بهترین راه از بین بردن کنه در خانه

02177646282 تلفن تماس
از بین بردن کنه در خانه
کنه از آفاتی که مشاهده آن در خانه بسیار آزار دهنده است، زیرا تعداد آن‌ها به سرعت زیاد می‌شود و آلودگی و حساسیت‌های زیادی ایجاد می‌کند. بنابراین باید با روش‌های از بین بردن کنه در خانه آشنا باشید تا در صورت گرفتار شدن در دام این حشرات، به سرعت راه‌های پاکسازی را امتحان کنید.
رادین تک
رادین تک

کنه‌ها از آفاتی هستند که وجودشان در خانه آزار دهنده و ناراحت کننده است. هر چند که کنه‌ها علاقه‌ای به زندگی در محیط داخلی خانه را ندارند، اما ممکن است به طرق مختلف وارد محیط زندگی شما شوند. در این صورت تا تعداد آن‌ها بیشتر نشده است، باید به سرعت اقدام به از بین بردن کنه در خانه کنید. اما برای مبارزه با کنه‌ها چه راهکارهایی وجود دارد؟ بهترین روش از بین بردن کنه در خانه کدام است؟ و از چه کسی باید کمک گرفت؟ با ما همراه باشید تا به طور کامل با روش‌های مبارزه با کنه در خانه آشنا شوید و آن‌ها را به کار گیرید. 

چه عواملی موجب راه یافتن کنه به داخل منازل می‌شود؟

یکی از راه‌هایی که کنه از طریق آن می‌تواند وارد محیط زندگی شما شود، بیرون بردن سگ خانگی برای قدم زدن است. ممکن است سگ خود را برای مدتی در پارک بچرخانید، اما باید بدانید، این کار ریسک چسبیدن کنه به پشم و موی سگ را به دنبال دارد. 

تخم گذاری کنه

کنه‌ها به دو دسته سخت و نرم تقسیم می‌شوند. کنه‌های سخت در هر بار تخم ریزی چندین هزار تخم می‌گذارند، ولی تعداد تخم گذاری کنه‌های نرم خیلی کمتر است. عمر مفید این حشرات نیز 18 تا 21 روز است. 

اگر در خانه کنه مشاهده کردید، چه کاری باید انجام دهید؟

لباس‌ها و پست و موی خود را به دقت بررسی کنید. اگر حیوانی در خانه دارید، به دقت لای انگشتان، موها، اطراف چشم و گوش آن را چک کنید. در صورت تردد حیوانات خانگی به بیرون، در هر بار ورود و خروج باید آن‌ها را به دقت بررسی کنید. 

اگر در منزل، شکاف یا درزی وجود دارد، آن را پر کنید. کنه‌ها علاقه زیادی به پنهان شدن در محیط‌های تاریک را دارند و احتمال قایم شدن آن‌ها لای درز‌ها منازل زیاد است. در صورت ورود کنه به داخل شکاف‌ها و تخم ریزی آن درون شکاف، آلودگی زیادی ایجاد می‌شود. 

کنه‌ها علاقه زیادی به محیط‌های مرطوب دارند. به همین دلیل در صورت زندگی یا حضور در محیط‌های مرطوب، پس از وارد شدن به خانه، سریعا لباس‌های خود را خشک کنید و سپس بشویید. در این شرایط هرگز لباس نمدار را در منزل نگه ندارید. 

ار بین بردن کنه در خانه

از بین بردن کنه در خانه

یکی از روش‌های نه چندان مطمئن برای از بین بردن کنه در خانه، استفاده از جارو برقی است. با مکش جارو برقی می‌توانید کنه‌ها و حتی حشرات دیگر را به دام بیندازید و از خانه خارج کنید. البته این روش زیاد قابل اعتماد نیست، چون ممکن است نتوانید همه کنه‌ها را پیدا کنید و همچنان تعدادی از این حشرات همراه با آلودگی‌های ایجاد شده توسط آن‌ها در محیط زندگی شما باقی مانده باشند. اما راه مطمئن‌تر دیگر سمپاشی کنه است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

سمپاشی کنه در خانه

بهترین و مطمئن‌ترین روش برای از بین بردن کنه در خانه، سمپاشی آن است. افرادی که خود به صورت شخصی اقدام به سمپاشی حشرات در خانه می‌کنند، همواره از این قضیه شکایت می‌کنند که با وجود به جان خریدن خطرات و دردسرهای سمپاشی، هنوز هم این حشرات در مکان مورد نظر آن‌ها پیدا می‌شوند. از این رو قابل ذکر است که این کار باید توسط افراد متخصص و کار بلد که در زمینه سمپاشی انواع حشرات مانند سمپاشی ساس تجربه کافی دارند، انجام شود، تا همه درزها و شکاف‌ها و همه کنه‌های موجود در محیط به طور کامل از بین بروند.

هزینه سمپاشی و از بین بردن کنه در خانه چقدر است؟

هزینه سمپاشی کنه بسته به شدت آلودگی، سم مورد استفاده، قیمت‌های تعیین شده شرکت‌های سمپاشی و متراژ مکان آلوده می‌تواند متفاوت باشد. 

سمپاشی کنه در خانه

مراحل سمپاشی کنه

  1. اولین مرحله در سمپاشی کنه برای از بین بردن آن در خانه خارج کردن همه حیوانات و افراد به خصوص افراد سالمند یا کودک و افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی از منزل است. از همسایه‌ای دارید که از بیماری تنفسی یا بیماری پوستی رنج می‌برد، او را هم در جریان بگذارید تا از ساختمان خارج شود. حداقل 48 ساعت وارد منزل نشوید. 
  2. ظروف را در داخل کمد بگذارید و روی آن‌ها پارچه‌ای بکشید. 
  3. مواد غذایی را در یخچال و محیط سربسته قرار دهید.
  4. در هنگام انجام عملیات سمپاشی بهتر است لباس مخصوص به تن داشته باشید و مراقب باشید با سم تماس نداشته باشید. استفاده از ماسک در سمپاشی از واجبات است. 
  5. به دنبال مخفی گاه‌های این حشرات باشید و سمپاشی را از این مکان‌ها شروع کنید. فضای خارج از منزل و جلوی درب ورودی را فراموش نکنید. 
  6. پس از پایان سمپاشی، در و پنجره‌ها را باز کنید تا جریان هوا به پاکسازی خانه کمک کند. 

شرکت سمپاشی کنه

یکی از معتبرترین شرکت‌هایی که می‌توانیم در زمینه سمپاشی انواع حشرات، مانند کنه یا ساس، به شما معرفی کنیم، شرکت رادین تک است. رادین تک انواع خدمات سمپاشی را در تمامی مکان‌های اداری، تجاری، مسکونی و درمانی مانند سمپاشی محل کار به شما عزیزان ارائه می‌دهد. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید