دشمن کنه کبوتر چیست؟

02177646282 تلفن تماس
دشمن کنه کبوتر
کنه از آفاتی است که از طریق پرندگان و حیوانات دیگر وارد محیط زندگی انسان‌های می‌شود و مشکلات و بیماری‌های مختلفی را ایجاد می‌کند. زمانی که افراد گرفتار کنه می‌شوند، به دنبال دشمن کنه کبوتر، سم مناسب برای کنه و بهترین روش از بین بردن کنه در خانه می‌افتند.
رادین تک
رادین تک

کنه از آفاتی است که از طریق پرندگان و حیوانات دیگر وارد محیط زندگی انسان‌های می‌شود و مشکلات و بیماری‌های مختلفی را ایجاد می‌کند. زمانی که افراد گرفتار کنه می‌شوند، به دنبال دشمن کنه کبوتر، سم مناسب برای کنه و بهترین روش از بین بردن کنه در خانه می‌افتند. بهترین روش نابود کردن کنه کبوتری و دیگر کنه‌ها، سمپاشی است. اما این کار باید توسط متخصص آن صورت گیرد تا مشکلات جدیدی ایجاد نکند. در این مقاله قرار است به طور مفصل با دشمن کنه کبوتر آشنا شوید.

کنه کبوتری چند نوع دارد؟

کنه کبوتری که به آن کنه مرغی یا آرگاس هم می‌گویند، در ایران شامل دو نوع argas persicus و argas reflexus می‌شود. نوع اول در بدن مرغ و کبوترهای اهلی و خانگی و نوع دوم در بدن کبوترهای وحشی یافت می‌شود. 

کنه کبوتری از کجا میاد؟

شکاف‌های بین دیوارهای ساختمان‌ها، باغ‌ها، ویلاها و بالکن‌ها از مکان‌های مورد علاقه کبوتران است که در آن‌ها لانه می‌سازند. پس اگر در این مکان‌ها لانه کبوتری دیدید، سریعا آن را پاکسازی کنید. عدم بهداشت و نبستن درزها و دیوارهای یک ساختمان نیز می‌تواند سبب جذب کبوتران و لانه گذاری آن‌ها و به دنبال آن ورود کنه به محیط زندگی شما شود. 

دشمن کنه کبوتر

کنه کبوتری چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • بسیار کوچک هستند و با چشم غیر مسلح به سختی دیده می‌شوند. (حدود 1 میلی‌متر)
 • بدن آن‌ها تقریبا بی رنگ است و با خوردن خون پر رنگ و متمایل به قرمز می‌شوند.
 • در صورتی که سه هفته موفق به خوردن غذا نشوند، از بین می‌روند.
 • روزها لای درزها و شکاف‌ها پنهان می‌شوند و شب‌ها تغذیه می‌کنند.
 • معمولا در مکان‌‌هایی که کبوتران در آن زندگی می‌کنند، یافت می‌شوند.
 • همانطور که از نام آن‌ها مشخص است از خون پرندگان تغذیه می‌کنند.
 • مناطق گرم دنیا مانند ایران از مناطق مورد علاقه آن‌هاست. 
 • می‌توانند گاهی موجب مرگ کبوتران شوند.
 • سرعت تولید مثل بسیار زیادی دارند. 
 • طول عمر 2 تا 4 ساله دارند.
 • پوست آن‌ها حالت چرمی دارد.
 • بیضی شکل هستند. 
 • 8 تا پا دارند.

نیش کنه کبوتری چگونه است؟

 1. کنه کبوتری ابتدا نیش می‌زند و از آن قسمت وارد بدن می‌شود.
 2. نیش آن موجب خارش شدید و تورم می‌شود. 
 3. باعث ایجاد جوش‌های ریز در قسمت‌هایی از بدن می‌شود.

آشنایی با کنه کبوتر و نیش آن چه اهمیتی دارد؟ 

در صورتی که با کنه کبوتر آشنا نباشید، ممکن زمانی متوجه حضور آن شوید که به تعداد زیاد تخم گذاری کرده باشد و تعداد آن‌ها در محیط زندگی شما بسیار زیاد شده باشد. همچنین عدم آشنایی با نیش و گزش کنه کبوتر ممکن است باعث شود متوجه علائم آن نشوید و به مرور زمان دچار علائم شدیدتر و شوک آنافیلاکسی شوید. علائم شوک آنافیلاکسی می‌تواند درد شکم، حالت تهوع و استفراغ، گر گرفتن، مور مور شدن دست و پا و مشکلات تنفسی باشد. 

نابودی کنه کبوتر

بدترین دشمن کنه کبوتر چیست؟

برای مبارزه با کنه کبوتر بهتر است ابتدا از ورود آن‌ها به محیط زندگی خود جلوگیری کنید. اما در صورتی که وارد منزل شما شدند، بهترین راه سمپاشی کنه است. برای سمپاشی کنه کبوتر از شرکت‌های سمپاشی و کارشناسان با تجربه کمک بگیرید، زیرا سمپاشی غیر اصولی نه تنها ممکن است کنه‌ها را از بین نبرد، بلکه احتمال دارد موجب آسیب به وسایل و افراد حاضر در منزل شود. 

بهترین شرکت سمپاشی کنه کبوتری کدام است؟

گفتیم که بدترین دشمن کنه کبوتر سمپاشی است. برای این کار باید از شرکت‌های معتبر و دارای مجوز بهداشت بخواهید نیروهای حرفه‌ای خود را به محل اعزام کند و به سمپاشی کنه‌ها بپردازد. شرکت رادین تک یکی از بهترین شرکت‌های سمپاشی است. رادین تک با کادری مجرب و کار بلد و با بهترین و قوی‌‌ترین سم‌ها به سمپاشی کنه کبوتر می‌پردازد و خیال شما را از بابت نابودی همه کنه‌های موجود در منزل راحت می‌کند.  

هزینه سمپاشی کنه کبوتر چقدر است؟

قیمت سمپاشی کنه کبوتر به عواملی مانند متراژ محیط، میزان آلودگی و نوع سم بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان شرکت رادین تک در ارتباط باشید. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید