نکات مهم سمپاشی

02177646282 تلفن تماس
نکات مهم سمپاشی
برای حفظ سلامتی ساکنین ساختمان باید قبل و بعد از اقدام به سمپاشی نکاتی را رعایت کنید. ما در این مقاله نکات مهم سمپاشی که باید رعایت کنید شرح داده ایم.با ما باشید تا یک سمپاشی امن و بدور از خطر را تجربه کنید.
رادین تک
رادین تک

برای آن که حشرات منزل از بین بروند و راه ورود مجدد به آن نیز مسدود شود ابتدا باید نوع حشرات موجود در منزل را شناسایی کنید. حشرات موجود در خانه انواع مختلفی داشته که از جمله آن می توان به کک، کنه، موش، مورچه، موریانه، سوسک، ساس و ... اشاره کرد.

دیگر استفاده از اسپری های حشره کش برای از بین بردن حشرات کافی نیست. هزینه سمپاشی در مقابل بهداشت و سلامت خانواده، مبلغ بسیار ناچیزی است پس تا دیر نشده با شرکت سمپاشی تماس بگیرید و از شر حشرات موذی خلاص شوید.

در ادامه این مطلب با نکات قبل و بعد از سمپاشی آشنا میشوید.

 

اقدامات مهم قبل از سمپاشی ساختمان

 • تمام مواد غذایی را جمع آوری و در یک مکان که امکان ورود سم به آن وجود ندارد قرار دهید. و تا حد ممکن خارج کردن مواد غذایی از خانه.
 • ظرف های آشپزخانه را جمع اوری کنید و در یک مکان مناسب قرار دهید.
 • بهتر است به هنگام سمپاشی افراد خانواده محل را ترک کنند. با توجه به نوع سم و مقدار آن از چند ساعت تا دو روز باید از خوابیدن در خانه خودداری کرد. لزومی ندارد لوازم منزل را خارج کنید ولی می توانید همه اثاثیه را به وسط اتاق آورید تا از دیوارها فاصله بگیرند.
 • خارج شدن ساکنین از ساختمان
 • به هیچ وجه خودتان اقدام به سمپاشی ننمایید.
 • با کارشناسان سمپاشی مشورت کنید و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.

 

اقدامات بعد از سمپاشی منزل و ساختمان

نکات سمپاشی

نکاتی که باید بعد از سمپاشی حتما به آن توجه کنید:

 • صبر کنید تا قسمت های سمپاشی‌ شده‌ خشک شوند. تا زمانی که همه‌ جا خشک نشده، بچه‌ها و حیوانات خانگی را دور نگه دارید.
 • پس از بازگشت به منزل، سریعاً تمیزکردن را شروع نکنید. پاک کردن سریع بعد از دفع آفات، ممکن است مقداری از سمومی که برای کشتن آفت‌ها در آن ‌جا وجود دارند را پاک کند. از فرد حرفه‌ای که کار منزل شما را انجام داده است بپرسید چه مدت بعد از سمپاشی می‌توانید خانه را تمیز کنید.
 • برای تمیزکردن کف از تی استفاده کنید؛ یا در صورت نیاز کف را بشویید. از اقدامات لازم بعد از سمپاشی حشرات در خانه باید کف اتاق و سالن پذیرایی و آشپزخانه کاملا شسته شود و پس از آن از محیط خانه استفاده کنید.
 • اقدامات لازم بعد از سمپاشی حشرات این است که تنها بعد از هوادهی در محیط می توانید به محل سمپاشی ورود داشته باشید و چنانچه آب و مواد غذایی به مواد سمی آلوده شد ، از مصرف آن جدا خودداری کنید تا مسمومیت و حوادث بدتر برای شما اتفاق نیفتد.
 • از دستکش استفاده کنید. این کار برای محافظت از پوست و سلامتی شما است. با وجود این‌که بیش‌تر ضد آفت‌ها، به سلامتی انسان آسیبی نمی‌رسانند، اما احتیاط‌کردن ضرری ندارد. هر ماده غذایی را که در زمان سمپاشی بیرون و در معرض هوا بوده است، دور بریزید.
 • اگر حیوان خانگی دارید، از دامپزشک خود بپرسید چه زمانی برای برگشتن حیوان خانگی شما امن است.برخی از حیوانات در مقابل ضد آفت‌ها نسبت به انسان، حساس ‌تر هستند. این مورد به خصوص در مورد حیوانات کوچک مثل همستر یا پرنده‌ها بیش‌تر صدق می‌کند. بنابراین حتماً از دامپزشک مشورت بگیرید.
 • بعد از سمپاشی، از ضد آفت‌هایی که در خانه دارید استفاده نکنید. ممکن است ضد آفتی که شما دارید با ضد آفتی که تکنسین کنترل سموم شما استفاده کرده است، تداخل داشته باشد. ترکیب برخی مواد شیمیایی خاص ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های سمی شود.
 • از تکنسین سمپاشی خود بپرسید چه مدت طول می‌کشد که دیگر هیچ آفت زنده ‌ای را مشاهده نکنید. اگر اولین بار است که اقدام به سمپاشی کرده‌اید، برای یک دوره‌ی زمانی کوتاه، شاهد آفت‌های زنده خواهید بود. از تکنسین خود بپرسید چه مدت طول می‌کشد که پاکسازی آفات انجام شود. به طور میانگین، این مدت حدود دو هفته به طول می‌انجامد.

 

نکات مهم که در سمپاشی حشرات باید بدانید 

هر عملیاتی که برای ازبین بردن حشرات  و موجودات موذی انجام می شود که با مواد شیمیایی و سمی همراه است،بسیار خطرناک و زیان آور است .

برای همین است که اکثر کارشناسان و متخصصان در زمینه سمپاشی حشران این نکته را تاکید می کنند که اقدامات لازم بعد از سمپاشی حشرات  به همان اندازه عملیات سمپاشی مهم و کاربردی است.عملیات سمپاشی را بهتر است به شرکت های تخصصی در زمینه سمپاشی بسپارید و خود به تنهایی سمپاشی را در محل انجام ندهید ، زیرا احتمال ایجاد خطر و پیامدهای زیان اور برای شما وجود دارد.

شرکت های مختصص در زمینه سمپاشی عملیات سمپاشی ساختمان و اقدامات لازم بعد از سمپاشی حشرات را با دقت و حساسیت بالا انجام می دهند.آن ها با لباس های مخصوص و ماسک و کلاه و عینک به منظور جلوگیری از آسیب دیدن خود و سایر افراد در محل عملیات سمپاشی حشرات را در محل با دقت انجام می دهند.

 

سمپاشی منزل

نکات مهم در سمپاشی ساختمان

یکی از مهمترین پیشرفت های کنترل حشرات در طول سال های گذشته ، سمپاشی های دوره ای منازل و اداره جات است. سم پاشی منازل را باید به عهده شرکت های سمپاشی متخصص بسپارید.

شاید تصور شما بدین گونه باشد که این کار بسیار ساده و کم هزینه است و خودتان به راحتی از پس آن بر می آیید ، اما شایان ذکر است که سم پاشی حشرات ( همچون ساس ، سوسک و …. ) را باید به متخصصان در این زمینه بسپارید تا هم منزل یا اداره شما کاملا پاکسازی شود و هم سلامتیان در معرض خطر قرار نگیرد.

 

بهترین زمان برای سمپاشی منزل

در انتهای فصل بهار و با شروع فصل گرما حشرات شروع به تخم ریزی می کنند و اوایل تابستان بهترین زمان برای سمپاشی منزل می باشد تا از رشد و تکثیر حشرات جلوگیری شود.

ولی لازم به ذکر است که برخی از حشرات نیز زمان تخم گذاری و تکثیر متفاوتی دارند به همین دلیل باید پس از شناسایی حشره موجود در منزل، بهترین زمان سمپاشی را با یک متخصص در میان بگذارید.

 

سمپاشی ساختمان

شرکت سمپاشی تنها مرکز معتبری است که قادر به استفاده از سموم شیمیایی قوی است. در بهترین شرکت سمپاشی تهران پس از شناخت مشکل و تعیین نوع و مقدار سم، اقدام به سمپاشی خانه می شود.

سمپاشی ساختمان شامل سمپاشی منازل ، سمپاشی مجتمع های مسکونی، سمپاشی ساختمان های اداری، انبارها و به طورکلی سمپاشی خانه است. تنها منازل مسکونی با مشکل سوسک و ساس و.. مواجه نیستند.

اغلب انبارها و کارگاه های تولیدی نیز با انواع حشرات آلوده شده اند و نیاز به سمپاشی ساختمان دارند. دیده شدن چند سوسک ریز می تواند نشان دهنده صدها و هزاران سوسک ریز و درشت دیگر باشد که در شکاف دیوار پنهان شده اند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید