرکت سمپاشی انواع کنه و کک 

در صورتی که در از بین بردن این حشرات موفق نشدید می‌توانید این کار را به شرکت‌های سمپاشی بسپارید. البته در انتخاب بهترین شرکت سمپاشی باید دقت کنید تا کار بیهوده انجام ندهید و وقت با ارزش خود را تلف نکنید. یکی از شرکت‌های معتبر و با سابقه‌ای که می‌توانیم در زمینه سمپاشی کنه و سمپاشی کک به شما عزیزان معرفی کنیم، شرکت رادین تک است. رادین تک با در اختیار داشتن نیروهای مجرب و کارآزموده کار شما را برای پاکسازی محیط زندگی‌تان از کک و کنه راحت می‌کند.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید